Saldus pilsētas bibliotēka
< <
  Dienas izstāde: Dienas notikums
  1914. gada 18. februārī dzimis latviešu aktieris Kārlis Sebris
  (1914 - 2009)
  Kārlis Sebris piedzima 1914. gada 18. februārī Sinolē. Viņa tēvs Kārlis bija pagasta rakstvedis, mamma Anna saimniekoja pa māju. Kad Kārlis sasniedzis studiju gadus, vecāki viņu sūtījuši skoloties uz Latvijas Universitātes Lauksaimniecības fakultāti, taču no mācīšanās nekas lāgā nav sanācis. Vairāk par lauksaimniecību jaunekli interesējis teātris, un gandrīz vai katru otro vakaru viņš sēdējis Dailes teātra balkonā un lūkojies uz maģisko skatuvi. Nākamais aktieris apmeklējis Zeltmata teātra kursus, kurus beidzot,  Sebris pirmos desmit gadus teātrī –uz skatuves staigājis ar paplāti un padevis kungiem mēteļus. Tikai vēlāk viņš atraisījies un sācis spēlēt nozīmīgākas lomas. Aktiera darba mūža bilance ir ļoti iespaidīga – viņa kontā ir 160 skatuves, 180 radioteātra un 64 kino lomas. Daudzu skatītāju mīlestību Sebris iemantoja, pateicoties komiskajiem raksturiem, kas viņam padevās īpaši žilbinoši. Kritiķis Gunārs Treimanis tos raksturoja šādi – praktiķi un sarkastiski nelieši, taisnprātīgi un caurmēra pilsoņi, redzīgi un acīgi smējēji, sirsnīgi, jautri, izdarīgi vientieši, absolūti naivi labsirdīgi raksturi un nesatricināmas pašpārliecības apmāti dīvaiņi.
  /Interneta resurss/
   
  Tematiskās literatūras izstādes JANVĀRĪ
  Tematiskās literatūras izstādes
            Abonementā
  • “Rumānijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē (2019.gada 1.janvāris – 30.jūnijs)(ESIP tematiskā literatūras izstāde)
  • 1991. gada barikādes – simbols sabiedrības saliedētībai un valsts gribai
  • Rakstnieks Jānis Lejiņš aizrautīgi stāsta par vēsturi
   
  Klusajā lasītavā
  • “Viss, ko varu, to es daru” (Tematiskā žurnālu izstāde)
   Čaklo roku pulciņš aicina ieskatīties žurnālos un tur rast interesantas idejas rokdarbiem, ēdienu gatavošanai un citām nodarbēm. Uzzināsiet meistarstiķus, knifiņus un daudzas citas noderīgas lietas, ko var izmantot ikdienā vai svētkos, dāvanu pagatavošanai vai hobiju realizēšanai
    
  Pastāvīgās literatūras izstādes
  Pastāvīgas grāmatu izstādes izveidotas vadoties no lasītāju pieprasījuma.
  Grāmatu kolekcijas katru mēnesi tiek papildinātas. Abonementā izliktas šādas pastāvīgās grāmatu izstādes:


  "Senā gadskārta laiku lokos". Gads ir balts no abiem galiem, bet pa vidu zaļš. Kā noiet šo ceļu  gada garumā caur balto,  zaļo un vēl daudzām krāsām, ceļot godā un cieņā mūsu senču tikumu un  darba mīlestību, dzīvot saskaņā ar dabas ritmiem un saules ceļu debesīs. Padomu smelies izstādē izliktajās grāmatās.


  "Varas biogrāfija". Labas, saturīgas, vēsturiski pamatotas grāmatas. Nopietna literatūra visiem, kas  interesējas par vēsturi. Patiesi un interesanti tiek traktēti kara notikumi.


  "Lata romāni". Grāmatu sērija „Lata romāns", iznāk reizi mēnesī jau 12 gadus, ko sarakstījuši Latvijas, Lietuvas un Igaunijas rakstnieki.Izstādē izlikti  lasītāju iecienītākie darbi. Literatūra ar raitu, aktuālu sižetu. Katrs var izvēlēties sev tīkamāko grāmatu.

  "Zvaigžņu karuselis". Ja tevi interesē viss mistiskais, fantastiskais un noslēpumainais, ieskatiesliteratūras izstādē „Zvaigžņu karuselī”, atradīsi sev vajadzīgo grāmatu.

  "Kriminālromāni". Cīņa par dzīvību, ieroču tirdzniecība, asiņaina nodevība, rūgta un kārota atriebība, noslēpumaina pazušana … Ja tevi interesē spraigi sižeti, aizraujoši notikumi, šādu literatūru atradīsi izliktajā izstādē


  "Dzīve mīlestībā". Kā dzīvot, lai tevi mīlētu? Mīli citus, tad arī pats tiksi mīlēts. Izstādē izliktās grāmatas palīdzēs atrast ceļu,palīdzēs saprast, kā iet šo mīlestības ceļu, smelties spēku no citu, ticīgu cilvēku dzīves gājuma. Varbūt palūgt kādu eņģeļi pavadīt tevi šajā ceļā? Kādi ir šie mīlestības eņģeļi, atbildes uz šo un citiem jautājumiem meklē izstādē izliktajās grāmatās.
  Darba laiks

  Pirmdiena, Otrdiena, Trešdiena, Ceturtdiena, Piektdiena
  10.00-18.00

  Sestdiena
  10.00-16.00

  Svētdiena - slēgta

  Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

  Vasaras mēnešos (01.06. - 31.08.) bibliotēka ceturtdienās atvērta no 10.00 - 19.00, sestdienās - slēgta.
  Jautā bibliotekāram
  Tālrunis vai e-pasts*
  Tavs jautājums*
  2019 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
  izstrādāja DSP