Saldus novada bibliotēkas apkopo novadpētnieciska satura informāciju, kuras ģeogrāfiskais aptvērums ir Saldus rajona robežas uz Latvijas Republikas atjaunošanas brīdi 1990. gadā. Informācijas resursu kopums ietver ziņas par cilvēkiem, objektiem, notikumiem vai aktivitātēm. Ievēroti divi galvenie nosacījumi – lokālā piederība un nozīmība vai devums vietējās kopienas attīstībā jebkurā nozarē.
- Novadpētniecības datubāze – informācija par publikācijām, kas atspoguļo Saldus novada dzīvi.
- Novadnieku kalendārs – ikmēneša informācija par novadniekiem, kuri dzimuši, mācījušies vai strādājuši un devuši ieguldījumu Saldus novada attīstībā.
- Novadpētniecības mapes – vairāk kā 100 mapēs apkopoti dažādi materiāli un raksti no periodiskajiem izdevumiem, grāmatām un citiem avotiem par Saldus un Brocēnu novada ļaudīm un notikumiem dažādās jomās.
- Novadpētniecības enciklopēdija – apkopota informācija par Saldus novadu un novadniekiem. Enciklopēdija ietver šādas sadaļas: Novadnieki, Juridiskās personas, Sabiedrība, Vide, Novads. Darbs turpinās.
- Novadpētniecības izstādes – digitālā formātā skatāmas Saldus novada bibliotēkas veidotās izstādes.
- Bibliogrāfijas – grāmatu, laikrakstu un žurnālu rakstu, kā arī elektronisko resursu saraksti. Šobrīd mūsu tīmekļa vietnē pieejamas bibliogrāfijas: Valdemārs Ancītis un Saldus; Saldus novada DEPOZĪTS (par Saldus novada Goda pilsoni Ojāru Ulmani (1949-2017)); Saldus kultūras centra Tautas deju ansamblis KURSA.
- Dzejnieks Māris Čaklais – informācija par dzejnieka Māra Čaklā dēla Ingmāra dāvinājumu bibliotēkai (2015). Māra Čaklā bibliotēka aptver 1475 monogrāfijas. Apskatāma arī Ingmāra Čaklā tēva piemiņai izveidotā un producētā mājas lapa mariscaklais.lv .
- Vadakstes mantojums – novadpētnieka Žaņa Skudras arhīva datu bāze.