Saldus pilsētas bibliotēka
Dienas izstāde: Dienas notikums
Viljams Goldings

William Gerald Golding; dz. 1911. gada 19. septembrī - 1993.    gada 19. jūnijā, bija britu rakstnieks, dzejnieks, dramaturgs.
Viens no viņa slavenākajiem darbiem ir alegoriskais romāns "Mušu valdnieks" (Lord of the Flies), kas tika izdots 1954. gadā. Par šo darbu V. Goldings 1983. gadā saņēma Nobela prēmiju literatūrā. Time šo darbu iekļāva savā 100 labāko angliski izdoto romānu sarakstā (1923—2005). 1980. gadā saņēma Bukera prēmiju par romānu Rites of Passage. 2008. gadā The Times ierindoja V. Goldingu 50 izcilāko britu rakstnieku (kopš 1945. gada) saraksta 3. vietā.


 
Tematiskās literatūras izstādes
Tematiskās literatūras izstādes
          Abonementā
  • Aktieris visiem laikiem.  (Eduardam Pāvulam -90)
  • Lidot augstu! Dzīvot strauji!  (Amerikāņu rakstniekam Ernestam Hemingvejam -  120)
  • Annas un Jēkaba dienas maģija. (25.jūlijs – Annas diena, 26.jūlijs – Jēkaba diena)
  • Mana Eiropas vasara – atklāj, iepazīsti, ceļo. (ESIP tematiskā literatūras izstāde )
     
     
Klusajā lasītavā
  • Vasara iedvesmo: vietas, atpūta, vaļasprieki. (Tematiska žurnālu izstāde)
 
 
Pastāvīgās literatūras izstādes
Pastāvīgas grāmatu izstādes izveidotas vadoties no lasītāju pieprasījuma.
Grāmatu kolekcijas katru mēnesi tiek papildinātas. Abonementā izliktas šādas pastāvīgās grāmatu izstādes:


"Senā gadskārta laiku lokos". Gads ir balts no abiem galiem, bet pa vidu zaļš. Kā noiet šo ceļu  gada garumā caur balto,  zaļo un vēl daudzām krāsām, ceļot godā un cieņā mūsu senču tikumu un  darba mīlestību, dzīvot saskaņā ar dabas ritmiem un saules ceļu debesīs. Padomu smelies izstādē izliktajās grāmatās.


"Varas biogrāfija". Labas, saturīgas, vēsturiski pamatotas grāmatas. Nopietna literatūra visiem, kas  interesējas par vēsturi. Patiesi un interesanti tiek traktēti kara notikumi.


"Lata romāni". Grāmatu sērija „Lata romāns", iznāk reizi mēnesī jau 12 gadus, ko sarakstījuši Latvijas, Lietuvas un Igaunijas rakstnieki.Izstādē izlikti  lasītāju iecienītākie darbi. Literatūra ar raitu, aktuālu sižetu. Katrs var izvēlēties sev tīkamāko grāmatu.

"Zvaigžņu karuselis". Ja tevi interesē viss mistiskais, fantastiskais un noslēpumainais, ieskatiesliteratūras izstādē „Zvaigžņu karuselī”, atradīsi sev vajadzīgo grāmatu.

"Kriminālromāni". Cīņa par dzīvību, ieroču tirdzniecība, asiņaina nodevība, rūgta un kārota atriebība, noslēpumaina pazušana … Ja tevi interesē spraigi sižeti, aizraujoši notikumi, šādu literatūru atradīsi izliktajā izstādē


"Dzīve mīlestībā". Kā dzīvot, lai tevi mīlētu? Mīli citus, tad arī pats tiksi mīlēts. Izstādē izliktās grāmatas palīdzēs atrast ceļu,palīdzēs saprast, kā iet šo mīlestības ceļu, smelties spēku no citu, ticīgu cilvēku dzīves gājuma. Varbūt palūgt kādu eņģeļi pavadīt tevi šajā ceļā? Kādi ir šie mīlestības eņģeļi, atbildes uz šo un citiem jautājumiem meklē izstādē izliktajās grāmatās.
Uzmanību!

25.septembrī
Metodiskā diena -
bibliotēka apmeklētājiem
slēgta!


Atvainojamies par
sagādātajām neērtībām.


 
Darba laiks

Pirmdiena, Otrdiena, Trešdiena, Ceturtdiena, Piektdiena
10:00-18:00

Sestdiena
10:00 - 16:00

Svētdiena - slēgta

Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

 
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
2019 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP