Saldus pilsētas bibliotēka
Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas Saldū (17.04.2019.)
Trešdien, 24. aprīlī, laikā no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 Saldus pilsētas bibliotēkā (Saldū, Tūristu ielā 3) ikvienam interesentam būs iespēja saņemt individuālas Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas par cilvēktiesību, labas pārvaldības un diskriminācijas novēršanas jautājumiem.
 
9.maijā Eiropas eksāmens (16.04.2019.)
9. maijā - Eiropas dienā, no plkst. 8:00 līdz 21:00 ikviens Latvijas iedzīvotājs jau sesto gadu tiek aicināts piedalīties Eiropas eksāmenā (EE). Eiropas eksāmens ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas un izpratni par Eiropas Savienību visplašākajā nozīmē - tās veidošanos un attīstību; kopīgām vērtībām, mērķiem un darbības jomām; aktuālajiem lēmumiem, kas ietekmē mūsu ikdienu; ieguvumiem un izaicinājumiem; pilsonisko atbildību un vēl daudz noderīga un interesanta.
 
Nosauc Latvijas Literatūras gada balvas nominantus, mūža balvas un speciālbalvas ieguvējus (05.04.2019.)
Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) ekspertu komisija – literatūrkritiķe Anda Baklāne, rakstniece Inga Ābele, literatūrzinātniece Eva Eglāja – Kristsone, rakstnieks un tulkotājs Vilis Kasims, dzejnieks Ronalds Briedis, rakstniece Laura Dreiže un literatūkritiķis, dzejnieks Aivars Madris – par labākajiem 2018. gadā izdotajiem literārajiem darbiem dzejā, prozā, bērnu literatūrā, kā arī tulkojumu un debijas kategorijā atzinusi:
 
Aizmāršīgo lasītāju diena ir klāt! (04.04.2019.)
Lasītāj, ja Tev ir gadījies aizkavēties ar grāmatu vai citu materiālu atdošanu bibliotēkā, aicinām izmantot iespēju to izdarīt šodien, 4. aprīlī, nemaksājot kavējuma naudu.
 
Jauns pakalpojums bibliotēkas lasītājiem! (20.03.2019.)
Kultūras informācijas sistēmu centrs un SIA „Tieto Latvija” sadarbībā ar apgādu „Zvaigzne ABC” pašvaldību publisko bibliotēku lasītājiem visā Latvijā piedāvā jaunu pakalpojumu - bez maksas lasīt latviešu autoru e-grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā.  
 
Piedalies un nobalso par skaistāko pagājušajā gadā izdoto grāmatu! (08.03.2019.)
Latvijas Grāmatizdevēju asociācija un "Delfi" aicina piedalīties balsojumā grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele" un izvēlēties skaistāko pagājušā gadā Latvijā izdoto grāmatu.  
 
Bezmaksas datorkursi! (25.02.2019.)
Prasme rīkoties ar datoru un internetu ir nepieciešama iedzīvotājiem jebkurā dzīves posmā, jo aizvien biežāk nākas sastapties ar jautājumiem un norādēm par e-iespējām. Saldus pilsētas bibliotēka aicina ikvienu interesentu pieteikties un apgūt datorzinību pamatprasmes.  
 
Jauno grāmatu dienas (21.02.2019.)
22. un 23. februārī Saldus pilsētas bibliotēkā Jauno grāmatu dienas. Aicinām lasītājus izvēlēties sev tīkamāko lasāmvielu, kā arī pieteikties rindā jaunāko grāmatu saņemšanai uz mājām.
 
Dzejoļu konkurss "Garā pupa"" (18.02.2019.)
IZSLUDINA “GARĀS PUPAS” IKGADĒJO DZEJOĻU KONKURSU BĒRNIEM UN PUSAUDŽIEM Biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) izsludina dzejoļu konkursu, kurā ar saviem darbiem tiek aicināti piedalīties 5–15 gadus veci bērni un pusaudži no visas Latvijas. Labākie darbi tiks publicēti dzejas gadagrāmatā bērniem "Garā pupa 2019", kas iznāks septembrī, Dzejas dienu laikā.  
 
Foto kluba “Es daru” izstāžu cikls “Sajūtu mednieki?” (02.01.2019.)
Pēc neliela darbības pārtraukuma "Saldus fotoklubs - ES DARU" 2019.g. 2.janvārī atklāja novadpētniecības izstāžu ciklu “Sajūtu mednieki”, kurš turpināsies visa gada garumā, katru mēnesi piedāvājot jaunu izstādi. Pirmā izstāde - “AINAVA.4” Saldus pilsētas bibliotēkā skatāma no 2. līdz 31.janvārim.  
 
ESIP konkurss „iESkaties” (14.12.2018.)
12. un 13.decembra ESIP konkurss "iESkaties" ir noslēdzies! ESIP konkursa „iESkaties” ATBILDES UN NOLIKUMS...
 
Tikšanās ar grāmatu un lugu autori Māru Jakubovsku un suni Rufi (14.12.2018.)
14.12.2018. bibliotēkā viesojās rakstniece Māra Jakubovska un omulīgais suņuks Rufis. Rufis ir bijušais patversmes iemītnieks, kurš ļoti labi jutās skolēnu vidū. Grāmatu autore aicināja skolēnus saudzēt, mīlēt dzīvniekus un rūpēties par tiem. Pasākuma noslēgumā Rufis ļāva ikvienam pasākuma apmeklētājam samīļot sevi. Foto galerija...
 
Aicinām piedalīties lasīšanas veicināšanas akcijā "Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!" (22.11.2018.)
Aicinām vīriešus – tēvus, lielos brāļus, vectēvus un krusttēvus, iesaistīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018" (BJVŽ 2018). Tās ietvaros norisināsies akcija "Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!" ar vērtīgām balvām, kuras laimētāji varēs baudīt kopā ar savām ģimenēm.
 
Saldus novada ”20 pērles” (21.11.2018.)
Galerijā Saldus novada ”20 pērles” atspoguļotas Saldus pilsētas un Saldus novada pagastu bibliotēkas, kurās fotogrāfs Māris Grasmanis tvēris bibliotēku pakalpojumus, arhitektūru un telpu iekārtojumu. Galerija atklāj to, cik dažādas ir mūsu novada "Gaismas pilis".  
 
Aizmāršīgo lasītāju diena (03.10.2018.)
4.10.2018. aicinām nodot grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu! Ja neesi laicīgi nodevis grāmatas, Saldus pilsētas bibliotēkā, mēs piedāvājam iespēju nodot tās nemaksājot kavējuma naudu. Nāc uz bibliotēku katra mēneša pirmajā darba ceturtdienā, un kavējuma nauda Tev nebūs jāmaksā! Tu palīdzēsi bibliotēkai saglabāt grāmatu krājumu un dosi iespēju izlasīt tās citiem bibliotēkas apmeklētājiem!
 
Aicinām septembrī svinēt valodu svētkus (21.09.2018.)
Latviešu valodas aģentūra aicina uz ikgadējiem valodas svētkiem – Eiropas Valodu dienas pasākumiem. Eiropas Valodu diena tiek svinēta 26. septembrī jau kopš 2001. gada. Četrpadsmito gadu šos pasākumus organizē un koordinē Latviešu valodas aģentūra, iesaistot daudzus sadarbības partnerus.  
 
Bezmaksas grāmatas! (20.09.2018.)
Taupīgiem lasītājiem - deviņas vietnes, kurās legāli var lasīt bezmaksas grāmatas!
 
Izmēģini jaunās EBSCO datubāzes (17.09.2018.)
Līdz 11.novembrim  Saldus pilsētas bibliotēkā ir iespēja iepazīties ar 4 jaunām EBSCO izmēģinājuma datubāzēm -  MasterFILE Premier, Hobbies & Crafts Reference Center, Science Reference Center un Consumer Health Complete. Datubāzu saturs sagatavots speciāli pašvaldību publiskajām bibliotēkām, atbilstoši to lietotāju interesēm un informacionālajām vajadzībām.  Datubāzes var izmantot uz vietas Saldus pilsētas bibliotēkā vai arī, saņemot pieejas datus, ko izsniedz bibliotēkas darbinieks (ja esat reģistrēts  kā lietotājs Saldus pilsētas bibliotēkā).  
 
Meklējam kolēģi! (07.09.2018.)
Saldus pilsētas bibliotēka (reģ. Nr. 90009114646) piedāvā bibliotekāra amata vietu datu apstrādes nodaļā.  
 
Eiropas Komisija izsludina ikgadējo tulkošanas konkursu skolām (06.09.2018.)
Eiropas Komisijas tulkošanas dienests jau 12 gadus pēc kārtas aicina skolēnus no visas Eiropas pārbaudīt savas tulkošanas prasmes, piedaloties ikgadējā konkursā “Juvenes Translatores”. Šogad pusaudžiem, kuru aicinājums ir valodas, būs jātulko teksts par kultūras mantojumu. Tēma izvēlēta par godu 2018. — Eiropas Kultūras mantojuma — gadam.  
 
Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas 2018 (03.09.2018.)
Lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018" jau sākusies! Ja vēlies piedalīties lasīšanas veicināšanas programmā, nāc uz bibliotēku un piesakies! Vecumam nav ierobežojuma! Vairāk...
 
Foto akcija “Pieķēru lasot” (01.09.2018.)
Lasi grāmatu, žurnālu, lasi ābolus, sēnes vai kartupeļus! Lasi viens vai kopā ar ģimeni, draugiem, vecākiem, vecvecākiem! Lasi mājās, bibliotēkā, dārzā, pludmalē vai autobusā! Lasi pats vai esi redzējis kā to dara citi? Tad šis būs domāts tev!  
 
Apmeklētāju ievērībai! (27.08.2018.)
Trešdien, 29. augustā bibliotēka slēgta - Metodiskā diena. Būs iespēja nodot grāmatas!  
 
Jauno grāmatu dienas (25.08.2018.)
31.augustā un 1.septembrī tiekamies bibliotēkā, lai iepazītos ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteiktos rindā jaunāko grāmatu saņemšanai uz mājām. Autorizētie bibliotēkas lietotāji grāmatas var rezervēt attālināti - elektroniskajā katalogā.  
 
Piesaki savu novada kultūrvietu! (26.07.2018.)
Kultūru varam baudīt visdažādākajās vietās - kafejnīcas, kinoteātros, muzejos, kultūras namos, bibliotēkas un daudzviet citur. Lai izceltu spilgtākas Latvijas kultūras vietas, aicinām tās pieteikt sabiedrisko mediju balvai “Kilograms kultūras”. Aizpildi pieteikuma anketu, norādi, kāpēc šī vieta pelnījusi saņemt zeltīto kilograma atsvaru, un izmanto iespēju pievienot foto vai video.
 
"Mana nedēļa bibliotēkā" 11.06. - 15.06.2018. (18.06.2018.)
Radošo aktivitāšu rīti “Mana nedēļa bibliotēkā” piedāvāja bērniem izzinošās un izglītojošās aktivitātēs interesanti pavadīt vienu vasaras brīvlaika nedēļu. Mazie apmeklētāji iesaistījās radošās nodarbībās, lietderīgi pavadot laiku – tika izlasītas un izvērtētas visas viņu vecumam atbilstošās lasīšanas programmas "Bērnu žūrija” grāmatas. Šī gada nodarbību moto “Mēs citiem”. Tā ietvaros bērni izgatavoja rotaļlietas, kuras turpmāk varēs izmantot arī citi bibliotēkas jaunākie apmeklētāji. Savu veiklību un izturību katrs pārbaudīja, spēlējot latviešu tautas rotaļas. Par aizrautību liecināja bērnu čalas un nodarbību laikā jauniegūtie draugi.  
 
Piedalies Lasīšanas stafetē 2018! (16.05.2018.)
Šogad jau ceturto reizi Apgāds Zvaigzne ABC izsludina grāmatu Lasīšanas stafeti! Stafetes mērķis ir popularizēt grāmatu lasīšanu (īpašu uzmanību pievēršot jaunizdotajām grāmatām) un veicināt sarunas par grāmatām bērnu un jauniešu vidū (7-16 g.v.).  
 
Darba laiks

Pirmdiena, Otrdiena, Trešdiena, Ceturtdiena, Piektdiena
10.00-18.00

Sestdiena
10.00-16.00

Svētdiena - slēgta

Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

Vasaras mēnešos (01.06. - 31.08.) bibliotēka ceturtdienās atvērta no 10.00 - 19.00, sestdienās - slēgta.
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
2019 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP