Saldus pilsētas bibliotēka
ONLAINE E-BIBLIOTĒKA (19.08.2019.)
Onleihe sistēma ir Gētes institūta bibliotēkas digitāls pakalpojums. Šis serviss Jums sniedz iespēju lietošanā uz ierobežotu laiku saņemt digitālus medijus kā e-grāmatas, e-audio vai e-avīzes, tos vienkārši lejupielādējot mūsu Onleihe sistēmā.
 
Darba laiks (15.08.2019.)
No 2.septembra Saldus pilsētas bibliotēka pāries uz sešu dienu darba nedēļu - ierastajā režīmā. Bibliotēka darba dienās lasītājiem būs atvērta no 10:00 līdz 18:00, sestdienās no 10:00 līdz 16:00, bet svētdienās - slēgta. Atgādinām, ka katra mēneša pēdējā trešdienā bibliotēka apmeklētājiem ir slēgta - Metodiskā diena.  
 
Konkurss (13.08.2019.)
Aicinām piedalīties dzejoļu konkursā ‘’Elektrizē dzeju’’, kurā labākie darbi tiks pie balvām no elektriskākā uzņēmuma - Baltik Elektro!   Rakstiet dzejoļus  Baltijas Elektro Sabiedrība facebook komentāru sadaļā līdz 26.augustam.  Labākos trīs jaunos dzejniekus, kuri saņems elektrisku un spožu balvu no Baltik Elektro paziņosim 27. augustā!  Esiet radoši, izpaudiet sevi – Elektrizējiet dzeju!  
 
3td e-GRĀMATU bibliotēku (05.08.2019.)
Kultūras informācijas sistēmu centrs un SIA „Tieto Latvija” sadarbībā ar apgādu „Zvaigzne ABC” pašvaldību publisko bibliotēku lasītājiem visā Latvijā piedāvā jaunu pakalpojumu - bez maksas lasīt latviešu autoru e-grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā.  
 
Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija 2019 (08.07.2019.)
Jaunā, 2019.gada lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" ir sākusies. Ja Tev patīk lasīt, nāc uz bibliotēku un piesakies, pavadi savu brīvo laiku interesanti un lietderīgi. Vecumam nav ierobežojuma!  
 
Aizmāršīgo lasītāju diena ir klāt! (03.07.2019.)
4.jūlijā aicinām nodot grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu! Ja neesi laicīgi nodevis grāmatas, Saldus pilsētas bibliotēkā, mēs piedāvājam iespēju nodot tās nemaksājot kavējuma naudu. Nāc uz bibliotēku katra mēneša pirmajā darba ceturtdienā, un kavējuma nauda Tev nebūs jāmaksā! Tu palīdzēsi bibliotēkai saglabāt grāmatu krājumu un dosi iespēju izlasīt tās citiem bibliotēkas apmeklētājiem!
 
Jauno grāmatu diena (27.06.2019.)
28.jūnijā Jauno grāmatu diena  - bibliotēka piedāvā iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteikties rindā jaunāko grāmatu saņemšanai uz mājām. Autorizētie bibliotēkas lietotāji grāmatas var rezervēt attālināti - elektroniskajā katalogā.
 
Lifts (20.06.2019.)
Mīļie bibliotēkas apmeklētāji! Esam priecīgi paziņot, ka pēc ilgāka pārtraukuma atkal sācis darboties Saldus pilsētas bibliotēkas lifts. Atgādinām, ka lifts ir paredzēts tikai tiem bibliotēkas apmeklētajiem, kuriem ir ierobežotas pārvietošanās spējas, gados vecākiem cilvēkiem, vecākiem ar maziem bērniņiem un bērnu ratiņiem.
 
Vasaras darba laiks (20.05.2019.)
Tuvojas vasara un, kā jau katru gadu ierasts, no 1.jūnija līdz 31.augustam Saldus pilsētas bibliotēka strādās pēc vasaras darba laika. Sestdienās, svētdienās bibliotēka slēgta, bet katra mēneša pēdējā trešdienā - metodiskā diena.
 
ESIP Konkurss (10.05.2019.)
8. un 9.maija ESIP konkurss "iESkaties" ir noslēdzies! ESIP konkursa „iESkaties” ATBILDES UN NOLIKUMS... ESIP konkursa balvas saņem Arta; Kristīne Keita; Velga.  
 
9.maijā Eiropas eksāmens (16.04.2019.)
9. maijā - Eiropas dienā, no plkst. 8:00 līdz 21:00 ikviens Latvijas iedzīvotājs jau sesto gadu tiek aicināts piedalīties Eiropas eksāmenā (EE). Eiropas eksāmens ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas un izpratni par Eiropas Savienību visplašākajā nozīmē - tās veidošanos un attīstību; kopīgām vērtībām, mērķiem un darbības jomām; aktuālajiem lēmumiem, kas ietekmē mūsu ikdienu; ieguvumiem un izaicinājumiem; pilsonisko atbildību un vēl daudz noderīga un interesanta.
 
Nosauc Latvijas Literatūras gada balvas nominantus, mūža balvas un speciālbalvas ieguvējus (05.04.2019.)
Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) ekspertu komisija – literatūrkritiķe Anda Baklāne, rakstniece Inga Ābele, literatūrzinātniece Eva Eglāja – Kristsone, rakstnieks un tulkotājs Vilis Kasims, dzejnieks Ronalds Briedis, rakstniece Laura Dreiže un literatūkritiķis, dzejnieks Aivars Madris – par labākajiem 2018. gadā izdotajiem literārajiem darbiem dzejā, prozā, bērnu literatūrā, kā arī tulkojumu un debijas kategorijā atzinusi:
 
Aizmāršīgo lasītāju diena ir klāt! (04.04.2019.)
Lasītāj, ja Tev ir gadījies aizkavēties ar grāmatu vai citu materiālu atdošanu bibliotēkā, aicinām izmantot iespēju to izdarīt šodien, 4. aprīlī, nemaksājot kavējuma naudu.
 
Piedalies un nobalso par skaistāko pagājušajā gadā izdoto grāmatu! (08.03.2019.)
Latvijas Grāmatizdevēju asociācija un "Delfi" aicina piedalīties balsojumā grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele" un izvēlēties skaistāko pagājušā gadā Latvijā izdoto grāmatu.  
 
Bezmaksas datorkursi! (25.02.2019.)
Prasme rīkoties ar datoru un internetu ir nepieciešama iedzīvotājiem jebkurā dzīves posmā, jo aizvien biežāk nākas sastapties ar jautājumiem un norādēm par e-iespējām. Saldus pilsētas bibliotēka aicina ikvienu interesentu pieteikties un apgūt datorzinību pamatprasmes.  
 
Jauno grāmatu dienas (21.02.2019.)
22. un 23. februārī Saldus pilsētas bibliotēkā Jauno grāmatu dienas. Aicinām lasītājus izvēlēties sev tīkamāko lasāmvielu, kā arī pieteikties rindā jaunāko grāmatu saņemšanai uz mājām.
 
Dzejoļu konkurss "Garā pupa"" (18.02.2019.)
IZSLUDINA “GARĀS PUPAS” IKGADĒJO DZEJOĻU KONKURSU BĒRNIEM UN PUSAUDŽIEM Biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) izsludina dzejoļu konkursu, kurā ar saviem darbiem tiek aicināti piedalīties 5–15 gadus veci bērni un pusaudži no visas Latvijas. Labākie darbi tiks publicēti dzejas gadagrāmatā bērniem "Garā pupa 2019", kas iznāks septembrī, Dzejas dienu laikā.  
 
Foto kluba “Es daru” izstāžu cikls “Sajūtu mednieki?” (02.01.2019.)
Pēc neliela darbības pārtraukuma "Saldus fotoklubs - ES DARU" 2019.g. 2.janvārī atklāja novadpētniecības izstāžu ciklu “Sajūtu mednieki”, kurš turpināsies visa gada garumā, katru mēnesi piedāvājot jaunu izstādi. Pirmā izstāde - “AINAVA.4” Saldus pilsētas bibliotēkā skatāma no 2. līdz 31.janvārim.  
 
ESIP konkurss „iESkaties” (14.12.2018.)
12. un 13.decembra ESIP konkurss "iESkaties" ir noslēdzies! ESIP konkursa „iESkaties” ATBILDES UN NOLIKUMS...
 
Tikšanās ar grāmatu un lugu autori Māru Jakubovsku un suni Rufi (14.12.2018.)
14.12.2018. bibliotēkā viesojās rakstniece Māra Jakubovska un omulīgais suņuks Rufis. Rufis ir bijušais patversmes iemītnieks, kurš ļoti labi jutās skolēnu vidū. Grāmatu autore aicināja skolēnus saudzēt, mīlēt dzīvniekus un rūpēties par tiem. Pasākuma noslēgumā Rufis ļāva ikvienam pasākuma apmeklētājam samīļot sevi. Foto galerija...
 
Aicinām piedalīties lasīšanas veicināšanas akcijā "Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!" (22.11.2018.)
Aicinām vīriešus – tēvus, lielos brāļus, vectēvus un krusttēvus, iesaistīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018" (BJVŽ 2018). Tās ietvaros norisināsies akcija "Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!" ar vērtīgām balvām, kuras laimētāji varēs baudīt kopā ar savām ģimenēm.
 
Saldus novada ”20 pērles” (21.11.2018.)
Galerijā Saldus novada ”20 pērles” atspoguļotas Saldus pilsētas un Saldus novada pagastu bibliotēkas, kurās fotogrāfs Māris Grasmanis tvēris bibliotēku pakalpojumus, arhitektūru un telpu iekārtojumu. Galerija atklāj to, cik dažādas ir mūsu novada "Gaismas pilis".  
 
Aizmāršīgo lasītāju diena (03.10.2018.)
4.10.2018. aicinām nodot grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu! Ja neesi laicīgi nodevis grāmatas, Saldus pilsētas bibliotēkā, mēs piedāvājam iespēju nodot tās nemaksājot kavējuma naudu. Nāc uz bibliotēku katra mēneša pirmajā darba ceturtdienā, un kavējuma nauda Tev nebūs jāmaksā! Tu palīdzēsi bibliotēkai saglabāt grāmatu krājumu un dosi iespēju izlasīt tās citiem bibliotēkas apmeklētājiem!
 
Uzmanību!

28.augustā
bibliotēka apmeklētājiem
slēgta
- Metodiskā diena!


 
 

 
 
 

 
Darba laiks

Pirmdiena, Otrdiena, Trešdiena
10.00-18.00

Ceturtdiena
10.00-19.00

Piektdiena
10.00 - 18.00

Sestdiena, Svētdiena - slēgta

Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

 
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
2019 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP