Saldus pilsētas bibliotēka
Piemiņas-vides objekts (10.01.2018.)
Saldus pilsētas bibliotēkā apskatāms mākslinieka Egila Medņa veidots makets, piemiņas objekta izveidošanai  nacistu un viņu atbalstītāju nošautajiem Saldus ebrejiem un nodedzinātajai sinagogai.  
 
Sācies "Kilograms kultūras 2017" publikas balsojums (09.01.2018.)
Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio žūrija, kurā darbojas profesionāli kultūras žurnālisti, gada laikā rūpīgi sekojusi kultūras dzīves aktualitātēm un izvirzījusi nominantus balvai "Kilograms kultūras" astoņās kategorijās – "Teātris", Mūzika", "Vizuālā māksla", "Literatūra", "Kino", "Kultūras mantojums", "Gada notikums" un "Gada pārsteigums".  
 
Aizmāršīgo lasītāju diena (03.01.2018.)
Aizmirsi laikā nodot grāmatas?! Nesatraucies! 4.janvārī Saldus pilsētas bibliotēka piedāvā iespēju nodot laicīgi nenodotās grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu. Gaidām Tevi!
 
Palīdzi pētniekam! (03.01.2018.)
Latvijas Universitātes pētnieks Oskars Gruziņš mutvārdu vēstures intervijām meklē cilvēkus: kuri dzimuši 1942.-1949.g., kuru mātes ir Latvijas iedzīvotājas, bet tēvi – vācu vai padomju armijas karavīri, kuri nedzīvoja Latvijā pirms kara. Intervijas tiks izmantotas pētījumā "Karā dzimušie bērni Latvijā". Ja Jūs pazīstat kādu vai esat atbilstos cilvēks, lūdzu zvanīt (28254186) vai rakstīt:
 
“Latvijas BMX piedzimst Saldū” (23.12.2017.)
23.decembrī norisinājās novadpētniecības izstādes “Latvijas BMX piedzimst Saldū” noslēguma pasākums. Apmeklētāji tikās ar BMX velo-cross  sacensību organizatoru Vigo Kārkliņu,  BMX kluba "Citius" prezidentu Daili Plītu, kluba "Ozolēni" pirmo prezidentu Zinti Goluboviču.
 
Noslēgušies erudīcijas konkursi “Es pazīstu savu novadu” un “Mana Latvija” (22.12.2017.)
21.decembrī tika apbalvoti konkursu uzvarētāji. Pasākuma viešņa - Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja vecākā speciāliste vēstures jautājumos Ilze Haruna bija sagatavojusi referātu par jautājumiem, uz kuriem konkursa dalībnieki meklējot atbildes kļūdījās. Kopā ar I. Harunu konkursa dalībnieki precizēja novada vēsturiskos notikumus.
 
Periodika.lv lietotāja rokasgrāmata (20.12.2017.)
Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sagatavojusi lietotāja rokasgrāmatu digitālās bibliotēkas kolekcijai “Periodika.lv”. Rokasgrāmata domāta ikvienam interesentam un satur skaidrojumus par informācijas meklēšanas un izguves iespējām šajā apjomīgajā periodisko izdevumu portālā.
 
Kultūras darbinieku svētki (20.12.2017.)
Kultūras darbinieku svētki ir kā atskaite paveiktajam aizvadītajā sezonā. 1.decembrī vienkopus sanāca visi Saldus novada radošākās nozares pārstāvji, lai svētkos pateiktos kolēģiem par ilggadēju, godprātīgu, profesionālu un radošu darbu un suminātu “Gada kultūras darbinieks – 2017” nominācijas saņēmēju.  
 
"Latvietība Latvijā un pasaulē" (16.12.2017.)
23.novembrī notika cikla "Iepazīstam novada ļaudis!" 14.pasākums "Latvietība Latvijā un pasaulē". Tikšanās ar Latvijas Mazpulku kustības iedvesmotāju un patriotisku projektu vadītāju Ilzi Kļavu.
 
ESIP konkurss "iESkaties" (13.12.2017.)
ESIP konkurss "iESkaties" ir klāt! 13. un 14.decembrī nāc uz bibliotēku vai meklē konkursa jautājumus šeit... JAUTĀJUMI UN NOLIKUMS.  Konkursa atbildes tiek pieņemtas elektroniski (e-pasts: ) un uz vietas bibliotēkā līdz 14.decembrim, plkst.18:00
 
Aptaujas rezultāti. (12.12.2017.)
No šā gada 20. novembra līdz 3. decembrim Saldus pilsētas bibliotēka, lai noskaidrotu vai nepieciešamas izmaiņas bibliotēkas darba laikā, veica iedzīvotāju aptauju. Tajā  piedalījās 249 respondenti. Bibliotēkā uz vietas aizpildīta 201 anketa, elektroniski 48 anketas. Aptaujas rezultāti liecina, ka  vairākums - 63% - respondentu ir apmierināti ar pašreizējo darba laiku, tādēļ tas paliek līdzšinējais. Saldus pilsētas bibliotēka izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri bija atsaucīgi  un pauda savu viedokli, piedaloties aptaujā.  
 
Bibliotēkmācības nodarbība (30.11.2017.)
30.novembrī Saldus pilsētas bibliotēku apmeklēja Saldus vidusskolas 1.a klases skolēni un piedalījās bibliotēkmācības nodarbībā, kuras laikā bērni radīja teikas par Saldus pilsētas bibliotēkas izcelsmi.
 
Saldus un Brocēnu novadu bibliotekāru seminārs (29.11.2017.)
29.novembrī Saldus un Brocēnu novadu bibliotekāri tikās kārtējā ikmēneša seminārā. Par SIA ”Latvijas grāmata” aktuālāko piedāvājumu pastāstīja bibliotēku apkalpošanas speciālists Lauris Aišpurs.
 
Jauno grāmatu dienas (24.11.2017.)
Klāt kārtējās jauno grāmatu dienas! Šajās dienās piedāvājam  iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteikties rindā jaunāko grāmatu saņemšanai uz mājām. Autorizētie bibliotēkas lietotāji grāmatas var rezervēt attālināti - elektroniskajā katalogā.  
 
Aptauja par Saldus pilsētas bibliotēkas darba laika izmaiņām (24.11.2017.)
Lai noskaidrotu viedokli par Saldus pilsētas bibliotēkas pieejamību, tiek veikta iedzīvotāju aptauja. Aptauja ir anonīma, tās rezultāti apkopotā veidā tiks izmantoti bibliotēkas darba laika uzlabošanai. Jau iepriekš pateicamies par atsaucību! http://biblioteka.saldus.lv/aptauja1/
 
„101.kilometrs. Padomju kauna zona” (23.11.2017.)
22.novembrī bibliotēkā viesosies žurnāliste un literāte Guna Roze. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja dzirdēt autores stāstījumu par romāna „101.kilometrs. Padomju kauna zona” darbības vietu - Brīdagu, ciematiņu Viļķenes pagastā, Limbažu pusē un grāmatas varoņu dzīvesstāstiem. Foto galerija...
 
Literārs pasākums "Bezzaudējuma punkts" (21.11.2017.)
10.11.2017. Norisinājās literārs pasākums "Bezzaudējuma punkts". Tikšanās ar rakstnieci Ievu Melgalvi.  Foto galerija...  
 
Izstādes "Kurzemes un Zemgales hercogs Jēkabs (1610 - 1681) un viņa laikmets atklāšana. (15.11.2017.)
15.novembrī tika atklāta Latvijas Valsts vēstures arhīva (LVVA) dokumentu izstāde „Kurzemes un Zemgales hercogs Jēkabs (1610 – 1681) un viņa laikmets”. Klātesošie noklausījās LU Latvijas Vēstures institūta un LVVA vadošās pētnieces dr. hist. Mārītes Jakovļevas ievadlekciju par izstādi. Atklāšanā piedalījās Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumentu pieejamības un popularizēšanas nodaļas vadītāja Gunta Minde.
 
Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa (14.11.2017.)
Gada vistumšākajā laikā publiskajās un skolu bibliotēkās, Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas svecītes lai lasītu kopīgi izvēlētu grāmatu.   Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa notiek no 13. - 19. novembrim.
 
Latvijas BMX piedzimst Saldū (06.11.2017.)
Novembrī Saldus pilsētas bibliotēkas klusajā lasītavā skatāma novadpētniecības izstāde „Latvijas BMX piedzimst Saldū”. Izstādē redzami unikāli eksponāti. Sākotnējā izstāde papildināta ar planšeti par BMX Freestyle Saldū.  Vairāk par izstādi...
 
Konkurss „Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!” (06.11.2017.)
“Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!” Lursoft sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru ikvienu publisko bibliotēku lasītāju aicina piedalīties konkursā “Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!” un laimēt noderīgas balvas – biļetes uz dažādiem kultūras pasākumiem un dāvanu kartes. Latvija var lepoties ar saviem cilvēkiem, vietām un arī notikumiem, tāpēc katra no konkursa kārtām veltīta vienai no šīm tēmām, gaidot Latvijas simtgadi, izceļot saulītē valsts svarīgākos un atmiņā paliekošākos notikumus, spilgtākos cilvēkus un nozīmīgākās vietas.  
 
Jauno grāmatu dienas 27., 28.oktobrī (26.10.2017.)
Klāt jauno grāmatu dienas oktobrī! Arī šomēnes piedāvājam aktuālāko latviešu daiļliteratūru, ārvalstu daiļliteratūru, nozaru literatūru un grāmatas krievu valodā.
 
Jauno grāmatu dienas (29.09.2017.)
29. - 30.septembrī  visi interesenti ir aicināti uz jauno grāmatu dienām. Šajās dienās bibliotēkā tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteikties rindā jaunāko grāmatu saņemšanai uz mājām. Autorizētie bibliotēkas lietotāji grāmatas var rezervēt attālināti - elektroniskajā katalogā.  
 
Pieredzes apmaiņas brauciens (28.09.2017.)
27.09. Saldus pilsētas bibliotēkas darbinieki devās pieredzes apmaiņas braucienā pie kolēģiem Lietuvā. Mūsu mērķis bija Mažeiķu publiskā bibliotēka, kurā mūs laipni uzņēma direktore Alina Bernotiene.  
 
Saldus un Brocēnu novadu bibliotekāru seminārs (27.09.2017.)
27.09. Saldus un Brocēnu novadu bibliotekāri tikās ikmēneša seminārā. Rīts sākās ar I/K Virja jauno grāmatu piedāvājumu. Pār tālākizglītības un profesionālās pilnveides jautājumiem pastāstīja  LNB Kompetenču attīstības centra izglītības metodiķe Jautrīte Ašurova.
 
Bibliotekārā nodarbība - Lasām kopā! (20.09.2017.)
20.septembrī bibliotēkā uz nodarbību - Lasām kopā… bija ieradušies pirmsskolas izglītības iestāžu  „Cerībiņa” grupiņas “Ābolīši” un “Sprīdīši” bērni  un  pirmskolas izglītības iestādes “Zīlīte” grupiņas “Magonītes” bērni.
 
Eiropas Valodu dienas pasākumi (19.09.2017.)
Latviešu valodas aģentūra aicina uz ikgadējiem valodas svētkiem – Eiropas Valodu dienas pasākumiem. Šī diena tiek svinēta visās Eiropas Savienības dalībvalstīs 26. septembrī kopš 2001. gada. Jau trīspadsmito gadu Eiropas Valodu dienas pasākumus organizē un koordinē Latviešu valodas aģentūra, iesaistot sadarbības partnerus.
 
Dzejas dienu maratons – 2017 (18.09.2017.)
Septembris ir dzejas mēnesis. Sagaidot Dzejas dienas, Saldus pilsētas bibliotēka no 11. līdz 15.septembrim aicināja ikvienu ar savu klātbūtni kuplināt ikgadējo piecu dienu dzejas maratonu, kur katrs – bērns, skolēns vai pieaugušais, varēja apmeklēt sev interesējošu dzejas notikumu.
 
Makulatūra (13.09.2017.)
Sakrājušās nevajadzīgu papīru kaudzes? Jūs varat tās nodot! Saldus pilsētas bibliotēka iesaistījusies SIA "Līgatnes papīrs" izsludinātā makulatūras savākšanas konkursā.
 
7.septembris - Aizmāršīgo lasītāju diena (05.09.2017.)
Ja neesi laicīgi nodevis grāmatas, Saldus pilsētas bibliotēka piedāvā iespēju nodot laicīgi nenodotās grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu. Nāc uz bibliotēku 7.septembrī un kavējuma nauda Tev nebūs jāmaksā! Tu palīdzēsi bibliotēkai saglabāt grāmatu krājumu un dosi iespēju izlasīt tās citiem bibliotēkas apmeklētājiem!
 
Darba laiks

Pirmdiena, Otrdiena, Trešdiena
10.00-18.00

Ceturtdiena
10.00-19.00

Piektdiena
10.00 - 18.00

Sestdiena, Svētdiena - slēgta

Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

 
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
2019 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP