Izstāde "Saldenieki uz Latvijas un pasaules skatuvēm" no 2. līdz 30. septembrim drukāt
J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja ceļojošā izstādē  “Saldenieki uz Latvijas un pasaules skatuvēm” iespējams iepazīties ar informāciju par Saldus un Brocēnu novadu ļaudīm, kuri savu profesionālo darbību saistījuši ar lielākajiem Latvijas teātriem dažādos laikos. Mūsu novadnieki bijuši aktieri, dramaturgi, režisori, teātru vadītāji, teātru dibinātāji, solisti, dramatisko tekstu tulkotāji, pedagogi. Viens no viņiem, Aleksandrs Freimanis, bija ne tikai aktieris, bet piedalījies arī latviešu nacionālā teātra, tolaik Rīgas latviešu teātra, dibināšanā un veidošanā. Saldus novadnieki aktieri tulkojuši arī pirmos dramaturģiskos darbus latviešu valodā un izdevuši tos dramaturģiskajām kopām pieejamos iespieddarbos. Lielezeres pagastā dzimusī aktrise un režisore Olga Bormane sarakstījusi grāmatu “Skatuves runas pamati”, kas ilgu laiku lietota kā rokasgrāmata, apgūstot aizraujošo aktiera profesiju. Saldenieki bijuši aktieri pirmajās latviešu mākslas filmās, arī tagad dalība filmās tiek turpināta.
Daudzveidīga bijusi saldenieku pieredze, spēlējot teātra izrādēs uz trimdas skatuvēm Otrā pasaules kara gados un pēc kara visā pasaulē – Zviedrijā, Vācijā, Lielbritānijā, Austrālijā,  ASV un citur.  Bieži vien teātra spēlēšana palīdzēja saglabāt latvietību, atmiņas par dzimteni, palīdzēja pārdzīvot svešatni un iejusties jaunajos apstākļos.
Šodien saldenieki uz visu vadošo Latvijas teātru skatuvēm ir gan pazīstami aktieri, gan režisori – Nacionālajā teātrī, Liepājas teātrī, Dailes teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī un Valmieras teātrī.

25.septembrī
Metodiskā diena -