Saldus pilsētas bibliotēka
Aicinām piepildīt Latvijas ainavu dārgumu krātuvi (23.05.2017.)
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties kopīgas dāvanas gatavošanā Latvijai! Kopdarba rezultātā 2018. gadā tiks izveidota elektroniska Latvijas ainavu dārgumu krātuve "Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt", kurā tiks iekļautas sabiedrības vērtējumā nozīmīgas ainavas ar īpašu vēstījumu par Latvijas un tās reģionu dabu un vēsturi, kas jāsaglabā nākamajām paaudzēm.
 
Kurzemes dzejas dienas 2017 (22.05.2017.)
Aicinām piedalīties Dzejas konkursā "Kur zeme, tur dzeja"! Dzeju var iesūtīt ikviens dzejas cienītājs un autors, neatkarīgi no vecuma un pieredzes. Nav nozīmes, vai rakstāt klasisku dzeju, dzejisku prozu vai eksperimentālu dzeju - svarīga ir spēja aizkustināt. Atsūtiet mums savas dzejas paraugu (1-3 dzejoļus). Darbus vērtēs Ventspils bibliotēkas un Ventspils Jaunrades nama Jauno rakstnieku kluba pārstāvji.  
 
Uzmanību! (19.05.2017.)
No 1. jūnija līdz 31. augustam, kā ik gadu, Saldus pilsētas bibliotēka pāriet uz vasaras darba laiku – sestdienās bibliotēka slēgta. Ņemiet to vērā plānojot bibliotēkas apmeklējumu!
 
Aicinām nodot grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu! (17.05.2017.)
Ja neesi laicīgi nodevis grāmatas, Saldus pilsētas bibliotēka piedāvā iespēju nodot laicīgi nenodotās grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu. Nāc uz bibliotēku katra mēneša pirmajā darba ceturtdienā, un kavējuma nauda Tev nebūs jāmaksā! Tu palīdzēsi bibliotēkai saglabāt grāmatu  krājumu un dosi iespēju izlasīt tās citiem bibliotēkas apmeklētājiem!  
 
Lasīšanas stafete jaunajiem grāmatu lasītājiem! (15.05.2017.)
Ja esat vecumā no 7 līdz 16 gadiem, mēdzat lasīt savam priekam vai citu mērķu sasniegšanai (vai pazīstat kādu, kurš atbilst šim aprakstam), šī ir lieliska iespēja vasarā saturīgi pavadīt laiku un iegūt noderīgas balvas!  
 
“Cauri gadiem, magonēm matos” (13.05.2017.)
13.maijā ar izjustu, neparasti skaistu, domās dziļu un radošu savas dzejas  fragmentu lasījumiem, Jaunlutriņu literāte Silva Rēfelde iepriecināja visus klātesošos pasākumā  “Cauri gadiem, magonēm matos”.  Pasākumu kuplināja mūziķi Uldis Fridrihsons un Raimonds Patmalnieks. Foto galerija...  
 
ESIP konkurss "iESkaties" (12.05.2017.)
ESIP konkurss "iESkaties" ir noslēdzies! Paldies visiem par piedalīšanos! Uz tikšanos nākamajos konkursos !
 
Tematiska rīta stunda „Kartē Eiropa” (12.05.2017.)
12.05.2017. Eiropas dienas noskaņā Saldus pamatskolas 3.b klase apmeklēja bibliotēku, lai vairāk uzzinātu par Eiropas Savienību. Skolēni veica uzdevumu par dalībvalstīm, iepazina ES vēsturi, simbolus un Eiropas Savienības oficiālās tīmekļa vietnes europa.eu „Bērnu stūrīti”.  
 
Tematiskā rīta stunda "Krāsu pasaule" (11.05.2017.)
Bibliotēkā ciemojās pirmsskolas izglītības iestādes „Zīlīte” grupiņas „Taurenīši” bērni, lai atklātu krāsu pasauli.
 
Margaritai Stārastei veltīts literārās jaunrades konkurss (09.05.2017.)
“Margaritas Stārastes tēlu atdzimšana 21. gadsimtā”. Sadarbojoties ar Kārļa fondu un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru, Rīgas 3. ģimnāzijas draugu biedrība aicina visas bibliotēkas un skolas Latvijā un aiz tās robežām piedalīties literārajā konkursā.  
 
Tematiska rīta stunda „Kartē Eiropa” (08.05.2017.)
Atzīmējot Eiropas dienu – 9.maiju, Saldus pamatskolas 2.a klase ieradās bibliotēkā uz tematisku rīta stundu „Kartē Eiropa”, ko organizēja bibliotēkas Bērnu literatūras centrs sadarbībā ar ESIP. Stundas laikā skolēni veica komandu uzdevumus, iepazina Eiropas Savienības vēsturi un simbolus. Robots Blinks no EuroparlTV iepazīstināja ar Eiropas Parlamentu. Skolēni iepazina ES oficiālo valodu audio brošūru, kā arī guva informāciju, kā saudzēt vidi. Stundas noslēgumā katrs saņēma grāmatu „Iepazīsim Eiropu!”, pildspalvas ar ES simboliku no ES Mājas Rīgā un uzlīmes. Foto galerija...
 
Tematiska rīta stunda "Mūsu pēdas Latvijā" (03.05.2017.)
Uz tematisko rīta stundu 3. maijā ieradās Saldus vidusskolas 3.a klases skolēni. Skolēni ar erudīcijas spēļu un mīklu palīdzību pārbaudīja savas zināšanas par latviešu kultūru, vērtībām un mantojumu. Skolēni bija ļoti attapīgi un parādīja savas zināšanas bibliotēkas darbiniekiem, bet nezināmo, par Latviju, uzzināja izlasot grāmatas. Foto galerija...  
 
Rīta stunda mazajiem (02.05.2017.)
2.maijā uz rīta stundu bibliotēkā bija ieradušies Pirmsskolas izglītības iestādes Cerībiņa audzēkņi. Mazie bibliotēkas apmeklētāji, lai gūtu priekšstatu, kas atrodams bibliotēkā, noklausījās grāmatiņas “Bembijs” fragmentus, apskatīja medību trofeju izstādi un citas bibliotēkā pieejamās izstādes. Foto galerija...  
 
9.maijs - Eiropas diena (01.05.2017.)
9.maijā no plkst. 8:00 līdz 21:00 ikviens interesents aicināts piedalīties Eiropas eksāmenā. Ieejot mājas lapā www.esmaja.lv  un izvēloties sev piemēroto vecuma grupu: 5.-6.klase, 7.-9.klase, vidusskola vai pieaugušais. Mājas lapā www.esmaja.lv  ir pieejami materiāli, kas palīdz sagatavoties Eiropas eksāmenam.
 
Tikšanās ar mākslinieci, Zvārdes pagasta vēstures pētnieci Dzidru Lāci (27.04.2017.)
27.04.2017. Bibliotēkā viesojās māksliniece, Zvārdes pagasta vēstures pētniece Dzidra Lāce. Dzidra Lāce – kā pati saka – zvārdeniece Kuldīgā. Lielākā mūža daļa aizvadīta Kuldīgā, bet dzīves un darbošanās prieku iekodējusi dzimtā Zvārde. Tai veltīts aizrautīgas novadpētnieces mūžs, no ģimenes un dzimtās puses laukiem – mākslinieces talants.
 
Jauno grāmatu dienas (27.04.2017.)
28. - 29.aprīlī  visi interesenti ir aicināti uz jauno grāmatu dienām. Šajās dienās bibliotēkā tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteikties rindā jaunāko grāmatu saņemšanai uz mājām.
 
Sarunas par bērnu lasīšanas nozīmīgumu (27.04.2017.)
27.aprīlī bibliotekāre Ieva Adzereiko viesojās Ģimenes atbalsta dienas centrā, lai tiktos ar jaunajām māmiņām un pastāstītu par lasīšanas nozīmīgumu bērniņiem.
 
Iepazīšanās ar bibliotēku (25.04.2017.)
25. aprīlī bibliotēkā viesojās Druvas vidusskolas 4.do un 4. re klases audzēkņi. Skolēni iepazinās ar bibliotēku. Bibliotekāre Ieva Adzereiko iepazīstināja ar bibliotēkas lietošanas noteikumiem un grāmatu izvietojumu plauktos. Noslēgumā visi kopīgi apskatīja bibliotēkā esošo medību trofeju izstādi. Foto galerija...
 
Tikšanās ar veselīga dzīvesveida piekritēju Inesi Ziņģīti (21.04.2017.)
21.aprīlī aicinājām uz tikšanos un līdzdarbošanos ar tautā iemīļoto veselīga dzīvesveida piekopēju un popularizētāju – Inesi  Ziņģīti! Ikviens varēja klātienē atsvaidzināt zināšanas un iemācīties to, ko lasījuši grāmatās.  
 
Tematiska rīta stunda "Mūsu pēdiņas Latvijā" (19.04.2017.)
Lai papildinātu savas zināšanas par Latviju, Saldus vidusskolas 1c klases audzēkņi  19.aprīlī ieradās bibliotēkā uz nodarbību "Mūsu pēdiņas Latvijā".  Meklējot informāciju grāmatās un mēģinot loģiski izspriest atbildes, bērni grupās radoši darbojās. Nodarbības beigās visi kopīgi aplūkoja bibliotēkā esošās izstādes.  Foto galerija...  
 
Bibliotēku nedēļa (18.04.2017.)
No 18. līdz 22. aprīlim Saldus pilsētas bibliotēkā  ritēs ikgadējās Bibliotēku nedēļas aktivitātes, tās vadmotīvs – “Bibliotēka un sabiedrība – vienotas kopīgiem mērķiem”.  
 
Nedēļas konkurss „Es pazīstu savu novadu” (18.04.2017.)
Saldus pilsētas bibliotēka piedāvā piedalīties iknedēļas konkursā, kurš notiek no 2017. gada 18. aprīļa līdz 18. decembrim. Konkursa mērķis ir, gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, rosināt iepazīt sava novada vēstures liecības, sekmēt Saldus novada iedzīvotāju piederības izjūtu savam novadam un apzināt konkursa dalībnieku prasmi izmantot bibliotēkā pieejamo literatūru vai interneta resursus.  
 
Etnogrāfiskie raksti senāk un mūsdienās (30.03.2017.)
No 3.marta bibliotēkā ir apskatāma Melitas Mednes darbu izstāde. Šodien, 30.martā bija tikšanās ar TDM, Latvijas Amatniecības kameras meistari.
 
E-prasmju nedēļa 2017 ! (28.03.2017.)
Tikšanās ar SEB bankas pārstāvēm, kuras detalizēti pastāstīja par SEB bankas pakalpojumiem un izmaiņām i-bankā.
 
E-prasmju nedēļa sākusies ! (27.03.2017.)
Jau vairākus gadus pēc kārtas, pavasarī notiek E-prasmju nedēļa, kurā iedzīvotāji tiek iepazīstināti ar iespējām saņemt valsts un pašvaldības pakalpojumus un papildināt savas zināšanas moderno tehnoloģiju lietošanā.    
 
E-prasmju nedēļa 2017 (22.03.2017.)
E-prasmju nedēļa norisināsies visā Eiropā European Get Online Week 2017 ietvaros. Tā ir Eiropas mēroga informatīva kampaņa e-prasmju attīstības un digitālo pakalpojumu un tehnoloģiju izmantošanas veicināšanai. Latvijā E-prasmju nedēļa notiks jau 8.gadu. Visas nedēļas garumā bibliotēkā varēs sekot līdzi tiešraidēm no interneta vietnes www.eprasmes.lv .  
 
Nāc, iemācies, uzzini! (22.03.2017.)
22.aprīlis, padziļināto datorkursu trešā , noslēdzošā diena. Bibliotekāre, ESIP koordinatore Andra Gaigala kursu apmeklētājus iepazīstināja ar Latvijas Nacionālās    bibliotēkas (LNB) digitālās bibliotēkas kolekcijām: Periodika, Grāmatas, Latvijas vēsturiskie skaņu ieraksti, Zudusī Latvija. Foto galerija...
 
Lasām kopā (22.03.2017.)
Kurš gan nav reizi pa reizei saticis mazo adatu kamoliņu - ezīti. Populāro pasaku un tautas teiku tēlu, kuram sākumā Dieviņš esot iedevis zelta kažociņu un tikai pēc tam adatiņas. Parasti eži sastopami vēlās vakara stundās, kad tie dodas savās gaitās pēc dienas atpūtas, bet Saldus pilsētas bibliotēkā tie sastopami katru dienu. Tos aplūkot un piedalīties interesantā nodarbībā par un ap ežiem bija ieradušies Saldus vidusskolas pirmsskolas grupu audzēkņi. Foto galerija...  
 
Darba laiks

Pirmdiena, Otrdiena, Trešdiena, Ceturtdiena, Piektdiena
10.00-18.00

Sestdiena
10.00-16.00

Svētdiena - slēgta

Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

Vasaras mēnešos (01.06. - 31.08.) bibliotēka ceturtdienās atvērta no 10.00 - 19.00, sestdienās - slēgta.
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
2019 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP