9.maijā Eiropas eksāmens 16. aprīlis, 16:16 drukāt
9. maijā - Eiropas dienā, no plkst. 8:00 līdz 21:00 ikviens Latvijas iedzīvotājs jau sesto gadu tiek aicināts piedalīties Eiropas eksāmenā (EE).
Eiropas eksāmens ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas un izpratni par Eiropas Savienību visplašākajā nozīmē - tās veidošanos un attīstību; kopīgām vērtībām, mērķiem un darbības jomām; aktuālajiem lēmumiem, kas ietekmē mūsu ikdienu; ieguvumiem un izaicinājumiem; pilsonisko atbildību un vēl daudz noderīga un interesanta.
Ņemot vērā EE dalībnieku dažādo vecumu un zināšanu līmeni, aicinām ikvienu izvēlēties sev piemēroto jautājumu kopu (20 jautājumi):
  • 5.-6.klase
  • 7.-9.klase
  • Vidusskola
  • Pieaugušais
Piparu skaits norāda jautājumu grūtības pakāpi - sākot ar vieglākiem un noslēdzot ar Eiropas lietu ekspertu jautājumiem - trīs pipari!
Katrs EE dalībnieks atbild uz 20 jautājumiem, izvēloties vienu no trim dotajām atbildēm. Maksimālais punktu skaits - 50. Uzvar dalībnieks, kas ne tikai atbild uz visiem jautājumiem pareizi, bet izdara to pēc iespējas īsākā laikā.
Katrs Eiropas eksāmena dalībnieks savā e-pastā saņem Apliecinājumu ar iegūto punktu skaitu. Ar pareizajām EE atbildēm, ikviens interesents var iepazīties www.esmaja.lv, sākot no 10.maija.
Katru gadu EE dalībnieku skaits būtiski aug. 2018. gadā EE dalībnieku skaits sasniedza jau 16643 dalībnieku.
Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisija sadarbībā ar Eiropas Kustība Latvijā.
Vairāk informācijas: https://esmaja.lv/lv/eiropas-eksamens

28.augustā