Saldus pilsētas bibliotēka
Jauno grāmatu dienas (29.09.2017.)
29. - 30.septembrī  visi interesenti ir aicināti uz jauno grāmatu dienām. Šajās dienās bibliotēkā tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteikties rindā jaunāko grāmatu saņemšanai uz mājām. Autorizētie bibliotēkas lietotāji grāmatas var rezervēt attālināti - elektroniskajā katalogā.  
 
Pieredzes apmaiņas brauciens (28.09.2017.)
27.09. Saldus pilsētas bibliotēkas darbinieki devās pieredzes apmaiņas braucienā pie kolēģiem Lietuvā. Mūsu mērķis bija Mažeiķu publiskā bibliotēka, kurā mūs laipni uzņēma direktore Alina Bernotiene.  
 
Saldus un Brocēnu novadu bibliotekāru seminārs (27.09.2017.)
27.09. Saldus un Brocēnu novadu bibliotekāri tikās ikmēneša seminārā. Rīts sākās ar I/K Virja jauno grāmatu piedāvājumu. Pār tālākizglītības un profesionālās pilnveides jautājumiem pastāstīja  LNB Kompetenču attīstības centra izglītības metodiķe Jautrīte Ašurova.
 
Bibliotekārā nodarbība - Lasām kopā! (20.09.2017.)
20.septembrī bibliotēkā uz nodarbību - Lasām kopā… bija ieradušies pirmsskolas izglītības iestāžu  „Cerībiņa” grupiņas “Ābolīši” un “Sprīdīši” bērni  un  pirmskolas izglītības iestādes “Zīlīte” grupiņas “Magonītes” bērni.
 
Eiropas Valodu dienas pasākumi (19.09.2017.)
Latviešu valodas aģentūra aicina uz ikgadējiem valodas svētkiem – Eiropas Valodu dienas pasākumiem. Šī diena tiek svinēta visās Eiropas Savienības dalībvalstīs 26. septembrī kopš 2001. gada. Jau trīspadsmito gadu Eiropas Valodu dienas pasākumus organizē un koordinē Latviešu valodas aģentūra, iesaistot sadarbības partnerus.
 
Dzejas dienu maratons – 2017 (18.09.2017.)
Septembris ir dzejas mēnesis. Sagaidot Dzejas dienas, Saldus pilsētas bibliotēka no 11. līdz 15.septembrim aicināja ikvienu ar savu klātbūtni kuplināt ikgadējo piecu dienu dzejas maratonu, kur katrs – bērns, skolēns vai pieaugušais, varēja apmeklēt sev interesējošu dzejas notikumu.
 
Makulatūra (13.09.2017.)
Sakrājušās nevajadzīgu papīru kaudzes? Jūs varat tās nodot! Saldus pilsētas bibliotēka iesaistījusies SIA "Līgatnes papīrs" izsludinātā makulatūras savākšanas konkursā.
 
7.septembris - Aizmāršīgo lasītāju diena (05.09.2017.)
Ja neesi laicīgi nodevis grāmatas, Saldus pilsētas bibliotēka piedāvā iespēju nodot laicīgi nenodotās grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu. Nāc uz bibliotēku 7.septembrī un kavējuma nauda Tev nebūs jāmaksā! Tu palīdzēsi bibliotēkai saglabāt grāmatu krājumu un dosi iespēju izlasīt tās citiem bibliotēkas apmeklētājiem!
 
Jauno grāmatu diena (23.08.2017.)
25. augustā aicinām uz ikmēneša Jauno grāmatu dienu. Uz izvēlētajām grāmatām var pieteikties rindā, apmeklējot bibliotēku. Autorizētie bibliotēkas lietotāji grāmatas var rezervēt attālināti - elektroniskajā katalogā.
 
Lepojamies (16.08.2017.)
Lai rosinātu bērnu entuziasmu un interesi lasīšanā, jau trešo gadu pēc kārtas apgāds Zvaigzne ABC organizēja konkursu - Lasīšanas stafete. Bērni no visas Latvijas sniedza atsauksmes par aktuālākajiem bērnu literatūras darbiem, kā arī par lasītāju iecienītākajām bibliotēkām. Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrs saņēma balvu un pateicības rakstu par atsaucību un lasītprieka veicināšanu.
 
Sākas balsošana par Latvijas ainavu dārgumiem (14.08.2017.)
Ainavu ekspertu padome* kopā ar plānošanas reģioniem turpmākam sabiedrības vērtējumam izvirza 243 ainavas Visas Latvijas ainavu dārgumiem pieteiktās ainavas ir izvērtētas, ņemot vērā to vizuālo vērtību un nozīmi Latvijas vēsturē. Informācija par 243ainavām, kas tiek izvirzītas turpmākam sabiedrības vērtējumam, ir ievietota tīmekļvietnē www.ainavudargumi.lv/.
 
„Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017” ir klāt! (03.08.2017.)
Aicinām lielus un mazus piedalīties aizraujošajā lasīšanas maratonā  „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Ja Tev patīk lasīt, nāc un piesakies, pavadi savu brīvo laiku interesanti un lietderīgi. Vecumam nav ierobežojuma! "Bērnu un jauniešu žūrija" ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta un kopš 2001.gada īstenota lasīšanas veicināšana programma.
 
Radošo nodarbību nedēļa ”Mana nedēļa bibliotēkā” (12.06.2017.)
Beidzot! Vasara ir klāt un bibliotēkā kārtējo reizi notiek radošo nodarbību nedēļa "Mana nedēļa bibliotēkā". Šodien, 12.06. bija pirmā aktivitāšu diena. Pirmais uzdevums bērniem - orientēšanās, kas gan var būt interesantāks, kā skraidīt pa plašo bibliotēku meklējot kontrolpunktus! Jautrība sita augstu vilni. Kurš būs pirmais?  
 
Izstādes Tu esi. Tu vari. Rio atklāšana (05.06.2017.)
5.jūnijā, ikviens tika aicināts uz sporta fotogrāfa Jura Bērziņa-Soma fotoizstādes "Tu esi. Tu vari. Rio" atklāšanu Saldus pilsētas bibliotēkā. Fotogrāfijās atspoguļotas Latvijas sportistu gaitas Vasaras paralimpiskajās spēlēs Riodeženeiro.  
 
LURSOFT Īpašais piedāvājums studentiem (30.05.2017.)
Visu izglītības iestāžu studentiem studiju darba izstrādes vajadzībām tiek nodrošināta pieeja Lursoft datu bāzēm. Studenta komplekta maksa – 7.11 EUR (iesk. PVN). Aktivizējot pieeju, klientam tiek dota iespēja divu mēnešu periodā saņemt nepieciešamo informāciju.  
 
Jauno grāmatu dienas (25.05.2017.)
Kā ierasts, š. g. 26. un 27. maijā bibliotēka aicina uz ikmēneša Jauno grāmatu dienām. Uz izvēlētajām grāmatām var pieteikties rindā, apmeklējot bibliotēku. Autorizētie bibliotēkas lietotāji grāmatas var rezervēt attālināti - elektroniskajā katalogā.  
 
Mana nedēļa bibliotēkā (24.05.2017.)
Tūlīt jau klāt ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks. Ko darīt un kā aizpildīt laiku? Piedāvājam iespēju jūnija trešās nedēļas (12.06-16.06) priekšpusdienā pāris stundas kopā ar bibliotekārēm lasīt grāmatas un radoši darboties. Ja Tev ir deviņi gadi, nāc un piesakies! Tos, kuri atvedīs sev līdzi draugus, māsas vai brāļus, kuri vēl nav mūsu bibliotēkas lasītāji, gaida pārsteigums! Pieteikties var līdz 7. jūnijam pa telefonu 63824911 vai personīgi Saldus pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras centrā. P.S. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc neatliec pieteikšanos.  
 
Aicinām piepildīt Latvijas ainavu dārgumu krātuvi (23.05.2017.)
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties kopīgas dāvanas gatavošanā Latvijai! Kopdarba rezultātā 2018. gadā tiks izveidota elektroniska Latvijas ainavu dārgumu krātuve "Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt", kurā tiks iekļautas sabiedrības vērtējumā nozīmīgas ainavas ar īpašu vēstījumu par Latvijas un tās reģionu dabu un vēsturi, kas jāsaglabā nākamajām paaudzēm.
 
Kurzemes dzejas dienas 2017 (22.05.2017.)
Aicinām piedalīties Dzejas konkursā "Kur zeme, tur dzeja"! Dzeju var iesūtīt ikviens dzejas cienītājs un autors, neatkarīgi no vecuma un pieredzes. Nav nozīmes, vai rakstāt klasisku dzeju, dzejisku prozu vai eksperimentālu dzeju - svarīga ir spēja aizkustināt. Atsūtiet mums savas dzejas paraugu (1-3 dzejoļus). Darbus vērtēs Ventspils bibliotēkas un Ventspils Jaunrades nama Jauno rakstnieku kluba pārstāvji.  
 
Uzmanību! (19.05.2017.)
No 1. jūnija līdz 31. augustam, kā ik gadu, Saldus pilsētas bibliotēka pāriet uz vasaras darba laiku – sestdienās bibliotēka slēgta. Ņemiet to vērā plānojot bibliotēkas apmeklējumu!
 
Aicinām nodot grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu! (17.05.2017.)
Ja neesi laicīgi nodevis grāmatas, Saldus pilsētas bibliotēka piedāvā iespēju nodot laicīgi nenodotās grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu. Nāc uz bibliotēku katra mēneša pirmajā darba ceturtdienā, un kavējuma nauda Tev nebūs jāmaksā! Tu palīdzēsi bibliotēkai saglabāt grāmatu  krājumu un dosi iespēju izlasīt tās citiem bibliotēkas apmeklētājiem!  
 
Lasīšanas stafete jaunajiem grāmatu lasītājiem! (15.05.2017.)
Ja esat vecumā no 7 līdz 16 gadiem, mēdzat lasīt savam priekam vai citu mērķu sasniegšanai (vai pazīstat kādu, kurš atbilst šim aprakstam), šī ir lieliska iespēja vasarā saturīgi pavadīt laiku un iegūt noderīgas balvas!  
 
“Cauri gadiem, magonēm matos” (13.05.2017.)
13.maijā ar izjustu, neparasti skaistu, domās dziļu un radošu savas dzejas  fragmentu lasījumiem, Jaunlutriņu literāte Silva Rēfelde iepriecināja visus klātesošos pasākumā  “Cauri gadiem, magonēm matos”.  Pasākumu kuplināja mūziķi Uldis Fridrihsons un Raimonds Patmalnieks. Foto galerija...  
 
ESIP konkurss "iESkaties" (12.05.2017.)
ESIP konkurss "iESkaties" ir noslēdzies! Paldies visiem par piedalīšanos! Uz tikšanos nākamajos konkursos !
 
Tematiska rīta stunda „Kartē Eiropa” (12.05.2017.)
12.05.2017. Eiropas dienas noskaņā Saldus pamatskolas 3.b klase apmeklēja bibliotēku, lai vairāk uzzinātu par Eiropas Savienību. Skolēni veica uzdevumu par dalībvalstīm, iepazina ES vēsturi, simbolus un Eiropas Savienības oficiālās tīmekļa vietnes europa.eu „Bērnu stūrīti”.  
 
Tematiskā rīta stunda "Krāsu pasaule" (11.05.2017.)
Bibliotēkā ciemojās pirmsskolas izglītības iestādes „Zīlīte” grupiņas „Taurenīši” bērni, lai atklātu krāsu pasauli.
 
Margaritai Stārastei veltīts literārās jaunrades konkurss (09.05.2017.)
“Margaritas Stārastes tēlu atdzimšana 21. gadsimtā”. Sadarbojoties ar Kārļa fondu un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru, Rīgas 3. ģimnāzijas draugu biedrība aicina visas bibliotēkas un skolas Latvijā un aiz tās robežām piedalīties literārajā konkursā.  
 
Tematiska rīta stunda „Kartē Eiropa” (08.05.2017.)
Atzīmējot Eiropas dienu – 9.maiju, Saldus pamatskolas 2.a klase ieradās bibliotēkā uz tematisku rīta stundu „Kartē Eiropa”, ko organizēja bibliotēkas Bērnu literatūras centrs sadarbībā ar ESIP. Stundas laikā skolēni veica komandu uzdevumus, iepazina Eiropas Savienības vēsturi un simbolus. Robots Blinks no EuroparlTV iepazīstināja ar Eiropas Parlamentu. Skolēni iepazina ES oficiālo valodu audio brošūru, kā arī guva informāciju, kā saudzēt vidi. Stundas noslēgumā katrs saņēma grāmatu „Iepazīsim Eiropu!”, pildspalvas ar ES simboliku no ES Mājas Rīgā un uzlīmes. Foto galerija...
 
Tematiska rīta stunda "Mūsu pēdas Latvijā" (03.05.2017.)
Uz tematisko rīta stundu 3. maijā ieradās Saldus vidusskolas 3.a klases skolēni. Skolēni ar erudīcijas spēļu un mīklu palīdzību pārbaudīja savas zināšanas par latviešu kultūru, vērtībām un mantojumu. Skolēni bija ļoti attapīgi un parādīja savas zināšanas bibliotēkas darbiniekiem, bet nezināmo, par Latviju, uzzināja izlasot grāmatas. Foto galerija...  
 
Rīta stunda mazajiem (02.05.2017.)
2.maijā uz rīta stundu bibliotēkā bija ieradušies Pirmsskolas izglītības iestādes Cerībiņa audzēkņi. Mazie bibliotēkas apmeklētāji, lai gūtu priekšstatu, kas atrodams bibliotēkā, noklausījās grāmatiņas “Bembijs” fragmentus, apskatīja medību trofeju izstādi un citas bibliotēkā pieejamās izstādes. Foto galerija...  
 
Uzmanību!

25.septembrī
Metodiskā diena -
bibliotēka apmeklētājiem
slēgta!


Atvainojamies par
sagādātajām neērtībām.


 
Darba laiks

Pirmdiena, Otrdiena, Trešdiena, Ceturtdiena, Piektdiena
10:00-18:00

Sestdiena
10:00 - 16:00

Svētdiena - slēgta

Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

 
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
2019 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP