Saldus pilsētas bibliotēka
Abonētās un brīvpieejas datu bāzes
Universāla daudznozaru enciklopēdisko publikāciju datubāze angļu valodā, kurā apkopota droša un uzticama informācija visām vecuma grupām  – jauniešiem, studentiem un pieaugušajiem. Datubāze satur rakstus, attēlus (fotogrāfijas, kartes, ilustrācijas), video un audiomateriālus, e‑grāmatas, statistikas materiālus un saites uz citām interneta vietnēm.
 

LNB Digitālās bibliotēkas kolekcijas:
Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas mērķis ir nodrošināt Latvijas Nacionālās bibliotēkas un citu atmiņas institūciju krājumu digitalizāciju, padarot tos pieejamus internetā.
Akadēmiskais repozitorijs ''ACADEMIA"
Brāļu draudzes (rok)raksti
G.Stendera literārais mantojums
Grāmatas.lv
Periodika.lv - Lietotāja rokasgrāmata
Kartes
Lasāmkoks
Latviešu Dziesmu svētki (1864 - 1940)
Latvija 16. - 18.gs. kartēs
Latvijas vēsturiskie skaņu ieraksti
Rainis un Aspazija
Zudusī Latvija
 
Brīvpieejas (Open Access) elektroniskie resursi publiskajām bibliotēkām
Open Access http://www.eifl.net/programmes/open-access-programme ir viena no starptautiskās bezpeļņas organizācijas EIFL (Electronic Information for Libraries – Elektroniskā informācija bibliotēkām) http://www.eifl.net  realizētajām programmām, kas atbalsta un veicina brīvpieeju zinātniskajai literatūrai. Tās darbības labā prakse balstīta uz Budapeštas brīvpieejas iniciatīvu, kas tika akceptēta 2002. gadā.
Open Access programma:
• veido atvērto repozitāriju un brīvpieejas žurnālu globālo tīklu;
• atbalsta izglītojošu un konsultatīvu politiku brīvpieejas praksē;
• mudina bibliotekārus, zinātniekus, pasniedzējus un studentus popularizēt brīvpieejas iespējas.
Open Access resursi ir brīvi pieejami ikvienam lietotājam visā pasaulē bez līgumu un autortiesību ierobežojumiem jebkurā vietā un laikā, neatkarīgi no to atrašanās vietas.
 Open Access resursu (žurnālu un grāmatu) tematiskais saraksts, skatīt šeit...
 


 
Latvijas Universitātes Jūdaikas studiju centra datubāze "Holokausta piemiņas vietas Latvijā".
Datubāze ir pirmais mēģinājums padarīt informāciju par Holokausta piemiņas vietām Latvijā plaši pieejamu. Tā ietver piemiņas vietu karti un sniedz strukturētu informāciju par katru no vietām –  īsu vēsturi, izskatu un novietojumu. Datubāze piejama latviešu un angļu valodā.
http://memorialplaces.lu.lv
 


 
Datu bāze angļu valodā
Slavery in America and the World: History, Culture, & Law
HeinOnline izdevēja  veidota kolekcija, kas  pirmo reizi apvieno visus zināmos juridiskos materiālus par verdzību ASV un angliski runājošajās pasaules valstīs. Tajā ietvertas vairāk nekā 1000 grāmatas un brošūras par verdzību no 18. un 19.gs., kā arī daudzas publikācijas par verdzību mūsdienās. Kolekcija tiks papildināta. Izdevējs kolekciju ir veltījis šīs nozīmīgās tēmas izpētei un informācijas izplatīšanai, pirmo reizi padarot kādu no HeinOnline datubāzēm brīvi pieejamu ikvienam visā pasaulē.
http://home.heinonline.org/slavery/


 
E–žurnāls „Pirmsskolā”
„Pirmsskolā” ir  specializēts, izglītības iestādēm piemērots elektroniskais žurnāls, kur ikviens pirmsskolas pedagogs var rast praktisku un noderīgu informāciju, uzzināt par aktuālāko, kas saistīts ar izglītību līdz skolas gaitu sākšanai, lasīt ieteikumus, diskusijas, speciālistu viedokļus, iepazīties ar Latvijas un ārvalstu kolēģu pieredzi. Žurnāls sniedz ieskatu par jaunākajām mācību metodēm, mācību materiāliem un spēlēm, piedāvā pasākumu scenārijus.
Elektroniski pieejami visi žurnāla jaunākie numuri un žurnālu arhīvs sākot no 2012. gada. Jebkuru žurnāla numuru var izprintēt pilnā apjomā vai arī tikai interesējošās rubrikas, piemēram, metodiskos materiālus.
http://www.skolasvards.lv/zurnals/pirmsskola
 


LETONIKA - http://www.letonika.lv
Letonika ir interneta pakalpojums, kas nodrošina piekļuvi enciklopēdijām, vārdnīcām, pilnteksta literatūrai, attēliem, audio un video ierakstiem, valodas uzziņām un citiem informācijas resursiem, kas apvienoti portālā letonika.lv. Letonika.lv bez maksas pieejama visās Latvijas publiskajās bibliotēkās.
Sākot ar 2017. gadu apjomīgā Letonika.lv datubāze Saldus pilsētas bibliotēkas reģistrētajiem lietotājiem ir pieejama arī attālināti. Lai varētu izmantot šo datu bāzi, jāatnāk uz bibliotēku, kur tiks izsniegta parole, datu bāzes izmantošanai mājās.
 LURSOFT - http://www.lursoft.lv/
Lursoft ir Latvijas informācijas tehnoloģiju uz klientu vajadzībām vērsts uzņēmums. Izmantojot savu pieredzi, šo gadu laikā ir radīts liels integrētu sistēmu kopums, kas nodrošina klientiem pieeju dažādiem, tai skaitā valsts nozīmes reģistriem, izmantojot Internetu. Lursoft portāli: laikrakstu bibliotēka - www.news.lv, biznesa kontaktu katalogs - www.zo.lv, Klientu pārvaldības sistēma www.klientuportfelis.lv, Informācija par Latvijā reģistrētajiem uzņēmumiem, transportlīdzekļiem, traktortehniku un laulību līgumiem www.parbaudi.lv. Likumu, spriedumu un nolēmumu datu bāze www.latlex.lv
  
Uzmanību!

28.augustā
bibliotēka apmeklētājiem
slēgta
- Metodiskā diena!


 
 

 
 
 

 
Darba laiks

Pirmdiena, Otrdiena, Trešdiena
10.00-18.00

Ceturtdiena
10.00-19.00

Piektdiena
10.00 - 18.00

Sestdiena, Svētdiena - slēgta

Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

 
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
2019 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP