Saldus pilsētas bibliotēka
Aktuāli
Jaunieši aicināti piedalīties fotokonkursā “Varoņu spēks”
Svinot Latvijas armijas 100.dzimšanas dienu un atzīmējot Lāčplēša dienu, jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem aicināti piedalīties fotokonkursā “Varoņu spēks”. Fotokonkursa mērķis ir veicināt jauniešu patriotismu, piederību savai valstij, kā arī radošumu.
Fotokonkursu organizē Saeima. To rīko Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) un Jaunsardzes centru.
Lai piedalītos, jaunietim ir jāiesūta paša uzņemtas fotogrāfijas. Fotokonkursa darba uzdevums ir atainot savu varoni un tā spēku, veicot varoņdarbus Latvijas valsts un līdzcilvēku labā.
Vairāk...
 


 
  R. Blaumaņa literārās prēmijas 15. konkursa
  Konkursa mērķis: 1. Veicināt skolēnu dziļāku interesi par latviešu literatūras klasiķi R. Blaumani un viņa dzīves un darba vietu „Brakiem”.
2. Attīstīt skolēnu radošā un pētnieciskā darba iemaņas.
Vairāk...
 Lasīšanas stafete 2019

Apgāds Zvaigzne ABC izsludina jau piekto Lasīšanas stafeti jaunajiem grāmatu lasītājiem!

Vairāk informācijas: https://www.zvaigzne.lv/lv/lasisanas_stafete/

 


Iznācis Latvijas Drošāka interneta centra ikmēneša izdevums par drošību internetā.

2019.gada MAIJA ZIŅU IZDEVUMS #24. Lasi to ŠEIT>>>

Instagram.com/drossinternetslv
Facebook.com/drossinternets
Twitter.com/drossinternets
YouTube.com/saferinternetlv
  
Projekts “Mūsu mazā bibliotēka”

30.01.2019. Izmantojot šī gada bagātīgo sniega segu, esam kopā ar pirmsskolas izglītības iestādes “Īkstīte”  grupas “Taurenīši” dūšīgajiem lasītājiem izlasījuši un izspēlējuši grāmatas  “Nenotikušais atklājums” notikumus. Ar lielu interesi bērni pētīja paši savas pēdas sniegā, un iemācījās atpazīt zaķa skrējienu. Sārti vaigi un gaviles, prieks, ko sagādāja grāmata un kopā būšana.
Foto galerija...

Interaktīva nodarbība

16.02.2019. Saldus vidusskolas 5. a klases audzēkņi, projektu nedēļas ietvaros viesojās bibliotēkā lai iepazītos ar bibliotēkas piedāvāto pakalpojumu klāstu un izzinātu visu par pasakām. Kā zināms, pasakas raisa bērnos mīlestību, interesi un ziņkāri par dzīvi. Pasakās var atrast atbildes uz dažādiem jautājumiem un atrisināt dažādus dzīves izaicinājumus.
Foto galerija...


 
Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrs uzsāk dalību jaunā, starptautiskā lasīšanas veicināšanas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”. "Mūsu mazā bibliotēka" ir pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem adresēts izglītojošs projekts, kurā sadarbojas izdevēji no sešām Eiropas valstīm: Slovēnijas, Polijas, Horvātijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Projekta mērķis ir mudināt bērnus pievērsties lasīšanai, attīstīt lasītprasmi un caur grāmatu lasīšanas pieredzi iepazīt arī citus radošus procesus - rakstīšanu, ilustrēšanu, teātri. 14.01.2019. bibliotekāre Ieva Adzareiko viesojās pie Kalnsētas speciālās internātskolas PII grupas "Abolīši" bērniem, lai kopīgi lasītu pirmo projekta grāmatiņu "Nenotikušais atklājums" un izpētītu dažādu pēdu nospiedumus sniegā… Bērniem tas bija liels notikums. Ar lielu interesi un sajūsmu tika veikta dažādu pēdu nospiedumu izpēte…
Mīļi aicināti uz “Skaļo lasītavu” Jaunajā gadā!

Kā katru gadu, arī šogad bibliotēkā ir abonēti žurnāli bērniem un jauniešiem. Šogad , jau pierastajam sarakstam, pievienosies jauni žurnāli. Jau esam saņēmuši šī gada pirmo numuru žurnālam, kurš piemērots jaunākajiem bibliotēkas lietotājiem “Ķipars”, bet jauniešiem , kuri gatavi paši pamēģināt uzšūt sev apģērbu, lieti noderēs jauniešu stila un modes žurnāls ar piegrieztnēm “Meine NÄHMODE Simplicity”. Kaut arī žurnāls ir vācu valodā, pamatīgais ilustratīvais izklāsts palīdzēs īstenot iecerēto.
 

Arvien biežāk lasītavu apmeklē draugu, klasesbiedru kompānijas, un tad laiks nemanot paskrien spēlējot dažādas galda spēles. Arī spēļu klāsts krietni papildināts ar jaunām spēlēm. Esam iegādājušies “Monopoly” jauno versiju un “Anti-Monopoly”,” ICECOOL” un” ICECOOL2,” King of Tokyo,” ” Mysterium “ un vēl  citas.  
Nāciet, un jauki pavadiet laiku Saldus pilsētas bibliotēkā!
 


 

Bibliotekārā stunda

11.01.2019. bibliotekārās stundas laikā, Kalnsētas speciālās internātskolas 1.mājturības kursa meitenes apguva grāmatu labošanas metodes.
Foto galerija... 

Tikšanās ar grāmatu un lugu autori Māru Jakubovsku un suni Rufi  

14.12.2018. Saldus pilsētas bibliotēkā viesojās rakstniece Māra Jakubovska un omulīgais suņuks Rufis. Rufis ir bijušais patversmes iemītnieks, kurš ļoti labi jutās skolēnu vidū. Grāmatu autore aicināja skolēnus saudzēt, mīlēt dzīvniekus un rūpēties par tiem. Pasākuma noslēgumā Rufis ļāva ikvienam pasākuma apmeklētājam samīļot sevi.
Foto galerija...

 


14.septembrī plkst. 12:00

Dzejas pasākums bērniem Saldus pilsētas bibliotēkā "Satiec burtus dzejoļos".
Tikšanās ar dzejnieci, rakstnieci Eviju Gulbi
 Lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018" jau sākusies! Ja vēlies piedalīties lasīšanas veicināšanas programmā, nāc uz bibliotēku un piesakies! Vecumam nav ierobežojuma!
Vairāk... 

"Mana nedēļa bibliotēkā"
11.06 - 15.06.2018. Radošo aktivitāšu rīti “Mana nedēļa bibliotēkā” piedāvāja bērniem izzinošās un izglītojošās aktivitātēs interesanti pavadīt vienu vasaras brīvlaika nedēļu. Mazie apmeklētāji iesaistījās radošās nodarbībās, lietderīgi pavadot laiku – tika izlasītas un izvērtētas visas viņu vecumam atbilstošās lasīšanas programmas "Bērnu žūrija” grāmatas. Šī gada nodarbību moto “Mēs citiem”. Tā ietvaros bērni izgatavoja rotaļlietas, kuras turpmāk varēs izmantot arī citi bibliotēkas jaunākie apmeklētāji. Savu veiklību un izturību katrs pārbaudīja, spēlējot latviešu tautas rotaļas. Par aizrautību liecināja bērnu čalas un nodarbību laikā jauniegūtie draugi.
Foto galerija...
 


 
Bibliotekārā stunda
2018. gada 18. maijā bibliotekārās stundas laikā, Cieceres Internātpamatskolas 1. klases audzēkņi, iepazinās ar bibliotēkas lietošanas noteikumiem - krājumu, kā to lietot, kā meklēt nepieciešamo grāmatu. Piedaloties aizraujošā Atmiņu spēlē skolēni pārbaudīja savas zināšanas par pasaku varoņiem.
Foto galerija...

Tematiska pēcpusdiena – Eiropas stunda
18.05.2018. Atzīmējot Eiropas dienu Saldus pamatskolas 4. b klase apmeklēja Saldus pilsētas bibliotēku. Skolēni iesaistoties radošās aktivitātēs, pārbaudīja un papildināja savas zināšanas par Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm.
Foto galerija...


 
Iepazīšanās ar bibliotēku
Turpinot sadarbību ar Ģimenes atbalsta dienas centru, 10.maijā, bibliotēkā viesojās jaunās māmiņas ar mazuļiem, lai iepazītos ar bibliotēku un tās piedāvājumu arī pašiem mazākajiem bibliotēkas apmeklētājiem. Bibliotekāre Ieva Adzereiko jaunajām māmiņām pastāstīja par lasīšanas nozīmīgumu bērniņiem jau no mazotnes. Lasot bērniem priekšā, vecāki veic nozīmīgu ieguldījumu savu bērnu valodas, domāšanas, atmiņas un sociālo prasmju attīstībā, stimulē viņu interesi par lasīšanu, rakstīšanu un palielina bērna izpratnes spējas.
Foto galerija...


 
Pasaka par pogu
8.maijā Saldus pamatskolas 3.b klases audzēkņi iedalījās tematiskā pēcpusdienā "Pasaka par pogu".
Pasakas bērniem bagātina iztēli un radošie darbiņi top, pēc pasaku noklausīšanās.
Foto galerija...

Iepazīšanās ar bibliotēku
8.05. Pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” grupiņa "Kamenītes" ar aizrautību un interesi iepazīst plašo bibliotēku.Lietotāja Saldus pilsētas bibliotēka attēls.
Foto galerija...

Tikšanās ar zviedru rakstnieci Henriku Andersoni
24.04.Saldus pilsētas bibliotēkā viesojās, Latvijas lasītājiem zināmā, Somijas zviedru rakstniece Henrika Andersone. Literārā pasākumā rakstniece tikās ar jauniešiem. Šo pasākumu organizēja Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā ar Ziemeļvalstu autoru vizīšu programmas atbalstu.Henrika Andersone studējusi Helsinku Teātra akadēmijā, arī Francijas Nacionālajā Teātra akadēmijā – viņa ir gan aktrise filmās, teātrī un TV, gan scenāriju autore. Kopš 2005. gada Henrika Andersone Somijā labi pazīstama ar saviem stāstiem bērniem un pusaudžiem.
Foto galerija...


 
Tematiska pēcpusdiena „Rotaļlietu stāsti”
Bibliotēku nedēļas ietvaros Saldus pilsētas bibliotēkā bija skatāma izstāde “Mans rotaļlietu stāsts”. 23.aprīlī Saldus pamatskolas 3.a klases skolēni šo izstādi papildināja ar savām un savu vecāku mīļākajām rotaļlietām un aizraujošiem stāstiem par tām.
Foto galerija...


 
Iepazīšanās ar bibliotēku
19.04. projekta ietvaros, vēsture pētnieku pulciņš no Ezeres pamatskolas viesojās Saldus pilsētas bibliotēkā.
Foto galerija...

"Bērnu žūrija" - noslēguma pasākums
Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrs aicināja pašus mazākos lasītājus kļūt par grāmatu ekspertiem, piedaloties lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu žūrija”. Ar prieku jākonstatē, ka lasīt gribētāju skaits katru gadu palielinās. Šogad grāmatu vērtēšanā iesaistījās pirmsskolas izglītības iestādes “Zīlīte”, “Magonīte”, PII “Sienāzītis”, “Margrietiņa”, PII “Īkstīte”, ”Pelēni”, PII “Cerībiņa”, “Ābolīši” un “Sprīdīši”.Noslēdzot lielo gada lasīšanas maratonu 4. aprīlī visi čaklie lasītāji tikās kopīgā noslēguma pasākumā. Šī bija īpaša svētku diena mazajiem grāmatu ekspertiem, tikšanās ar pasaku varoņiem no Ināras Šteinbergas ludziņas “Mainīsimies” , ar kuru viņus iepriecināja Saldus vidusskolas 4.b klases teātra studijas audzēkņi, skolotājas Unas Kiršteinas vadībā. Ar aizrautību un interesi bērni atbildēja uz Saldus vidusskolas bibliotekāres Guntas Dravnieces sagatavotajiem jautājumiem un skolotājas Daces Kikučas vadībā dziedāja un iesaistījās jautrās atrakcijās.
Foto galerija...


 
Lasa skaļi!
29.03. Saldus pilsētas bibliotēkā sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un Saldus novada skolām, 5. un 6. klašu skolēniem, notika Skaļās lasīšanas konkurss. Skaļās lasīšanas sacensību laikā bērni lasīja daudz brīnišķīgus fragmentus no pašu izvēlētām grāmatām.
Foto galerija...

Tikšanās ar grāmatu
8.03. ģimenes atbalsta dienas centrā pie bērniem un viņu māmiņām, viesojās Bērnu literatūras centra bibliotekāre Ieva Adzereiko. Viņa pastāstīja ko lasīšana dod bērna attīstībai un izaugsmei? Kā un kādēļ mudināt bērnu lasīt. Savukārt mazie ar lielāko prieku un labsajūtu apskatīja, pataustīja un mēģināja “nogaršot” grāmatiņas.
Foto galerija...

Lielais nezināmais
20.februārī Vispasaules drošāka interneta pasākumu ietvaros, Saldus pilsētas  bibliotēkā viesojās Saldus vidusskolas 4.a klases audzēkņi, lai piedalītos izglītojošā nodarbībā par drošību internetā. Skolēni uzzināja par uzvedības pamatprincipiem un riskiem sociālajos tīklos, par bērniem saistošām un kvalitatīvām interneta saitēm. Nodarbības gaitā audzēkņi aktīvi iesaistījās diskusijā par dažādām situācijām internetā un dalību sociālajos tīklos, kā arī dalījās pieredzē par interneta lietošanu.
Foto galerija...
 


 
Tematiska pēcpusdiena "Apkārt pasaulei"
15.02. Saldus pamatskolas 3. a klases skolēni piedalījās aizraujošā nodarbībā, kura tika veltīta franču rakstnieka Žila Gabriela Verna dzimšanas dienai.  Bērni iepazinās ar rakstnieka biogrāfiju un kopā ar grāmatu varoņiem varēja ceļot laikā un telpā.
Kā zināms, Žils Gabriels Verns bija viens no zinātniskās fantastikas literatūras aizsācējiem. Viņš ir uzrakstījis vairāk nekā simts romānu, kā arī lugas, īsos stāstus, vēsturiskus un ceļojumu aprakstus. Viņš ir pirmais rakstnieks, kas savu bagāto iztēli vienmēr ir saistījis ar sava laika zinātniskajiem atklājumiem un spējis ieskatīties nākotnē.
Foto galerija
 


 
Lielais nezināmais
15. 02.2018. Saldus vidusskolas 2. kl. skolēni ieradās lai uzzinātu kas ir drošs internets. Kā zināms, jaunās tehnoloģijas sniedz unikālas iespējas un tajā pašā laikā tās var radīt arī draudus. Skolēni noskatījās  Slovākijas Drošāka interneta centra veidotas multiplikācijas filmiņas par drošību un riskiem interneta vidē un noslēgumā izvērtēja tās.
Foto galerija...

 


 
Zīmē garīgi un saņem balviņas: FEBRUĀRA KONKURSS

Šis ir projekts, kurā bērniem katru mēnesi ir iespēja laimēt balviņas. Projekta galvenais mērķis ir veicināt bērnu radošo domāšanu un izpausmi cauru garīgo prizmu. Bērnu uzdevums ir zīmēt, veidot, radīt darbiņus par konkrēto mēneša tēmu. Katra mēneša sākumā tiek izsludināta mēneša tēma. Janvāra darbu tēma ir "Garīga mīlestība". Šos darbiņus iesūtot mums līdz 2017. gada 28. februārim ir iespējams saņemt balviņas Marta mēnesī.
Ja rodas kādi jautājumi, rakstiet uz e-pastu: zime@zime-garigi.lv vai zvaniet tel. +371 227 207 90. Sīkāku informāciju par projektu un katra mēneša tēmu meklējiet mājas lapā: http://www.zime-garigi.lv/  vai meklē  https://www.facebook.com/zimegarigi/ 
 
TOP GRĀMATAS 2017.GADĀ
Bērnu un jauniešu literatūra
  1. Bonds, Maikls Pasaka par peļu pili. 2016                             
  2. Zutaute, Lina   Kika Mika un lielā tumsa. 2016                     
  3. Hovards, Mārtins  Auniņš Šons: Sūnulejas stāstiņi. 2017         
  4. Baltais lācis: pasaku pavārgrāmata bērniem. 2017                      
  5. Pilkijs, Deivs   Dogmens. 2017                                             
  6. 365 zinātnes eksperimenti. 2016                                              
  7. Saimona, Frančeska  Negantais Niks tiek pie bagātības. 2016    
  8. Kinnijs, Džefs Grega dienasgrāmata, 5.gr. 2012          
  9. Saga, Zoji   Meitene tīmeklī. 2016
  10. Kesa, Kīra  Prinča līgava, 4.gr. 2015


„Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017” ir klāt!
Aicinām lielus un mazus piedalīties aizraujošajā lasīšanas maratonā  „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”.
Ja Tev patīk lasīt, nāc un piesakies, pavadi savu brīvo laiku interesanti un lietderīgi. Vecumam nav ierobežojuma!
Vairāk...


 

Mana nedēļa bibliotēkā
Tūlīt jau klāt ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks.
Piedāvājam iespēju jūnija trešās nedēļas (12.06-16.06) priekšpusdienā pāris stundas kopā ar bibliotekārēm lasīt grāmatas un radoši darboties.
Ja Tev ir deviņi gadi, nāc un piesakies! Tos, kuri atvedīs sev līdzi draugus, māsas vai brāļus, kuri vēl nav mūsu bibliotēkas lasītāji, gaida pārsteigums!
Pieteikties var līdz 7. jūnijam pa telefonu 63824911 vai personīgi Saldus pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras centrā.
P.S. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc neatliec pieteikšanos.
 


 
Tematiskā rīta stunda "Krāsu pasaule"
11.05.2017 Bibliotēkā ciemojās pirmsskolas izglītības iestādes „Zīlīte” grupiņas „Taurenīši” bērni, lai atklātu krāsu pasauli.  Nodarbības sākumā katrs bērns ar aizrautību izgatavoja krāsainu taurenīti.  Mazos, zinātkāros lasītājus pārsteidza vairāki interesanti fakti, iepazīstot grāmatu „Krāsainā pasaule”.  Viņi atklāja vairākas likumsakarības dabā, kā arī cieņpilnu attieksmi pret līdzcilvēkiem, dzīvniekiem un augiem.
Foto galerija...
 


 
Tematiska rīta stunda „Kartē Eiropa”. 8.05.2017.
Atzīmējot Eiropas dienu – 9.maiju, Saldus pamatskolas 2.a klase ieradās bibliotēkā uz tematisku rīta stundu „Kartē Eiropa”, ko organizēja bibliotēkas Bērnu literatūras centrs sadarbībā ar ESIP. Stundas laikā skolēni veica komandu uzdevumus, iepazina Eiropas Savienības vēsturi un simbolus. Robots Blinks no EuroparlTV iepazīstināja ar Eiropas Parlamentu. Skolēni iepazina ES oficiālo valodu audio brošūru, kā arī guva informāciju, kā saudzēt vidi. Stundas noslēgumā katrs saņēma grāmatu „Iepazīsim Eiropu!”, pildspalvas ar ES simboliku no ES Mājas Rīgā un uzlīmes.
Foto galerija...
 

Tematiska rīta stunda "Mūsu pēdas Latvijā"
Uz tematisko rīta stundu 3. maijā ieradās Saldus vidusskolas 3.a klases skolēni. Skolēni ar erudīcijas spēļu un mīklu palīdzību pārbaudīja savas zināšanas par latviešu kultūru, vērtībām un mantojumu. Skolēni bija ļoti attapīgi un parādīja savas zināšanas bibliotēkas darbiniekiem, bet nezināmo, par Latviju, uzzināja izlasot grāmatas.
Foto galerija... 

Rīta stunda mazajiem
2.maijā uz rīta stundu bibliotēkā bija ieradušies Pirmsskolas izglītības iestādes Cerībiņa audzēkņi. Mazie bibliotēkas apmeklētāji, lai gūtu priekšstatu, kas atrodams bibliotēkā, noklausījās grāmatiņas “Bembijs” fragmentus, apskatīja medību trofeju izstādi un citas bibliotēkā pieejamās izstādes.
Foto galerija...
 

Iepazīšanās ar bibliotēku
25. aprīlī bibliotēkā viesojās Druvas vidusskolas 4.do un 4. re klases audzēkņi. Skolēni iepazinās ar bibliotēku. Bibliotekāre Ieva Adzereiko iepazīstināja ar bibliotēkas lietošanas noteikumiem un grāmatu izvietojumu plauktos. Noslēgumā visi kopīgi apskatīja bibliotēkā esošo medību trofeju izstādi.
 

Tematiska rīta stunda "Mūsu pēdiņas Latvijā"
Lai papildinātu savas zināšanas par Latviju, Saldus vidusskolas 1c klases audzēkņi  19.aprīlī ieradās bibliotēkā uz nodarbību "Mūsu pēdiņas Latvijā".  Meklējot informāciju grāmatās un mēģinot loģiski izspriest atbildes, bērni grupās radoši darbojās. Nodarbības beigās visi kopīgi aplūkoja bibliotēkā esošās izstādes.  Foto galerija...
 

Lasām kopā!
Kurš gan nav reizi pa reizei saticis mazo adatu kamoliņu - ezīti. Populāro pasaku un tautas teiku tēlu, kuram sākumā Dieviņš esot iedevis zelta kažociņu un tikai pēc tam adatiņas. Parasti eži sastopami vēlās vakara stundās, kad tie dodas savās gaitās pēc dienas atpūtas, bet Saldus pilsētas bibliotēkā tie sastopami katru dienu. Tos aplūkot un piedalīties interesantā nodarbībā par un ap ežiem bija ieradušies Saldus vidusskolas pirmsskolas grupu audzēkņi.
Foto galerija...
 


 
Bibliotekārā stunda
21.aprīlī bibliotēku apmeklēja Saldus vidusskolas 2 c klases audzēkņi. Viņi iepazinās ar bibliotēku, apskatīja bibliotēkas piedāvātās izstādes un apmeklēja “grāmatu dakteri”.  Piedalījās atjautības spēlē “Zini vai mini” un uzzināja interesantus faktus par adatu kamolu – ezi.
Foto galerija...
 

Lielie lasīšanas svētki Rīgā
11. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) jau 15. reizi notika Lielie lasīšanas svētki – lielākās lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2016” noslēguma pasākums. Svētkos piedalījās arī čaklākie Saldus pilsētas bibliotēkas lasītāji.
 
Kā liecina Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centra apkopotie dati, 2016. gadā  lasīšanas maratonā ir piedalījušies 183 lasītāji , no tiem 99 , kuri vēl nemācās skolā un 18 vecāki. Visa projekta laikā izlasīts ap 1098 grāmatu.
Tās izvērtējot,  pirmās trīs vietas, jaunākā vecuma grupā ir ieguvušas:  L. Žutaute “Kika Mika un lielā tumsa”, I.Zandere “Lupatiņu rīts” un  J.Zvirgzdiņš “Lauvas rūciens”.
3. – 4. klašu vecuma grupā: T. Pārvela “Ella un draugi”, A.Lindgrēna “Emīls un Īda un enenbergas”.
5. – 7. klašu vecuma grupā: Dž. Lūsija “Sarkanais Ibiss”,  H.Tamms “Nindzja Timijs un nozagtie smiekli”, K.Krips “Tikai ne Aivija Pokita”.
8. – 12. klašu vecuma grupā: E. Lokhārta”Mēs bijām meļi”, H. Blaika, K.Klēra “Dzelzs pārbaudījums”, R.Rouela “Eleonora un pārks”.
Foto galerija...
 


 
Ballīte čaklākajiem Bērnu žūrijas lasītājiem (09.03.2017)
Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centra čaklākie ” Bērnu un Jauniešu žūrijas” lasītāji, kuri izlasīja 2016.gada kolekciju un aizpildīja ekspertu anketu, 9.martā piedalījās jautrā un aizraujoša ballītē. Ballītes sākumā tika apbalvoti čaklākie lasītāji un tad… ballīte kopā ar Sarkangalvīti - Arvitu Romanovsku un vilku DJ ZIGGY…
Foto galerija...

Tematiska pēcpusdiena “Nāk ciemos Vinnijs Pūks…”
20.01. uz bibliotekāro stundu “Nāk ciemos Vinnijs Pūks…” bija ieradušies Saldus pamatskolas 2.a klase audzēkņi. Viņi  pildīja dažādus uzdevumus  un iesaistījās  dažādās atrakcijās.
Foto galerija...

 


 
<Tematiska pēcpusdiena “Nāk ciemos Vinnijs Pūks…”
Kurš gan nezin – kas ir Vinnijs Pūks? Tā ir grāmatiņa, kuru priekšā lasa pavisam maziem grāmatu draugiem, un kuru vēl un vēl reizi gribas pārlasīt arī lielajiem lasītājiem. Šogad, 18. janvārī atzīmējām grāmatas autora A. A. Milna 135.jubileju. Cik daudz interesanta var uzzināt par rakstnieku un viņa grāmatu varoņiem? To noskaidrot ierodas gan lielāki, gan mazāki lasītāji.
19.01. Bibliotēkā viesojās Brocēnu vidusskolas 4. klases audzēkņi. Skolēni iepazinās ar bibliotēku un pildīja dažādus uzdevumus.
Foto galerija...
 

 
Tematiskā pēcpusdiena par Latviju  ”Man viņa ir vismīļākā…”
7. novembrī bibliotēkā viesojās Saldus pamatskolas 2.a klase skolēni, lai sāktu gatavoties valsts svētkiem un paustu savas patriotiskās jūtas pret mūsu valsti.
Foto galerija...
 


 
Kopā lasīšanas rīts...
1.novembrī  uz kopā lasīšanu ieradās pirmsskolas izglītības iestādes “Zīlīte” grupiņas “Magonīte” audzēkņi.  Atraktīvā bibliotekāre Ieva Adzereiko bērnus  iepazīstināja ar bibliotēkā esošā krājuma kārtību un izmantošanu. Rotaļājoties pārbaudīja bērnu lasītprasmi. Vēlāk visi kopā lasīja Bērnu un jauniešu žūrijas jaunākās vecuma grupas kolekcijas grāmatiņu ”Kika Mika un lielā tumsa”.
Foto galerija...
 


 
Tikšanās ar zirgu figūriņu kolekcionāri Daci Kupci-Krieviņu
Visu oktobra mēnesi bibliotēkas skaļajā lasītavā bija skatāma izstāde “Pakavs pie pakava”. Izstādes noslēgumā notika interesanta tikšanās ar zirgu figūriņu kolekcionāri Daci Kupci-Krieviņu.
Dace ir daudzpusīga, aizrautīga un var lepoties ar interesantiem hobijiem. Viņa ir daudzkārtēja Latvijas čempione minigolfā, gatavo rotas, audzina meitiņu Karmenu, zīmē, un no 1991. gada viņas kaislība pret zirgiem pakāpeniski materializējusies šo dzīvnieku modelīšu kolekcijā. Daces arhīvā ir arī 70 mākslas filmu par zirgiem, un tas nemitīgi tiek papildināts. Būšana kopā ar zirgu viņu paceļ spārnos, bet, kad ir negarastāvoklis, kolekcijas aplūkošana un figūriņu paņemšana rokās nomierina un uzlabo omu.
Pirmo kolekcijas zirgu viņai no Zviedrijas atveda mamma. Viņas kolekcijā šobrīd ir aptuveni 230 zirgu figūriņu.
Foto galerija...


 
Bērni iepazīst bibliotēku
19.oktobrī bibliotēkā viesojās pirmsskolas izglītības iestādes “Sienāzītis” grupiņas “Margrietiņa” audzēkņi.
Bibliotekāre Ieva Adzereiko bērniem pastāstīja kā izvēlēties sev tīkamāko grāmatiņu, iepazīstināja ar bibliotēkā esošā krājuma kārtību. Katrs varēja parādīt savu lasītprasmi. Nobeigumā visi kopīgi  izlasīja Bērnu un jauniešu žūrijas jaunākās vecuma grupas kolekcijas grāmatiņu  ”Kika Mika un lielā tumsa”.
Foto galerija...

Radošums un inovācija – mana nākotnes atslēga 14.10.2016
Šis pasākums notika karjeras nedēļas ietvaros. Šoreiz ciemos bija ieradušies Saldus pamatskolas 4.c klases audzēkņi. Viņi iepazinās ar bibliotēkas lietošanas noteikumiem un mācījās meklēt informāciju enciklopēdijās. Noslēgumā, katrs varēja radoši izpausties, izgatavojot sev un draugam atslēgas piekariņu.  Foto galerija...

Iepazīstam bibliotēku...
13.oktobrī ar bibliotekāro darbu iepazinās Saldus vidusskolas pirmsskolas izglītības iestādes grupiņas “Sprīdīši” audzēkņi.  Foto galerija...


 

Karjeras nedēļa - iepazīstam bibliotēku...
12.oktobrī bibliotēkā viesojās Pampāļu pamatskolas 1. – 4. klašu audzēkņi. Viņi iepazinās ar bibliotekāro darbu, tās lietošanas noteikumiem un aplūkoja bibliotēkā esošās izstādes. Ar aizrautību bērni klausījās bibliotekāres Ievas Adzereiko stāstītajā.  Foto galerija...
 

Radošums un inovācija – mana nākotnes atslēga
No 10.-14. oktobrim Saldus skolās norisinās karjeras nedēļa  1. – 12. klašu skolēniem.
Karjeras nedēļas ietvaros, Saldus pamatskolas 2.b klases audzēkņi, ieradās uz radošu pasākumu, lai paustu savas spējas un talantus, veicinātu sevī motivāciju mācīties.
Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā skolēniem ir iespēja iepazīt un izplānot savu nākotnes nodarbošanos. Tiek sniegta iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Bērni var piedalīties aizraujošās radošās darbnīcās un konkursos. Foto galerija...

Pastaiga pasaku pasaulē
Atzīmējot rakstnieces Annas Brigaderes 155. dzimšanas dienu, Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrs,  sadarbībā ar Saldus pamatskolu,  rīkoja  izbraukuma pasākumu Tērvetes  dabas parkā.  Pasākumā piedalījās  Saldus pamatskolas 2. a un 2. b klases audzēkņi.
Bērni pastaigas laikā apskatīja koka skulptūras, kas attēlo  varoņus no slavenās, latviešu rakstnieces, Annas Brigaderes pasakām. Pasākums izraisīja  īpašas sajūtas ikvienam .
Tērvetes dabas parkā dzīvo daudz iemītnieku, tāpēc te valda liela rosība. Raganas silā draiskojas īsta Sila raganiņa, bet kokos sasēdušies  sikspārņi un zirnekļi, Velna bērni – mazie nebēdņi – spēlē paslēpes. Par kārtību un mieru parkā rūpējas Meža ķēniņš – varenākais Pasaku meža tēls. Viņa galmā apmeklētāji var sastapt klīrīgo princesi Zeltīti un pielaikot zelta kurpīti. Foto galerija...

Grāmatu apskats skolās
Sākoties jaunajam mācību gadam ir atsācies arī jauno grāmatu apskats skolēniem, ko piedāvā Saldus pilsētas  bibliotēkas Bērnu literatūras centrs.  Šādi grāmatu apskati veicina patstāvīgu un apzinātu lasīšanu.
Reizi mēnesī, bibliotekāre, Zaiga Freiberga dodas uz Saldus skolām lai iepazīstinātu bērnus ar jaunāko literatūru.  Foto galerija...

Kopā lasīšanas burvība…
Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrā atsākusies kopā lasīšanas burvība mazajiem. Lasīšanas rīti tiek veidoti ar mērķi radīt bērnos interesi par bibliotēku, grāmatām un lasīšanu jau no pirmsskolas vecuma. Parādot  bibliotēku ne tikai kā vietu, kur glabājas grāmatas, bet arī kā vietu, kur bērniem pavadīt savu brīvo laiku. Kopā lasīšanas rītu tēmas tiek saistītas ar dažādiem latviešu un ārzemju autoriem un viņu sarakstītajām grāmatām. Visbiežāk tas izpaužas kā bibliotekāru skaļa priekšā lasīšana. Pēc grāmatu izlasīšanas bērniem tiek doti uzdevumi darboties arī praktiski – zīmēt, krāsot, līmēt, griezt, kas tieši ir saistīts ar dzirdēto vai redzēto.
Lasīšanas rīti paredzēti pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.
Šoreiz ciemos bija pirmsskolas izglītības iestādes Cerībiņas grupiņas “Ābolīši” un “Sprīdīši”.
Kopā tika izlasīta Bērnu un jauniešu žūrijas jaunākās vecuma grupas kolekcijas grāmata ”Kika Mika un lielā tumsa”. Bērni uzzināja, ka tumsa nemaz nav tik biedējoša, kā sākotnēji likās…
Foto galerija...


 
Dzejas interpretācija "Saldus saule"
16. septembrī Saldus pilsētas bibliotēkā uz Dzejas dienu pasākumu ieradās skolēni no četrām Saldus un Brocēnu novadu skolām, lai svinētu Dzejas dienu svētkus. Skolēni dzeju interpretēja dažādos veidos, tā atklājot savu māksliniecisko talantu. Kāds to izteica dzejā, cits - dziesmā, cits zīmējumā, bet, ja tas nāk no sirds, tas ir īpaši, jo bez sirds siltuma nekas nenotiek...
Foto galerija...
 

Fotoizstāde "SALDUS IELAS " noslēgusies
Trīs mēnešu garumā ik katrs interesents varēja balsot par sev tīkamāko foto. Fotokonkursa uzvarētājus noteica izstādes apmeklētāju balsojums. Visvairāk balsu ieguvēji saņēma balvas no Saldus pilsētas bibliotēkas ES informācijas punkta (ESIP) - Roberts Bergs, Katrīna Adzereiko un Elizabete Vilne.
Foto galerija...
 

Mana nedēļa bibliotēkā 13.- 17. jūnijs
Sākoties vasaras brīvlaikam, aktuāls kļūst jautājums par bērnu nodarbināšanu brīvajā laikā.  Jau trešo gadu pēc kārtas, Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centra darbinieces, piedāvāja iespēju jaunākā vecuma bērniem piedalīties dažādās radošās aktivitātēs.
Foto galerija... 1.diena
2.diena
3.diena
4.diena
5.diena
 


 
Skolēni iepazīst bibliotēku
25.maijā  bibliotēku apmeklēja Cieceres internātpamatskolas 4. a klases skolēni, viņi apmeklēja bibliotēkmācības nodarbību. Šādas nodarbības veicina bērnu interesi par bibliotēku un par pašu grāmatu lasīšanu.
Foto galerija...
 

 
20. maijā bibliotēkā bija ieradušies viesi no Tukuma pamatskolas, viņi tiekas ar mūsu novadnieci, rakstnieci un dzejnieci Ievu Samausku. Tukuma skolēni bija sagatavojuši nelielu priekšnesumu ar vairākiem Ievas Samauskas dzejoļiem. Pēc tam rakstniece pastāstīja par sevi un par to, kā top viņas grāmatas un kas ir to iedvesmas avots. Bērniem vajadzēja atbildēt uz vairākiem atjautības uzdevumiem, kas bija saistīti ar dzejnieces lasītajiem dzejoļiem.
Foto galerija...

20.05. tika atklāta fotoizstāde "SALDUS IELAS "
Nāc uz bibliotēku un nobalso par sev tīkamāko foto, jo fotokonkursa uzvarētājus nosaka izstādes apmeklētāji balsojot.
Konkursa nolikums ŠEIT
Foto galerija...

 

“ES un ceļojums laikā”
Atzīmējot Eiropas dienu – 9.maiju, Saldus pamatskolas 1. a klase ieradās bibliotēkā, lai dotos īpašā ceļojumā – pa Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Vispirms katrs skolēns pagatavoja ceļojuma brīvbiļeti, tad visi simboliskā ātrvilcienā devās uz Pasaku istabu, kur bibliotekāre Andra stāstīja par ES vēsturi, simboliem un dalībvalstīm. Bibliotekāre Zaiga lasīja stāstu par ceļošanu un tajā piedzīvotajiem notikumiem. Izmantojot oficiālo ES mājas lapu, skolēni iepazina tur esošās spēles bērniem – kā tiešsaistē izkrāsot zīmējumu un salikt puzli. Ceļojuma noslēgumā katrs saņēma krāsojamo grāmatiņu no ES mājas Rīgā „ES un draugi” un košas piespraudes.
     Foto galerija...
 

Dzejas ceļojums!
Šodien, 28.aprīlī Saldus pilsētas bibliotēkā SATIEKAS VAIRĀKAS VALODAS. Pie mums ciemojas somu dzejniece Heli Lāksonena un igauņu dzejniece Lēlo Tungala, lai kopā ar dzejnieci un izdevēju Inesi Zanderi un dzejnieku un atdzejotāju Guntaru Godiņu iepriecinātu savus mazos lasītājus.
Foto galerija...
 

Interaktīvs izglītojošs pasākums “Meži mostas” 26.04.
Saldus pamatskolas 1. b klases skolēni apskatīja CEMEX fonda un National Geographic foto izstādi “Putni Latvijā un pasaulē”, kā arī pārējās bibliotēkā izvietotās izstādes, klausījās pasaku par dzeni un radoši izpaudās gatavojot papīra pūcīti.
Foto galerija...

Laiks uzzināt, kas jauns grāmatu plauktā bērniem! 26.04.
Kā jau ierasts katru mēnesi bibliotekāre Zaiga Freiberga ar savu lielo somu, kurā ir daudz jauno grāmatu dodas uz skolām, lai bērnus iepazīstinātu ar jaunāko literatūru. 

Tematiska  pēcpusdiena “Meži mostas” 25.04.
25.aprīlī bibliotēkā viesojās Saldus 2.vidusskolas 2.b klases skolēni . Viņi apskatīja bibliotēkā esošās izstādes un piedalījās tematiskajā pēcpusdienā “Meži mostas”. Noslēgumā, bibliotekāres Ievas Adzereiko pavadībā izgatavoja katrs savu pūcīti.
Foto galerija...


 


 
Rīta stunda  mazajiem… “Gada putns- meža kalējs”
Jau vairākas dienas  bibliotēkā čalo paši mazākie lasītāji.  Viņi ierodas lai apskatītu CEMEX fonda un National Geographic foto izstādi “Putni Latvijā un pasaulē” un iepazītu gada putnu kalēju – dzeni.
Bibliotekāre Zaiga Freiberga bērniem sagatavojusi nodarbību par to, cik dažādi spārnaiņi apdzīvo Latvijas debesis, mežus un ūdeņus, un iepazīstina ar dzeni kuram ir ļoti gara un lipīga mēle.
Foto galerija…  12.04. PII Sienāzītis , 13.04. PII Īkstīte


 
Rīta stunda mazajiem
11.aprīlī bibliotēku apmeklēja bērnudārza “Cerībiņa” bērni. Viņi apskatīja CEMEX fonda un National Geographic foto izstādi “Putni Latvijā un pasaulē”, iepazinās ar putnu dzīvi un radoši izpaudās krāsojot putnus.
Foto galerija...


 

Bērnu literatūras centrs piedāvā izzinošas bibliotekārās stundas skolu audzēkņiem.
31.martā  Bērnu literatūras centru apciemoja  Zirņu pamatskolas  1.-4. kl. skolēni lai iepazītos ar plašo grāmatu pasauli. Bērni uzzināja kas bibliotēkā atrodams, kā to lietot, kā atrast nepieciešamo grāmatu  un apskatīja  bibliotēkā izvietotās izstādes. Foto galerija…

7.aprīlī bibliotēkā viesojās Lutriņu pamatskolas  1.-5.kl. skolēni.
Foto galerija…


 
Noslēgusies „Bērnu / Jauniešu žūrija 2015”
Pavasaris ir klāt!  Noslēdzoties lielo lasītāju un vērtētāju darba cēliens. 23. martā tika aicināti visi "Bērnu/Jauniešu Žūrijas 2015" lasīšanas eksperti uz  gada noslēguma pasākumu.

Foto galerija...

17.03. Viesi no Jaunpils
Jaunpils bibliotēkas "Bērnu žūrijas" eksperti ieradušies lai iepazītos ar Saldus pilsētas bibliotēkas darbu.
Foto galerija...

 

 

„Spēles ar peli”
E- prasmju nedēļas ietvaros bibliotēkā viesojās PII "Zīlīte" mazie “Taurenīši”,  lai  iegūtu pamatiemaņas e-apmācībās bērniem. Viņi iepazinās ar datu bāzi „Mans draugs dators”.
Bērni ar lielu interesi ieklausījās bibliotekāres Anitas Bergas stāstītajā un paši aktīvi darbojās.
Foto galerija...

"Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015"

5.martā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notiek LNB lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015" noslēguma pasākums - "Lielie lasīšanas svētki". Svētkos piedalījās  arī pārstāvji no Saldus pilsētas bibkiotēkas. «Lielie lasīšanas svētki» notiek četrpadsmito reizi.
Foto galerija...

Tematiska  pēcpusdiena ” Pa sniegavīru pēdām…” 

25.februārī bibliotēkā viesojās Saldus 2 v-sk.1.klase audzēkņi. Bērni kopā lasīja fragmentus no  Z. Milera  grāmatas “Kurmītis un sniegavīrs”, iepazinās ar jaunākajām grāmatām. Pārrunāja, kas ir īsta draudzība un radošajā nodarbībā  izgatavoja katrs savu sniegavīriņu.
Foto galerija...

Bibliotekārā stunda 10.02.

Projektu nedēļas ietvaros Saldus 1.vsk.7.klases skolēni  ieradās bibliotēkā lai uzzinātu, cik daudz, un kā var iegūt informāciju par novadnieku Jani Rozentālu. Viņi mācījās izmantot bibliotēkā abonētās datubāzes un citus internetā pieejamos resursus, kā arī patstāvīgi darboties elektroniskajā katalogā un atrast nepieciešamo literatūru grāmatu plauktos.
Foto galerija...

Bibliotekārā stunda “Darbs ar grāmatu” 08.02.2016
 
Druvas vidusskolas 4. klases skolēni mācījās meklēt informāciju dažādos informācijas avotos un piedalījās erudīcijas konkursā par precīzākās atbildes atrašanu. Bērni darbojoties bija tā aizrāvušies, ka troksnis un jautrība bija dzirdams visā bibliotēkā.
Foto galerija...
 


 
Tematiska pēcpusdiena "Ielu bērni"

26. janvārī bibliotēkā viesojās psiholoģe Gunda Pūce un nepilngadīgo lietu inspektore Linda Liģere. Uz tikšanos bija ieradušies Saldus 1.vsk. 8. klases skolēni. Pasākuma mērķis bija aktualizēt problēmu Ielu bērni.   Sarunas laikā izvērsās interesantas debates. Tika noskaidrots, ka sarežģītā situācijā ir jāizdara pareizā izvēle.
Foto galerija...


 
 Jauno grāmatu apskats skolās

25.janvārī,  kā  katru mēnesi  ierasts, Bērnu literatūras centra bibliotekāre Zaiga Freiberga apmeklēja  Saldus pamatskolu un Saldus 2.vidusskolu lai sākumskolas audzēkņus iepazīstinātu ar jaunāko literatūru,  radot interesi un motivāciju  lasīt grāmatas.
Foto galerija...

Rīta stunda mazajiem... 21.01.2016

Pirmsskolas izglītības iestādes “Cerībiņa” audzēkņi baudīja kopā lasīšanas prieku iepazīstot Bērnu žūrijas grāmatu “Nenotikušais atklājums”.  Radošā nodarbībā azartiski izspēlēja grāmatas teksta fragmentiņus un, imitējot pēdas, attēloja tās uz papīra.
Foto galerija...
 

Rīta stunda mazajiem... 20.01.2016

Pirmsskolas izglītības iestādes “Zīlīte” audzēkņi ir bieži bibliotēkas viesi. Šoreiz ciemos ieradās mazie “Taurenīši”,  lai izbaudītu kopā lasīšanas prieku un iepazīstos ar Bērnu žūrijas grāmatu “Miega pasaka”. Bibliotekāres Ievas vadītajā radošajā nodarbībā “Taurenīši” izgatavoja miega aitiņu.
Foto galerija...

 

ADVENTES LAIKA DARBNĪCAS

Kad sīkiem solīšiem tuvojāmies Ziemassvētku laikam, bibliotēkā norisinājās radošās Ziemassvētku darbnīcas. Ikvienam bija iespēja izveidot savu īpašo eglītes rotājumu - Ziemassvētku rūķīti, izšūt sirsnīgāko Ziemassvētku kartiņu un izgatavot jaukāko Ziemassvētku dāvanu kārbiņu saviem mīļajiem.
Foto galerija...
 


 
“Ceļā un Ziemassvētkiem”
 
14.12. Saldus pamatskolas 1.a klase skolēni pavadīja interesantu pirmspusdienu, viņi piedalījās interaktīvā nodarbībā “Ceļā uz Ziemassvētkiem”. Bērni iepazinās ar rūķiem daiļliteratūrā, “pikojās” un radošajā darbnīcā veidoja Ziemassvētku rūķi.
Foto galerija...
 

PASAKAS TIEM, KURIEM PATĪK TĀS KLAUSĪTIES
Tāpat, kā lasāmās grāmatas, vari uz mājām paņemt arī klausāmās grāmatas, multfilmas, latviešu spēlfilmas, populārzinātniskas filmas (par cilvēka ķermeni, par kosmosu, leduslāčiem un pingvīniem u.c.). Tās var klausīties un skatīties DVD atskaņotājā, datorā.
Uzmanību!

28.augustā
bibliotēka apmeklētājiem
slēgta
- Metodiskā diena!


 
 

 
 
 

 
Darba laiks

Pirmdiena, Otrdiena, Trešdiena
10.00-18.00

Ceturtdiena
10.00-19.00

Piektdiena
10.00 - 18.00

Sestdiena, Svētdiena - slēgta

Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

 
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
2019 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP