Saldus pilsētas bibliotēka
< <
  Eiropas Komisija izsludina ikgadējo tulkošanas konkursu skolām 6. septembris drukāt
  Eiropas Komisijas tulkošanas dienests jau 12 gadus pēc kārtas aicina skolēnus no visas Eiropas pārbaudīt savas tulkošanas prasmes, piedaloties ikgadējā konkursā “Juvenes Translatores”. Šogad pusaudžiem, kuru aicinājums ir valodas, būs jātulko teksts par kultūras mantojumu. Tēma izvēlēta par godu 2018. — Eiropas Kultūras mantojuma — gadam.
   
  Dalībnieki var izvēlēties tulkot jebkurā no 552 iespējamām divu valodu kombinācijām, izmantojot 24 ES oficiālās valodas. Pagājušā gada konkursā skolēni tulkoja tekstus, piemēram, no poļu, čehu un horvātu valodas somu, grieķu un zviedru valodā, un tās ir tikai dažas, interesantākās, no kopumā 144 izmantotajām valodu kombinācijām.
  Eiropas komisārs Ginters H. Etingers, kas atbild par budžeta, cilvēkresursu un tulkošanas jautājumiem, teica: “Valodas ir Eiropas daudzveidības pamatā, un tās mums palīdz izprast savu identitāti. Ar šo konkursu jaunieši mums atgādina, cik daudzveidīgi mēs, eiropieši, esam un ka tieši daudzveidība ir viena no mūsu lielākajām priekšrocībām. Tādēļ aicinu visus valodu entuziastus piedalīties konkursā, lai celtu godā mūsu valodu kultūras mantojumu un attīstītu to tālāk.”
  Konkursam var pieteikties tikai skolas, un tām jāizpilda reģistrācijas procedūra, kas norit divās kārtās.
  Vispirms vidusskolām jāreģistrējas tīmekļa vietnē http://ec.europa.eu/translatores. Reģistrēties varēs no 2018. gada 1. septembra līdz 20. oktobrim (plkst. 12.00), un pieteikuma anketu varēs aizpildīt jebkurā no 24 ES valodām.
  Otrajā kārtā Eiropas Komisija pēc nejaušības principa atlasīs 751 skolu, kas tiks aicinātas dalībai konkursā izvirzīt divus līdz piecus savus skolēnus. Dalībnieku valstspiederībai nav nozīmes, bet tiem jābūt dzimušiem 2001. gadā.
  Konkurss noritēs 22. novembrī visās iesaistītajās skolās vienlaicīgi.
  No katras valsts tiks izraudzīts viens uzvarētājs, kuru paziņos līdz 2019. gada februāra sākumam. Uzvarētāji īpašā ceremonijā, kas 2019. gada pavasarī notiks Briselē, saņems apbalvojumus.
  Apmeklējuma laikā Briselē skolēniem būs iespēja tikties ar profesionāliem tulkotājiem no Eiropas Komisijas tulkošanas nodaļas, proti, savu konkursa darbu vērtētājiem, un uzzināt vairāk par tulkotāja darbu.
  Priekšvēsture
  Konkursu “Juvenes Translatores” (tulkojumā no latīņu valodas “jaunie tulkotāji”) ik gadu kopš 2007. gada rīko Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāts. Tā mērķis ir veicināt valodu apguvi skolās un dot jauniešiem iespēju izmēģināt roku tulkotāja profesijā. Tajā var piedalīties vidusskolēni, kuriem attiecīgajā mācību gadā ir 17 gadu. Dažus dalībniekus konkurss pamudinājis studēt svešvalodas universitātē un kļūt par profesionāliem tulkotājiem. Konkurss arī izceļ Eiropas bagātīgo valodu daudzveidību.
  Papildu informācija
  “Juvenes Translatores” tīmekļa vietne
  2018. gada apbalvošanas ceremonijas foto (link is external)
  Sekojiet Eiropas Komisijas tulkošanas departamentam tviterī: @translatores (link is external)
  Informācijas avots: Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā https://ec.europa.eu/latvia/news/p%C4%81rbaud%C4%ABjums-jaunajiem-valodu-entuziastiem-eiropas-komisija-izsludina-ikgad%C4%93jo-tulko%C5%A1anas_lv
  Darba laiks

  Pirmdiena, Otrdiena, Trešdiena, Ceturtdiena, Piektdiena
  10.00-18.00

  Sestdiena
  10.00-16.00

  Svētdiena - slēgta

  Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

  Vasaras mēnešos (01.06. - 31.08.) bibliotēka ceturtdienās atvērta no 10.00 - 19.00, sestdienās - slēgta.
  Jautā bibliotekāram
  Tālrunis vai e-pasts*
  Tavs jautājums*
  2019 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
  izstrādāja DSP