Saldus pilsētas bibliotēka
9.maijs - Eiropas diena (01.05.2017.)
9.maijā no plkst. 8:00 līdz 21:00 ikviens interesents aicināts piedalīties Eiropas eksāmenā. Ieejot mājas lapā www.esmaja.lv  un izvēloties sev piemēroto vecuma grupu: 5.-6.klase, 7.-9.klase, vidusskola vai pieaugušais. Mājas lapā www.esmaja.lv  ir pieejami materiāli, kas palīdz sagatavoties Eiropas eksāmenam.
 
Tikšanās ar mākslinieci, Zvārdes pagasta vēstures pētnieci Dzidru Lāci (27.04.2017.)
27.04.2017. Bibliotēkā viesojās māksliniece, Zvārdes pagasta vēstures pētniece Dzidra Lāce. Dzidra Lāce – kā pati saka – zvārdeniece Kuldīgā. Lielākā mūža daļa aizvadīta Kuldīgā, bet dzīves un darbošanās prieku iekodējusi dzimtā Zvārde. Tai veltīts aizrautīgas novadpētnieces mūžs, no ģimenes un dzimtās puses laukiem – mākslinieces talants.
 
Jauno grāmatu dienas (27.04.2017.)
28. - 29.aprīlī  visi interesenti ir aicināti uz jauno grāmatu dienām. Šajās dienās bibliotēkā tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteikties rindā jaunāko grāmatu saņemšanai uz mājām.
 
Sarunas par bērnu lasīšanas nozīmīgumu (27.04.2017.)
27.aprīlī bibliotekāre Ieva Adzereiko viesojās Ģimenes atbalsta dienas centrā, lai tiktos ar jaunajām māmiņām un pastāstītu par lasīšanas nozīmīgumu bērniņiem.
 
Iepazīšanās ar bibliotēku (25.04.2017.)
25. aprīlī bibliotēkā viesojās Druvas vidusskolas 4.do un 4. re klases audzēkņi. Skolēni iepazinās ar bibliotēku. Bibliotekāre Ieva Adzereiko iepazīstināja ar bibliotēkas lietošanas noteikumiem un grāmatu izvietojumu plauktos. Noslēgumā visi kopīgi apskatīja bibliotēkā esošo medību trofeju izstādi. Foto galerija...
 
Tikšanās ar veselīga dzīvesveida piekritēju Inesi Ziņģīti (21.04.2017.)
21.aprīlī aicinājām uz tikšanos un līdzdarbošanos ar tautā iemīļoto veselīga dzīvesveida piekopēju un popularizētāju – Inesi  Ziņģīti! Ikviens varēja klātienē atsvaidzināt zināšanas un iemācīties to, ko lasījuši grāmatās.  
 
Tematiska rīta stunda "Mūsu pēdiņas Latvijā" (19.04.2017.)
Lai papildinātu savas zināšanas par Latviju, Saldus vidusskolas 1c klases audzēkņi  19.aprīlī ieradās bibliotēkā uz nodarbību "Mūsu pēdiņas Latvijā".  Meklējot informāciju grāmatās un mēģinot loģiski izspriest atbildes, bērni grupās radoši darbojās. Nodarbības beigās visi kopīgi aplūkoja bibliotēkā esošās izstādes.  Foto galerija...  
 
Bibliotēku nedēļa (18.04.2017.)
No 18. līdz 22. aprīlim Saldus pilsētas bibliotēkā  ritēs ikgadējās Bibliotēku nedēļas aktivitātes, tās vadmotīvs – “Bibliotēka un sabiedrība – vienotas kopīgiem mērķiem”.  
 
Nedēļas konkurss „Es pazīstu savu novadu” (18.04.2017.)
Saldus pilsētas bibliotēka piedāvā piedalīties iknedēļas konkursā, kurš notiek no 2017. gada 18. aprīļa līdz 18. decembrim. Konkursa mērķis ir, gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, rosināt iepazīt sava novada vēstures liecības, sekmēt Saldus novada iedzīvotāju piederības izjūtu savam novadam un apzināt konkursa dalībnieku prasmi izmantot bibliotēkā pieejamo literatūru vai interneta resursus.  
 
Viens no lielākajiem notikumiem rokmūzikas dzīvē – festivāls “Saldus saule” (15.04.2017.)
Saldus pilsētas bibliotēkā tiek atlasīta, izvērtēta un komplektēta informācija par vienu no nozīmīgākajiem notikumiem Saldus novada mūzikas dzīvē – rokfestivālu “Saldus saule”. Atzīmējot festivāla “Saldus saule” 30 gadu jubileju, tiek veidota novadpētniecības izstāde. Kā atzīst festivāla organizatori - pasākuma vēsture līdz šim ir maz apzināta un nav apkopota.  
 
Erudīcijas spēle Latvijas bibliotēkās „Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!” (07.04.2017.)
No šī gada 7. aprīļa līdz 27. aprīlim Saldus pilsētas bibliotēka aicina piedalīties erudīcijas spēlē „Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!”. Izzināt Latvijas monētas aizraujošā erudīcijas spēlē zinību resursā letonika.lv www.letonika.lv/spele bibliotēkas apmeklētājiem piedāvā sabiedrība Tilde un Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar Latvijas Banku. Uzvarētāji savā īpašumā saņems vērtīgas balvas.  
 
Etnogrāfiskie raksti senāk un mūsdienās (30.03.2017.)
No 3.marta bibliotēkā ir apskatāma Melitas Mednes darbu izstāde. Šodien, 30.martā bija tikšanās ar TDM, Latvijas Amatniecības kameras meistari.
 
E-prasmju nedēļa 2017 ! (28.03.2017.)
Tikšanās ar SEB bankas pārstāvēm, kuras detalizēti pastāstīja par SEB bankas pakalpojumiem un izmaiņām i-bankā.
 
E-prasmju nedēļa sākusies ! (27.03.2017.)
Jau vairākus gadus pēc kārtas, pavasarī notiek E-prasmju nedēļa, kurā iedzīvotāji tiek iepazīstināti ar iespējām saņemt valsts un pašvaldības pakalpojumus un papildināt savas zināšanas moderno tehnoloģiju lietošanā.    
 
E-prasmju nedēļa 2017 (22.03.2017.)
E-prasmju nedēļa norisināsies visā Eiropā European Get Online Week 2017 ietvaros. Tā ir Eiropas mēroga informatīva kampaņa e-prasmju attīstības un digitālo pakalpojumu un tehnoloģiju izmantošanas veicināšanai. Latvijā E-prasmju nedēļa notiks jau 8.gadu. Visas nedēļas garumā bibliotēkā varēs sekot līdzi tiešraidēm no interneta vietnes www.eprasmes.lv .  
 
Nāc, iemācies, uzzini! (22.03.2017.)
22.aprīlis, padziļināto datorkursu trešā , noslēdzošā diena. Bibliotekāre, ESIP koordinatore Andra Gaigala kursu apmeklētājus iepazīstināja ar Latvijas Nacionālās    bibliotēkas (LNB) digitālās bibliotēkas kolekcijām: Periodika, Grāmatas, Latvijas vēsturiskie skaņu ieraksti, Zudusī Latvija. Foto galerija...
 
Lasām kopā (22.03.2017.)
Kurš gan nav reizi pa reizei saticis mazo adatu kamoliņu - ezīti. Populāro pasaku un tautas teiku tēlu, kuram sākumā Dieviņš esot iedevis zelta kažociņu un tikai pēc tam adatiņas. Parasti eži sastopami vēlās vakara stundās, kad tie dodas savās gaitās pēc dienas atpūtas, bet Saldus pilsētas bibliotēkā tie sastopami katru dienu. Tos aplūkot un piedalīties interesantā nodarbībā par un ap ežiem bija ieradušies Saldus vidusskolas pirmsskolas grupu audzēkņi. Foto galerija...  
 
Nāc, iemācies, uzzini! (21.03.2017.)
21.aprīlis, padziļināto datorkursu otrā diena. Bibliotekāre, ESIP koordinatore Andra Gaigala kursu apmeklētājus iepazīstina ar portāliem, kuri ir uzticami informācijas ieguvei dzimtas sakņu un radurakstu izzināšanai, ciltskoka veidošanai un personu meklēšanai. Kā arī  Latvijas digitalizēto video un audio ierakstu piekļuves portālu DIVA. Foto galerija...  
 
Bibliotekārā stunda (21.03.2017.)
21.aprīlī bibliotēku apmeklēja Saldus vidusskolas 2 c klases audzēkņi. Viņi iepazinās ar bibliotēku, apskatīja bibliotēkas piedāvātās izstādes un apmeklēja “grāmatu dakteri”.  Piedalījās atjautības spēlē “Zini vai mini” un uzzināja interesantus faktus par adatu kamolu – ezi. Foto galerija...  
 
Nāc, iemācies, uzzini! (20.03.2017.)
No šodienas, 20.marta, sākās padziļinātas datorapmācības bibliotēkas lietotājiem "Nāc, iemācies, uzzini!". Apmācības ilgs trīs dienas. Pirmajā dienā, bibliotekāre  Anita Berga  pastāstīja par drošu internetu, iepazīstināja ar Google Maps pielietojumu, Google.lv tulkošanas iespējām un Bing.lv meklēšanas iespējām. Foto galerija...  
 
ESIP konkurss "iESkaties" ir noslēdzies! (17.03.2017.)
ESIP konkurss "iESkaties"  ir noslēdzies. 15.-16.marta ESIP konkursa „iESkaties”  atbildes un nolikumu, skatīt šeit ...    
 
Literārs pasākums "Mierinājums Ādama kokam" (17.03.2017.)
 17. martā, Saldus pilsētas bibliotēkas konferenču zālē, notika literāra tikšanās ar latviešu rakstnieci Ingu Žoludi. Tā bija saistoša saruna par dzīvi, grāmatām un rakstīšanu.  
 
ESIP konkurss "iESkaties" (15.03.2017.)
ESIP konkurss "iESkaties" ir klāt! 15. un 16. martā nāc uz bibliotēku vai meklē ESIP konkursa jautājumus mūsu mājas lapā http://biblioteka.saldus.lv/lasitajiem0/esip/aktualitates114/
 
ProQuest Public Library Video Online Premium resursu izmēģinājums (13.03.2017.)
No 13.03. līdz 14.05.2017. Saldus pilsētas bibliotēkā ir pieejams ProQuest Public Library Video Online Premium resursu izmēģinājums. Pieeja: http://search.alexanderstreet.com/pavn  
 
Guntas Krauleres jubilejai un daiļradei veltīts muzikāli lirisks pasākums (11.03.2017.)
“Un tā nu es visu mūžu mācot mācos. Skatos uz jebko un funktierēju, kā manuprāt būtu labāk, skaistāk, saprotamāk... Un tā skaidrība rodas un saprašana par mākslu atnāk. Daru un domāju. Domāju un daru. Un ir pietiekami gan priekam, gan gandarījumam.” Tā, par sevi saka Gunta Kraulere.
 
Lielie lasīšanas svētki (11.03.2017.)
11. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) jau 15. reizi notika Lielie lasīšanas svētki – lielākās lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2016” noslēguma pasākums. Svētkos piedalījās arī čaklākie Saldus pilsētas bibliotēkas lasītāji.  
 
Ballīte čaklākajiem Bērnu žūrijas lasītājiem (09.03.2017.)
Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centra čaklākie ” Bērnu un Jauniešu žūrijas” lasītāji, kuri izlasīja 2016.gada kolekciju un aizpildīja ekspertu anketu, 9.martā piedalījās jautrā un aizraujoša ballītē. Ballītes sākumā tika apbalvoti čaklākie lasītāji un tad… ballīte kopā ar Sarkangalvīti - Arvitu Romanovsku un vilku DJ ZIGGY… Foto galerija...
 
Bibliotekārā stunda (24.02.2017.)
Bērnu literatūras centrā ciemojās pirmsskolas izglītības iestādes “Īkstīte" grupiņas “Pelēni” audzēkņi. Tā bija viņu pirmā iepazīšanās ar bibliotēku. Bērni uzzināja visu par grāmatu labošanas procesu, izstaigāja pa grāmatu plauktu labirintiem un ar interesi vēroja līdz šim neredzēto grāmatu pasauli.
 
Tikšanās ar Saldus novada Goda pilsoni Jāni Blūmu (23.02.2017.)
23. februārī, Saldus pilsētas bibliotēkas konferenču zālē pulcējās vareni liels ļaužu pulks, lai klātienē varētu tikties ar Saldus novada Goda pilsoni Jāni Blūmu. Goda pilsoņa nosaukumu Jānis Blūms ieguvis 2011. gadā, par nozīmīgu ieguldījumu Nīgrandes pagasta un Saldus novada attīstībā, vērtību stiprināšanā un patriotisma veidošanā.
 
Jauno grāmatu dienas (21.02.2017.)
Jauno grāmatu dienas. 24. - 25. februārī  visi interesenti ir aicināti uz jauno grāmatu dienām. Šajās dienās bibliotēkā tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteikties rindā jaunāko grāmatu saņemšanai uz mājām.
 
Uzmanību!

25.septembrī
Metodiskā diena -
bibliotēka apmeklētājiem
slēgta!


Atvainojamies par
sagādātajām neērtībām.


 
Darba laiks

Pirmdiena, Otrdiena, Trešdiena, Ceturtdiena, Piektdiena
10:00-18:00

Sestdiena
10:00 - 16:00

Svētdiena - slēgta

Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

 
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
2019 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP