Saldus pilsētas bibliotēka
ESIP konkurss "iESkaties" (13.12.2017.)
ESIP konkurss "iESkaties" ir klāt! 13. un 14.decembrī nāc uz bibliotēku vai meklē konkursa jautājumus šeit... JAUTĀJUMI UN NOLIKUMS.  Konkursa atbildes tiek pieņemtas elektroniski (e-pasts: ) un uz vietas bibliotēkā līdz 14.decembrim, plkst.18:00
 
Aptaujas rezultāti. (12.12.2017.)
No šā gada 20. novembra līdz 3. decembrim Saldus pilsētas bibliotēka, lai noskaidrotu vai nepieciešamas izmaiņas bibliotēkas darba laikā, veica iedzīvotāju aptauju. Tajā  piedalījās 249 respondenti. Bibliotēkā uz vietas aizpildīta 201 anketa, elektroniski 48 anketas. Aptaujas rezultāti liecina, ka  vairākums - 63% - respondentu ir apmierināti ar pašreizējo darba laiku, tādēļ tas paliek līdzšinējais. Saldus pilsētas bibliotēka izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri bija atsaucīgi  un pauda savu viedokli, piedaloties aptaujā.  
 
Bibliotēkmācības nodarbība (30.11.2017.)
30.novembrī Saldus pilsētas bibliotēku apmeklēja Saldus vidusskolas 1.a klases skolēni un piedalījās bibliotēkmācības nodarbībā, kuras laikā bērni radīja teikas par Saldus pilsētas bibliotēkas izcelsmi.
 
Saldus un Brocēnu novadu bibliotekāru seminārs (29.11.2017.)
29.novembrī Saldus un Brocēnu novadu bibliotekāri tikās kārtējā ikmēneša seminārā. Par SIA ”Latvijas grāmata” aktuālāko piedāvājumu pastāstīja bibliotēku apkalpošanas speciālists Lauris Aišpurs.
 
Jauno grāmatu dienas (24.11.2017.)
Klāt kārtējās jauno grāmatu dienas! Šajās dienās piedāvājam  iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteikties rindā jaunāko grāmatu saņemšanai uz mājām. Autorizētie bibliotēkas lietotāji grāmatas var rezervēt attālināti - elektroniskajā katalogā.  
 
Aptauja par Saldus pilsētas bibliotēkas darba laika izmaiņām (24.11.2017.)
Lai noskaidrotu viedokli par Saldus pilsētas bibliotēkas pieejamību, tiek veikta iedzīvotāju aptauja. Aptauja ir anonīma, tās rezultāti apkopotā veidā tiks izmantoti bibliotēkas darba laika uzlabošanai. Jau iepriekš pateicamies par atsaucību! http://biblioteka.saldus.lv/aptauja1/
 
„101.kilometrs. Padomju kauna zona” (23.11.2017.)
22.novembrī bibliotēkā viesosies žurnāliste un literāte Guna Roze. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja dzirdēt autores stāstījumu par romāna „101.kilometrs. Padomju kauna zona” darbības vietu - Brīdagu, ciematiņu Viļķenes pagastā, Limbažu pusē un grāmatas varoņu dzīvesstāstiem. Foto galerija...
 
Literārs pasākums "Bezzaudējuma punkts" (21.11.2017.)
10.11.2017. Norisinājās literārs pasākums "Bezzaudējuma punkts". Tikšanās ar rakstnieci Ievu Melgalvi.  Foto galerija...  
 
Izstādes "Kurzemes un Zemgales hercogs Jēkabs (1610 - 1681) un viņa laikmets atklāšana. (15.11.2017.)
15.novembrī tika atklāta Latvijas Valsts vēstures arhīva (LVVA) dokumentu izstāde „Kurzemes un Zemgales hercogs Jēkabs (1610 – 1681) un viņa laikmets”. Klātesošie noklausījās LU Latvijas Vēstures institūta un LVVA vadošās pētnieces dr. hist. Mārītes Jakovļevas ievadlekciju par izstādi. Atklāšanā piedalījās Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumentu pieejamības un popularizēšanas nodaļas vadītāja Gunta Minde.
 
Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa (14.11.2017.)
Gada vistumšākajā laikā publiskajās un skolu bibliotēkās, Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas svecītes lai lasītu kopīgi izvēlētu grāmatu.   Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa notiek no 13. - 19. novembrim.
 
Latvijas BMX piedzimst Saldū (06.11.2017.)
Novembrī Saldus pilsētas bibliotēkas klusajā lasītavā skatāma novadpētniecības izstāde „Latvijas BMX piedzimst Saldū”. Izstādē redzami unikāli eksponāti. Sākotnējā izstāde papildināta ar planšeti par BMX Freestyle Saldū.  Vairāk par izstādi...
 
Konkurss „Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!” (06.11.2017.)
“Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!” Lursoft sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru ikvienu publisko bibliotēku lasītāju aicina piedalīties konkursā “Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!” un laimēt noderīgas balvas – biļetes uz dažādiem kultūras pasākumiem un dāvanu kartes. Latvija var lepoties ar saviem cilvēkiem, vietām un arī notikumiem, tāpēc katra no konkursa kārtām veltīta vienai no šīm tēmām, gaidot Latvijas simtgadi, izceļot saulītē valsts svarīgākos un atmiņā paliekošākos notikumus, spilgtākos cilvēkus un nozīmīgākās vietas.  
 
Jauno grāmatu dienas 27., 28.oktobrī (26.10.2017.)
Klāt jauno grāmatu dienas oktobrī! Arī šomēnes piedāvājam aktuālāko latviešu daiļliteratūru, ārvalstu daiļliteratūru, nozaru literatūru un grāmatas krievu valodā.
 
Jauno grāmatu dienas (29.09.2017.)
29. - 30.septembrī  visi interesenti ir aicināti uz jauno grāmatu dienām. Šajās dienās bibliotēkā tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteikties rindā jaunāko grāmatu saņemšanai uz mājām. Autorizētie bibliotēkas lietotāji grāmatas var rezervēt attālināti - elektroniskajā katalogā.  
 
Pieredzes apmaiņas brauciens (28.09.2017.)
27.09. Saldus pilsētas bibliotēkas darbinieki devās pieredzes apmaiņas braucienā pie kolēģiem Lietuvā. Mūsu mērķis bija Mažeiķu publiskā bibliotēka, kurā mūs laipni uzņēma direktore Alina Bernotiene.  
 
Saldus un Brocēnu novadu bibliotekāru seminārs (27.09.2017.)
27.09. Saldus un Brocēnu novadu bibliotekāri tikās ikmēneša seminārā. Rīts sākās ar I/K Virja jauno grāmatu piedāvājumu. Pār tālākizglītības un profesionālās pilnveides jautājumiem pastāstīja  LNB Kompetenču attīstības centra izglītības metodiķe Jautrīte Ašurova.
 
Bibliotekārā nodarbība - Lasām kopā! (20.09.2017.)
20.septembrī bibliotēkā uz nodarbību - Lasām kopā… bija ieradušies pirmsskolas izglītības iestāžu  „Cerībiņa” grupiņas “Ābolīši” un “Sprīdīši” bērni  un  pirmskolas izglītības iestādes “Zīlīte” grupiņas “Magonītes” bērni.
 
Eiropas Valodu dienas pasākumi (19.09.2017.)
Latviešu valodas aģentūra aicina uz ikgadējiem valodas svētkiem – Eiropas Valodu dienas pasākumiem. Šī diena tiek svinēta visās Eiropas Savienības dalībvalstīs 26. septembrī kopš 2001. gada. Jau trīspadsmito gadu Eiropas Valodu dienas pasākumus organizē un koordinē Latviešu valodas aģentūra, iesaistot sadarbības partnerus.
 
Dzejas dienu maratons – 2017 (18.09.2017.)
Septembris ir dzejas mēnesis. Sagaidot Dzejas dienas, Saldus pilsētas bibliotēka no 11. līdz 15.septembrim aicināja ikvienu ar savu klātbūtni kuplināt ikgadējo piecu dienu dzejas maratonu, kur katrs – bērns, skolēns vai pieaugušais, varēja apmeklēt sev interesējošu dzejas notikumu.
 
Makulatūra (13.09.2017.)
Sakrājušās nevajadzīgu papīru kaudzes? Jūs varat tās nodot! Saldus pilsētas bibliotēka iesaistījusies SIA "Līgatnes papīrs" izsludinātā makulatūras savākšanas konkursā.
 
7.septembris - Aizmāršīgo lasītāju diena (05.09.2017.)
Ja neesi laicīgi nodevis grāmatas, Saldus pilsētas bibliotēka piedāvā iespēju nodot laicīgi nenodotās grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu. Nāc uz bibliotēku 7.septembrī un kavējuma nauda Tev nebūs jāmaksā! Tu palīdzēsi bibliotēkai saglabāt grāmatu krājumu un dosi iespēju izlasīt tās citiem bibliotēkas apmeklētājiem!
 
Jauno grāmatu diena (23.08.2017.)
25. augustā aicinām uz ikmēneša Jauno grāmatu dienu. Uz izvēlētajām grāmatām var pieteikties rindā, apmeklējot bibliotēku. Autorizētie bibliotēkas lietotāji grāmatas var rezervēt attālināti - elektroniskajā katalogā.
 
Lepojamies (16.08.2017.)
Lai rosinātu bērnu entuziasmu un interesi lasīšanā, jau trešo gadu pēc kārtas apgāds Zvaigzne ABC organizēja konkursu - Lasīšanas stafete. Bērni no visas Latvijas sniedza atsauksmes par aktuālākajiem bērnu literatūras darbiem, kā arī par lasītāju iecienītākajām bibliotēkām. Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrs saņēma balvu un pateicības rakstu par atsaucību un lasītprieka veicināšanu.
 
Sākas balsošana par Latvijas ainavu dārgumiem (14.08.2017.)
Ainavu ekspertu padome* kopā ar plānošanas reģioniem turpmākam sabiedrības vērtējumam izvirza 243 ainavas Visas Latvijas ainavu dārgumiem pieteiktās ainavas ir izvērtētas, ņemot vērā to vizuālo vērtību un nozīmi Latvijas vēsturē. Informācija par 243ainavām, kas tiek izvirzītas turpmākam sabiedrības vērtējumam, ir ievietota tīmekļvietnē www.ainavudargumi.lv/.
 
„Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017” ir klāt! (03.08.2017.)
Aicinām lielus un mazus piedalīties aizraujošajā lasīšanas maratonā  „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Ja Tev patīk lasīt, nāc un piesakies, pavadi savu brīvo laiku interesanti un lietderīgi. Vecumam nav ierobežojuma! "Bērnu un jauniešu žūrija" ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta un kopš 2001.gada īstenota lasīšanas veicināšana programma.
 
Radošo nodarbību nedēļa ”Mana nedēļa bibliotēkā” (12.06.2017.)
Beidzot! Vasara ir klāt un bibliotēkā kārtējo reizi notiek radošo nodarbību nedēļa "Mana nedēļa bibliotēkā". Šodien, 12.06. bija pirmā aktivitāšu diena. Pirmais uzdevums bērniem - orientēšanās, kas gan var būt interesantāks, kā skraidīt pa plašo bibliotēku meklējot kontrolpunktus! Jautrība sita augstu vilni. Kurš būs pirmais?  
 
Izstādes Tu esi. Tu vari. Rio atklāšana (05.06.2017.)
5.jūnijā, ikviens tika aicināts uz sporta fotogrāfa Jura Bērziņa-Soma fotoizstādes "Tu esi. Tu vari. Rio" atklāšanu Saldus pilsētas bibliotēkā. Fotogrāfijās atspoguļotas Latvijas sportistu gaitas Vasaras paralimpiskajās spēlēs Riodeženeiro.  
 
LURSOFT Īpašais piedāvājums studentiem (30.05.2017.)
Visu izglītības iestāžu studentiem studiju darba izstrādes vajadzībām tiek nodrošināta pieeja Lursoft datu bāzēm. Studenta komplekta maksa – 7.11 EUR (iesk. PVN). Aktivizējot pieeju, klientam tiek dota iespēja divu mēnešu periodā saņemt nepieciešamo informāciju.  
 
Jauno grāmatu dienas (25.05.2017.)
Kā ierasts, š. g. 26. un 27. maijā bibliotēka aicina uz ikmēneša Jauno grāmatu dienām. Uz izvēlētajām grāmatām var pieteikties rindā, apmeklējot bibliotēku. Autorizētie bibliotēkas lietotāji grāmatas var rezervēt attālināti - elektroniskajā katalogā.  
 
Darba laiks

Pirmdiena, Otrdiena, Trešdiena, Ceturtdiena, Piektdiena
10.00-18.00

Sestdiena
10.00-16.00

Svētdiena - slēgta

Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

Vasaras mēnešos (01.06. - 31.08.) bibliotēka ceturtdienās atvērta no 10.00 - 19.00, sestdienās - slēgta.
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
2019 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP