Izstāde "Svešumā" no 1. līdz 30. martam drukāt
J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja ceļojošā izstāde “Svešumā”.

Izstāde Svešumā veltīta Saldus novada iedzīvotājiem, kuru ģimenes skārusi lielākā Latvijas traģēdija 20. gadsimtā – 1949. gada 25. marta deportācijas. Šajā dienā uz Sibīriju tika izvesti ap 1400 Saldus novada iedzīvotāji. Izstādē skatāmas fotogrāfijas no trīs galvenajām  saldenieku nometināšanas vietām – Omskas, Tomskas un Amūras apgabaliem, izsūtīto skaitu no pagastiem, dokumenti, kurus no Sibīrijas nometinājuma un apcietinājuma vietām saglabājuši Saldus novada dažādu pagastu iedzīvotāji. Izstādes planšetes vēsta par izsūtīšanas iemesliem, vietām, kur notika vilcienu sastāvu formēšana Saldus novadā, mācību, darba un dzīves apstākļiem Sibīrijā, kā arī Politiski represēto apvienības Saldus nodaļas Likteņi nodibināšanu 1980. gadu beigās.

/J. Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzeja
Vecākā speciāliste vēstures jautājumos Ilze Haruna/

27.martā
- metodiskā diena.

Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

Būs iespēja nodot grāmatas!