Saldus pilsētas bibliotēka
Piedalies Lasīšanas stafetē 2018! 16. maijs drukāt
Šogad jau ceturto reizi Apgāds Zvaigzne ABC izsludina grāmatu Lasīšanas stafeti!
Stafetes mērķis ir popularizēt grāmatu lasīšanu (īpašu uzmanību pievēršot jaunizdotajām grāmatām) un veicināt sarunas par grāmatām bērnu un jauniešu vidū (7-16 g.v.).

 
Jauno lasītāju uzdevums Lasīšanas stafetē ir iesniegt savas atsauksmes un dalīties ar tām sociālajos tīklos. Atsauksmes par izlasīto vērtē žūrija (skolotāji, literāti un iepriekšējo Lasīšanas stafešu uzvarētāji).

Kas jādara, lai pieteiktos Lasīšanas stafetei?
REĢISTRĒJIES
Dalībnieka vecāki (persona, kurai ir vecāka atbildība pār bērnu) Zvaigzne ABC lapā aizpilda pieteikuma anketu sadaļā Lasīšanas stafete 2018. Reģistrācijas noteikumus lasīt zemāk sadaļā “Reģistrācija un personas datu apstrāde”.
Ja Lasīšanas stafetē vēlas piedalīties arī vecāki, tad viņiem ir jāizveido jauns zvaigzne.lv reģistrēts lietotājs un jāaizpilda jauna pieteikuma anketa.
LASI Apgāda Zvaigzne ABC grāmatas no piedāvātā grāmatu saraksta atbilstoši savām interesēm.
DALIES AR VIEDOKLI par katru izlasīto grāmatu: kas tev patika, kāpēc patika un vai tu to ieteiktu draugiem. Ja grāmata nepatika vai garlaikoja, tad raksti, kas tieši nepatika.
Aprakstus par grāmatām pievieno Zvaigzne ABC lapā www.zvaigzne.lv savā profilā.
Viedokli par grāmatām var iesniegt dažādos formātos:
a) teksta apraksts;
b) teksta apraksts ar bildi (jpg formāts);
c) teksta apraksts ar video (youtube.com);
b) tikai video (youtube.com).
Reizi dienā lapas administrators apstiprinās iesūtītos grāmatu aprakstus, tātad publiski tie kļūs redzami 24 stundu laikā no iesūtīšanas brīža.
Lai nopelnītu papildu punktus, aprakstus par grāmatām liec savā blogā un/vai dalies ar informāciju sociālajos tīklos, pievienojot mirkļbirku #lasīšanasstafete2018.
Iesūtītos aprakstus par grāmatām Zvaigzne ABC publicēs arī savos sociālo tīklu profilos.
Konkursa norises laiks no 14. maija līdz 22. jūlijam.
Darbi tiks vērtēti 4 grupās:
7–9 gadi;
10–13 gadi;
14–16 gadi;
Dalībnieku vecāki
Grāmatu saraksts būs publicēts www.zvaigzne.lv, un tas tiks papildināts ar jaunākajām grāmatām.
Konkursa rezultāti tiks paziņoti noslēguma pasākumā augusta vidū (datums tiks precizēts), kā arī Zvaigzne ABC mājas lapā www.zvaigzne.lv.
DARBU VĒRTĒŠANA
Katru dalībnieku vērtē žūrija piecu cilvēku sastāvā. Viena žūrijas pārstāvja maksimāli piešķiramais punktu skaits vienam dalībniekam ir 10 punkti, maksimāli iespējams iegūt 50 punktus.
Vērtējot tiks ņemts vērā, cik interesanti un radoši būs paustas domas par grāmatām, rakstu daudzums un aktivitāte sociālajos tīklos vai savā blogā (maksimāli 6 punkti par grāmatu apraksta radošumu, 2 punkti par rakstu daudzumu (izlasīto grāmatu skaitu), 2 punkti par aktivitāti sociālajos tīklos vai blogā).
Žūrijas sastāvā būs iepriekšējo konkursu finālistes Gerda Katrīna Radziņa (14 gadi) un Elizabete Dzalbe (16 gadi), grāmatu lasīšanas un popularizēšanas entuziaste sociālajos tīklos, skolotāja Zanda Bērziņa-Radziņa, kā arī 2 pārstāvji no Zvaigzne ABC – Latviešu valodas un literatūras redakcijas vadītāja Bārbala Simsone un Reklāmas un mārketinga daļas projektu vadītāja Kristīne Ilziņa.
BALVAS
Vecuma grupās 7–9 gadi; 10–13 gadi un 14–16 gadi tiks apbalvoti 10 dalībnieki katrā grupā.
  • 5 labākie no katras grupas saņems naudas balvu 100 eiro apmērā.
  • Nākamie 5 saņems naudas balvu 50 eiro apmērā.
  • Viens Lasīšanas stafetes dalībnieks no katras šīs grupas, kurš būs iekļuvis pirmajā pieciniekā un saņēmis visaugstāko žūrijas novērtējumu, papildus balvai – 100 eiro – saņems arī TALLINK ceļojuma dāvanu karti – jūras ceļojumu maršrutā Rīga–Stokholma–Rīga (1-4 personām) ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa.
Grupā Dalībnieku vecāki tiks apbalvoti 6 dalībnieki.
  • 1 dalībnieks ar visaugstāko punktu skaitu saņems TALLINK ceļojuma dāvanu karti – jūras ceļojumu maršrutā Rīga–Stokholma–Rīga (1–4 personām) ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa.
  • 5 labākie dalībnieki saņems Zvaigzne ABC dāvanu karti 25 eiro apmērā.

Tallink ceļojuma dāvanu kartes noteikumi:
1. Dāvanu karte ir apmaksāts kruīza ceļojums maršrutā Rīga–Stokholma–Rīga 1–4 personām vienā A klases kajītē ar kuģi Romantika vai Isabelle.
2. Ceļojuma nodeva ir jāsamaksā atsevišķi.
3. Dāvanu karte ir derīga ceļojumam no 20.08.2018.–31.10.2018.
4. Pirms ceļojuma aicinām uzzināt īpašo cenu jūsu ceļojumam De Luxe vai Junior Suiteklases kajītē.
5. Par papildu maksu aicinām iegādāties ēdināšanu kuģa restorānos, atpūtu saunā un ekskursiju pa Stokholmu.
6. Dāvanu karte netiek piemērota agrāk veiktām rezervācijām.
7. Vietu skaits ierobežots. Iegādājieties ceļojumu savlaicīgi!
8. Pirms ceļojuma dāvanu karte obligāti jānodod TALLINK ceļojumu birojā.
VEICINĀŠANAS BALVAS
Vecuma grupās 7–9 gadi; 10–13 gadi un 14–16 gadi žūrija piešķirs arī veicināšanas balvas.
7–9 un 10–13 gadu grupā tiks dāvināti žurnāla “Ilustrētā Junioriem” komplekti, savukārt 14–16 gadu grupā tiks dāvināti kompaktdiski (CD) no sērijas “Mazā interaktīvā enciklopēdija”.
BALVU IZSNIEGŠANA
Lasīšanas stafetes uzvarētāji tiks apbalvoti noslēguma pasākumā augusta vidū (datums tiks precizēts). Pēc tam mājas lapā www.zvaigzne.lv būs redzams uzvarētāju saraksts. Ja kāds no Stafetes uzvarētājiem nepiedalīsies noslēguma pasākumā, tad ar viņu sazināsies personīgi, lai vienotos par balvas saņemšanu izdevniecībā vai sev tuvākajā Zvaigznes grāmatnīcā. Lasīšanas stafetes balvas ir jāizņem ne vēlāk kā 1 mēnesi pēc noslēguma pasākuma.
POPULĀRĀKĀ GRĀMATA
Lasīšanas stafetes noslēgumā tiks godinātas arī grāmatas un autori, kas būs saņēmuši visvairāk atsauksmes.
BIBLIOTĒKAS 
Aicinām arī bibliotēkas aktīvi iesaistīties un aicināt savus lasītājus piedalīties Lasīšanas stafetē. Noslēgumā aktīvāko un atsaucīgāko bibliotēku pārstāvji saņems pārsteiguma balvas.

PAPILDUS INFO
Raksti e-pastu:  vai pa tālruni: 67 509 141.
REĢISTRĒŠANĀS UN PERSONAS DATU APSRĀDE
Piekrišanu bērna dalībai konkursā un viņa datu izmantošanai šim nolūkam izsaka persona, kurai ir vecāka atbildība pār bērnu, aizpildot pieteikuma anketu.
Aicinām jūs, pirms datu nodošanas mūsu rīcībā, rūpīgi iepazīties uz šiem noteikumiem, jo tie satur svarīgu informāciju, kura mums jums ir jāsniedz, iegūstot no jums personas datus.
Šie noteikumi nosaka ka SIA “Apgāds Zvaigzne ABC”, reģistrācijas nr. 40003154167, Rīga, K. Valdemāra iela 6, e- pasts , tel. 67 509 141 kā pārzinis apstrādā dalībnieka datus un nodrošina datu subjekta tiesības atbilstoši normatīvajiem aktiem, tostarp, Vispārīgajai datu aizsardzības regulai (turpmāk-Regula).
Personas datu apstrādes nolūks, apjoms un pamats
Ieniedzot pieteikuma anketu, ir jānorāda dalībnieka vārds, uzvārds, vecums, pilsēta, e-pasta adrese, īss apraksts par dalībnieku, bloga adrese (ja tāda ir), sociālo tīklu adreses (ja tādi ir), kā arī personas, kas piesaka dalībnieku, vārds un uzvārds.
Norādītā informācija par dalībnieku ir vajadzīga, lai dalībniekus reģistrētu stafetei, sadalītu pa vecuma grupām, lai gūtu priekšstatu par dalībnieku un novērtētu viņa spēju sevi prezentēt, lai noteiktu un paziņotu uzvarētājus, varētu ar tiem sazināties, kā arī lai identificētu nosakot uzvarētājus un izsniedzot balvas. Lai piedalītos stafetē, ir nepieciešams, lai jūs sniegtu norādītos personas datus. Ja norādītie dati netiek sniegti, mēs nevaram nodrošināt interesenta dalību šajā stafetē. Pieteicēja (personas, kurai ir vecāka atbildība pār bērnu) vārds, uzvārds nepieciešams, lai izpildītu likumiskas prasības.
Lapā tiks publicētas 4 grupas – 7-9 gadi; 10-13 gadi; 14-16 gadi un Dalībnieku vecāki. Zem katras grupas būs redzams dalībnieku saraksts, viņu vārdi, uzvārdi, vecums, pilsēta, apraksts par viņiem, soc.tīklu adreses un izlasīto grāmatu apraksti.
Informāciju stafetes gaitā var publicēt arī vecāku vai brāļu/māsu soc.tīklos.
Dalībnieka datu apstrādes tiesiskais pamats ir jūsu piekrišana, kas izteikta, ņemot vērā šajos stafetes noteikumos sniegto informāciju. Jums ir tiesības brīvi izlemt, vai pieteikt dalību šajā stafetē.
Datu uzglabāšana
Dalībai stafetē iesniegtie personas dati tiks uzglabāti 1 mēnesi pēc stafetes noslēguma un visu balvu izsniegšanas. Dati par balvu izsniegšanu uzvarētājiem var tikt uzglabāti 10 gadus.
Datu nodošana
Lai noteiktu konkursa uzvarētājus, dalībnieka dati šādam nolūkam tiks nodoti stafetes žūrijai, kuras sastāvs norādīts iepriekš.
Tiesību aktos noteiktajos gadījumos, dalībnieka dati var tikt nodoti tiesību aizsardzības iestādēm un citām kompetentām valsts vai pašvaldību institūcijām pēc to ieprasījuma, vai, aizstāvot mūsu tiesiskās intereses, sakarā ar pret mums iesniegtām prasībām.
Datu drošība
Dalībnieka dati tiks glabāti uz drošiem serveriem Eiropas Ekonomiskajā Zonā, pielietojot visus saprātīgus tehnoloģiskus un organizatoriskus pasākumus, kas ir pieejami, lai nodrošinātos pret neatļautu piekļuvi.
Datu piekļuve un labošana
Jums ir tiesības pieprasīt informāciju par dalībnieka datiem, kas ir mūsu rīcībā, to izcelsmi, apstrādes veidu, tiesisko pamatojumu, t.i., izmantot datu subjekta piekļuves tiesības. Tāpat jums ir tiesības pieprasīt, lai mēs labotu un papildinātu mūsu rīcībā esošus datus, kas varētu būt neprecīzi vai kas ir mainījušies, kopš jūs mums tos nodevāt. Regulā noteiktos gadījumos, Jums ir tiesības prasīt arī datu dzēšanu, tomēr tas neattiecas uz gadījumiem, kas likums uzliek mums par pienākumu saglabāt konkrētos datus, kā arī, kad tie nepieciešami, lai celtu, īstenotu vai aizstāvētu likumīgas prasības.
Iebildumi pret datu izmantošanu
Jūs varat pieprasīt, lai, Regulā noteiktos gadījumos, mēs ierobežojam veidus, kādos mēs izmantojam dalībnieka datus, vai iebilst atsevišķiem apstrādes veidiem. Jums ir tiesības jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu personas datu apstrādei, kura pamatojas uz jūsu piekrišanu. Piekrišanas atsaukšanas gadījumā, turpmāka dalība stafetē tiks izbeigta.
Datu pārnesamība
Jums ir tiesības prasīt saņemt personas datus, kurus jūs esat mums sniedzis, un prasīt, lai mēs nosūtām personas datus, kurus jūs esat mums sniedzis, citam pārzinim, ja tas ir iespējams.
Iesniegumu, pieprasījumu, iebildumu iesniegšana
Jebkādi iesniegumi, pieprasījumi, iebildumi uzziņas vai jautājumi par dalībnieka personas datu izmantošanu var tikt nosūtīti mums uz adresi K. Valdemāra iela 6, Rīga, LV 1010 vai e-pastu . Mēs tos izskatīsim bez nepamatotas kavēšanās un jebkurā gadījumā mēneša laikā informēsim par darbībām, kas pēc jūsu iesnieguma veiktas, vai par objektīvu nepieciešamību pagarināt termiņu.
Tiesības iesniegt sūdzības
Ja Jūs vēlaties iesniegt sūdzību par mūsu rīcību datu apstrādē, jūs varat kontaktēties ar mums, lūdzot izskatīt gadījumu un iesniedzot to rakstveidā K. Valdemāra ielā 6, Rīgā, vai izmantojot e-pastu .
Ja jūs neapmierinās mūsu atbilde vai jūs uzskatīsiet, ka mēs veicam personas datu apstrādi pretēji tiesību aktu prasībām, jūs varat iesniegt sūdzību uzraudzības iestādei – Datu valsts inspekcijai. Sīkāku informāciju var atrast mājas lapā www.dvi.gov.lv.
 
Darba laiks

Pirmdiena, Otrdiena, Trešdiena
10.00-18.00

Ceturtdiena
10.00-19.00

Piektdiena
10.00 - 18.00

Sestdiena, Svētdiena - slēgta

Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

 
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
2019 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP