Saldus pilsētas bibliotēka
Dienas izstāde: Dienas notikums
1919. gada 15. jūlijā dzimusi angļu rakstniece un filozofe
Airisa Mērdoka

Airisa Mērdoka dzimusi 1919.gada 15.jūlijā Dublinā, taču jau drīz ģimene pārcelās uz dzīvi Londonā. Airisa ieguva izcilu izglītību Badmintonas internātskolā Bristolē, kas ļāva viņai uzsākt veiksmīgas klasisko valodu, antīkās vēstures un filozofijas studijas Oksfordas Universitātē. Vēlāk tām sekoja filzozofijas studijas Kembridžā, kur Mērdokai bija iespēja apmeklēt Ludviga Vitgenšteina lekcijas. Pēc studijām Mērdoka uzsāka akadēmisko karjeru Oksfordā, publicēja filozofiskas esejas un pētniecisku darbu par Žanu Polu Sartru. Tomēr jau pirmais Mērdokas romāns "Zem tīkla", kas tika publicēts 1954.g. padarīja viņu atpazīstamu galvenokārt kā romānu autori un spilgtu parādību britu literatūrā.
1956.gadā Mērdoka apprecējās ar Džonu Beiliju (John Bayley), angļu literatūras pasniedzēju turpat Oksfordā. Pēc Mērdokas nāves 1999.gadā Beilijs izdeva savai slavenajai sievai veltītus memuārus- triloģiju. Šī grāmata savukārt izmantota Ričarda Eira (Richard Eyre) biogrāfiskās filmas "Airisa" (Iris) uzņemšanā.
Airisas Mērdokas "oficiālās" biogrāfijas autors ir Pīters Konradi (Peter J. Conradi) ar savu 2001. gada izdoto darbu "Airisa Mērdoka: Dzīve" (Iris Murdoch: A Life), savukārt pretrunīgu un ne vienmer glaimojošu raksturojumu rakstnieces dzīvei un raktura īpašībām sniedz A.N.Vilsons (A.N.Wilson) 2003.gadā izdotajā "antibiogrāfijā" "Airisa Mērdoka. Kāda es viņu pazinu" (Iris Murdoch as I Knew Her).

 
Tematiskās literatūras izstādes
Tematiskās literatūras izstādes
          Abonementā
  • Aktieris visiem laikiem.  (Eduardam Pāvulam -90)
  • Lidot augstu! Dzīvot strauji!  (Amerikāņu rakstniekam Ernestam Hemingvejam -  120)
  • Annas un Jēkaba dienas maģija. (25.jūlijs – Annas diena, 26.jūlijs – Jēkaba diena)
  • Mana Eiropas vasara – atklāj, iepazīsti, ceļo. (ESIP tematiskā literatūras izstāde )
     
     
Klusajā lasītavā
  • Vasara iedvesmo: vietas, atpūta, vaļasprieki. (Tematiska žurnālu izstāde)
 
 
Pastāvīgās literatūras izstādes
Pastāvīgas grāmatu izstādes izveidotas vadoties no lasītāju pieprasījuma.
Grāmatu kolekcijas katru mēnesi tiek papildinātas. Abonementā izliktas šādas pastāvīgās grāmatu izstādes:


"Senā gadskārta laiku lokos". Gads ir balts no abiem galiem, bet pa vidu zaļš. Kā noiet šo ceļu  gada garumā caur balto,  zaļo un vēl daudzām krāsām, ceļot godā un cieņā mūsu senču tikumu un  darba mīlestību, dzīvot saskaņā ar dabas ritmiem un saules ceļu debesīs. Padomu smelies izstādē izliktajās grāmatās.


"Varas biogrāfija". Labas, saturīgas, vēsturiski pamatotas grāmatas. Nopietna literatūra visiem, kas  interesējas par vēsturi. Patiesi un interesanti tiek traktēti kara notikumi.


"Lata romāni". Grāmatu sērija „Lata romāns", iznāk reizi mēnesī jau 12 gadus, ko sarakstījuši Latvijas, Lietuvas un Igaunijas rakstnieki.Izstādē izlikti  lasītāju iecienītākie darbi. Literatūra ar raitu, aktuālu sižetu. Katrs var izvēlēties sev tīkamāko grāmatu.

"Zvaigžņu karuselis". Ja tevi interesē viss mistiskais, fantastiskais un noslēpumainais, ieskatiesliteratūras izstādē „Zvaigžņu karuselī”, atradīsi sev vajadzīgo grāmatu.

"Kriminālromāni". Cīņa par dzīvību, ieroču tirdzniecība, asiņaina nodevība, rūgta un kārota atriebība, noslēpumaina pazušana … Ja tevi interesē spraigi sižeti, aizraujoši notikumi, šādu literatūru atradīsi izliktajā izstādē


"Dzīve mīlestībā". Kā dzīvot, lai tevi mīlētu? Mīli citus, tad arī pats tiksi mīlēts. Izstādē izliktās grāmatas palīdzēs atrast ceļu,palīdzēs saprast, kā iet šo mīlestības ceļu, smelties spēku no citu, ticīgu cilvēku dzīves gājuma. Varbūt palūgt kādu eņģeļi pavadīt tevi šajā ceļā? Kādi ir šie mīlestības eņģeļi, atbildes uz šo un citiem jautājumiem meklē izstādē izliktajās grāmatās.
Darba laiks

Pirmdiena, Otrdiena, Trešdiena
10.00-18.00

Ceturtdiena
10.00-19.00

Piektdiena
10.00 - 18.00

Sestdiena, Svētdiena - slēgta

Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

 
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
2019 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP