Saldus pilsētas bibliotēka
"Nāc, iemācies, uzzini!" (10.02.2017.)
Jau 14.gadus pēc kārtas tiek atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID), kuras sauklis "Kopā par labāku internetu!". Arī Saldus pilsētas bibliotēka padziļināto datorkursu apmācību tēma šodien ir saistītas ar Drošu internetu. Bibliotekāre Anita Berga kursu apmeklētājus iepazīstinās ar Google Maps pielietojumu, Google.lv tulkošanas iespējām un Bing.lv meklēšanas iespējām. Foto galerija...
 
Stāsti pilnmēness vakariem “Spoku un baisu notikumu stāsti” (09.02.2017.)
9.02. Saldus pilsētas bibliotēkā, izjūtot baiļu trīsas, stāstīja baisu stāstus par dažādu krāsu dāmām, kapiem, skeletiem, spokiem … un baudīja spoku tējas… Gada tumšais laiks ir kā radīts spoku stāstiem. Izbaudiet to!  
 
Grāmatas dodas pie lasītājiem… (08.02.2017.)
Kā jau ierasts, bibliotēkas darbinieki dodas pie saviem lasītājiem ar jauno grāmatu apskatu. Šādi grāmatu apskati tika uzsākti 2016. gada pavasarī un arī 2017.gadā tie norisināsies reizi mēnesī.
 
"Nāc, iemācies, uzzini!" (06.02.2017.)
6.02. bibliotēkā sākas padziļinātu datorkursu apmācība. Pirmajā dienā, Saldus pilsētas bibliotēkas bibliotekāre - ESIP koordinatore Andra Gaigala kursu apmeklētājus iepazīstinās ar Latvijas Vēstneša portālu, Latvijas Nacionālo Arhīvu un Virtuālo rokasgrāmatu, kas ir palīgs dzimtas vēstures pētīšanā un ciltskoka veidošanā . Nobeigumā kursu apmeklētāji iepazinās ar  Latvijas digitalizēto video un audio ierakstu piekļuves portālu. Foto galerija...
 
Tikšanās ar rakstnieci Noru Ikstenu (04.02.2017.)
4.februārī Saldus pilsētas bibliotēkas konferenču zālē pulcējās neierasti daudz apmeklētāju. Visi bija ieradušies uz tikšanos ar rakstnieci Noru Ikstenu. Rakstniece ir vairāku pazīstamu romānu, īsprozas – stāstu un eseju autore. Populāri ir arī Noras Ikstenas biogrāfiskie darbi. Noras Ikstenas romāns „Mātes piens” ir kļuvis par šobrīd vispopulārāko grāmatu mūsu lasītāju vidū. Grāmatas tematika raisa dziļas pārdomas  un diskusijas. Par raitu sarunu pasākuma laikā rūpējās  Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta projektu vadītāja Liega Piešiņa.   Foto galerija...
 
Datu bāze Letonika.lv – tagad arī mājas datorā! (02.02.2017.)
Sākot ar jauno 2017. gadu apjomīgā Letonika.lv datubāze Saldus pilsētas bibliotēkas reģistrētajiem lietotājiem ir pieejama arī attālināti. Lai varētu izmantot šo datu bāzi, jāatnāk uz bibliotēku, kur tiks izsniegta parole, datu bāzes izmantošanai mājās.  
 
Bibliotekārā stunda “Nāk ciemos Vinnijs Pūks…” (27.01.2017.)
Vinniju Pūku pazīst ikviens. Tas noteikti ir pasaules slavenākais lācis, kuru mīl bērni.  27.01. Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrā ciemos pie tā bija ieradušies, Saldus vidusskolas 1.a klases skolēni, lai piedalītos jautrās un atraktīvās nodarbībās.
 
Tikšanās ar Saldus novada Goda pilsoni, paralimpieti Edgaru Bergu (26.01.2017.)
26.01. ikviens varēja klātienē tikties ar Goda pilsoni, paralimpisko spēļu medaļnieku Edgaru Bergu.  Viņam  2016. gadā piešķirts Saldus novada Goda pilsoņa nosaukums par izciliem sasniegumiem sportā. Četrkārtējs paraolimpisko spēļu medaļnieks - sudraba un bronzas medaļu ieguvējs lodes grūšanā un diska mešanā, pasaules vicečempions lodes grūšanā.
 
Bibliotekārā stunda “Nāk ciemos Vinnijs Pūks…” (26.01.2017.)
Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrā janvāris šogad ir medus mēnesis… Janvārī savu dzimšanas dienu svin Alans Aleksandrs Milns un viņa grāmata “Vinnijs Pūks un viņa draugi”. Un kā mēs visi zinām - kur ir Pūks, tur ir medus un kur ir medus, tur noteikti ir Pūks! Uz jautru, atraktīvu nodarbību ciemos pie Pūka šorīt bija ieradušies Pirmsskolas izglītības iestādes “Cerībiņa” grupiņas “Ābolīši” un “Sprīdīši” bērni.
 
“Mākslinieku citadeles stāsti” (25.01.2017.)
Bibliotēkā viesojās mākslas zinātniece Alise Volanska. Viņa ir autore grāmatai “Mākslinieku citadeles stāsti”. Autore saka, ka šis ir 40 gadus lolots sapni, kuru beidzot izdevies īstenot. Viņa raksta par Kuldīgas daiļamatniecības vidusskolu, kas Kuldīgā darbojās no 1945.–1952. gadam.
 
Meklē „Gaismas nesējus“ (25.01.2017.)
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) aicina lasītājus pieteikt bibliotekārus balvai „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“.  Līdz 10. martam Biedrība gaidīs vēstules un stāstus par pagastu bibliotekāriem, kas ir pašaizliedzīgi, radoši, aktīvi, entuziasma pilni savā darbā un neaizstājami savā pagastā.  
 
Datorkursi senioriem (23.01.2017.)
No 23. janvāra  sākas kārtējie  datorkursi senioriem, kuri turpināsies visas nedēļas garumā. Datorkursi ir ļoti pieprasīti. Pēc kursu beigšanas seniori varēs izmantot datoru ikdienas vajadzībām, meklēt informāciju internetā un saglabāt to, veidot teksta dokumentus, lietot e- pastu, izmantot sociālos tīklus saziņai un lietot internetbanku.
 
Tematiska pēcpusdiena “Nāk ciemos Vinnijs Pūks…” (19.01.2017.)
19.01. Bibliotēkā viesojās Brocēnu vidusskolas 4. klases audzēkņi. Skolēni iepazinās ar bibliotēku un pildīja dažādus uzdevumus.
 
Stāsti pilnmēness vakariem (12.01.2017.)
12.01. Saldus pilsētas bibliotēkā sākās jauns pasākumu cikls “Stāsti pilnmēness vakariem”. Šis bija pirmais stāstu vakars - “Ziemas piedzīvojumu stāsti”. Šādi stāstu vakari turpināsies visa gada garumā.
 
Tikšanās ar dzejnieci Ingu Gaili “Laiks bija iemīlējies” (09.01.2017.)
9.janvārī Saldus pilsētas bibliotēkā  viesojās latviešu dzejniece, dramaturģe un rakstniece Inga Gaile. Viņas dzeja tiek publicēta jau kopš 1996. gada. Dzejoļi ir atdzejoti angļu, lietuviešu, zviedru un bengāļu valodā. Dzejniece ir saņēmusi vairākas literāras godalgas. Ar Ingas Gailes dramaturģiju veidoti uzvedumi vairākos galvaspilsētas teātros.
 
Mana nedēļa bibliotēkā! (21.05.2015.)
Saldus pilsētas bibliotēkas  Bērnu literatūras centrs jau otro gadu piedāvā bērniem vecumā no 5 līdz 7 gadiem interesanti pavadīt  vasaras brīvlaika vienu nedēļu (08.-12. jūnijs), piedaloties bērnu vasaras nodarbībās: kopā lasot grāmatas, radoši darbojoties un jauki pavadot laiku.
 
Uzmanību!

28.augustā
bibliotēka apmeklētājiem
slēgta
- Metodiskā diena!


 
 

 
 
 

 
Darba laiks

Pirmdiena, Otrdiena, Trešdiena
10.00-18.00

Ceturtdiena
10.00-19.00

Piektdiena
10.00 - 18.00

Sestdiena, Svētdiena - slēgta

Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

 
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
2019 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP