Saldus pilsētas bibliotēka
Pasākumi un izstādes
šodien - 25.09.2016.
29.09.
“Saldus senos kinokadros”
29.09.2016 plkst. 14:00
Pasākumu cikla “Iepazīstam novada ļaudis!” 6.tikšanās ar kinoamatieri Gunti Zakevicu
01.09.- 30.09.
Kristīnes Mileres kvilinga darbu izstāde „Mana Liepāja”
01.09.2016 - 30.09.2016
Kristīne Milere beigusi gan Liepājas mākslas vidusskolu, gan Liepājas pedagoģisko akadēmiju, kur ieguvu interjera dizaineres profesiju u...
01.09.- 30.09.
Novadpētniecības izstāde “Novadnieku kalendārs : septembris”
01.09.2016 - 30.09.2016
01.09.- 30.09.
Sporta muzeja ceļojošā izstāde "Rīgas cirkam - 120"
01.09.2016 - 30.09.2016
01.09.- 30.09.
Stefana Sudjēra izstāde „Latvijas ceļojums” Francijas institūta ceļojošā izstāde.
01.09.2016 - 30.09.2016
No 1.septembra bibliotēkas konferenču zālē ir apskatāma franču ceļotāja un fotogrāfa Stefana Sudjēra ceļojošo izstādi „Latvijas ce...
01.09.- 30.09.
Privātkolekcijas izstāde ”Peles, pelītes, peļuki… ”
01.09.2016 - 30.09.2016
15.09.- 26.11.
Novadpētniecības izstāde “Saldus tirgus”
15.09.2016 - 26.11.2016
Ziņas

ESIP konkurss "iESkaties" noslēdzies!
21. un 22.septembra ESIP konkursa „iESkaties” atbildes un nolikumu, skatīt šeit ... ATBILDES UN NOLIKUMS   Uz tikšanos nākamajos konkursos!

 

26. septembris – Eiropas Valodu diena
Katru gadu septembrī Latviešu valodas aģentūra organizē un koordinē Eiropas Valodu dienas pasākumus. Arī šogad, Eiropas Valodu dienas 15.gadskārtā, plānots plašs pasākumu klāsts, iesaistoties gan ilggadējiem, gan jauniem sadarbības partneriem. Vairāk...


  

Aicinām lasīt e-grāmatas un žurnālus!
Līdz 15.novembrim Saldus pilsētas bibliotēkas lasītājiem bez maksas pieejamas vairāk nekā 40000 e-grāmatas un plašs žurnālu klāsts, kurus var lasīt gan datorā, gan mobilajās ierīcēs ārpus bibliotēkas. Lasīt vairāk...
Resursu pieeja: http://search.ebscohost.com

Dzejas interpretācija "Saldus saule"
16. septembrī Saldus pilsētas bibliotēkā uz Dzejas dienu pasākumu ieradās skolēni no četrām Saldus un Brocēnu novadu skolām, lai svinētu Dzejas dienu svētkus. Skolēni dzeju interpretēja dažādos veidos, tā atklājot savu māksliniecisko talantu. Kāds to izteica dzejā, cits - dziesmā, cits zīmējumā, bet, ja tas nāk no sirds, tas ir īpaši, jo bez sirds siltuma nekas nenotiek...
Foto galerija...
 


 
“Pagaidām iesāpas elpa
15.09. tikšanās ar  dzejnieku, tulkotāju Jāni Vādoni.
Dzejnieks atklāj, ka viņš nav pilsētas cilvēks, viņa pasaule ir lauki. Viņa bagātā dzejas valoda nāk arī no tulkotāja prakses.
"Kur tas teksts rodas, to nevar nodefinēt. Tas patiesībā nav svarīgākais. Svarīgākais, ka reizēm kaut ko izdodas uz papīra uzlikt," teic Jānis Vādons.
 


 
Tikšanās ar dzejnieku Jāni Rokpelni
Jānis Rokpelnis ir latviešu dzejnieks. Sarakstījis daudzus scenārijus leļļu filmām, kā arī no krievu valodas atdzejojis vairāku ievērojumu atuoru darbus. Karjeras laikā saņēmis vairākus apbalvojumus.

 


Dzeja ienāk pilsētā…
Otrdienas pievakarē Saldū, J. Rozentāla ielā, skanēja dzeja. Gleznās, ziedos, mūzikas skaņās un fotomirkļos tverama. Ar dzejas vārdiem uzrunāja Saldus un Brocēnu novadu  dzejnieki. Pasākuma noslēgumā visi vienojās kopīgā dziesmā.
 

Zīnu izstādes atklāšana
Otrā dzejas diena iesākas ar Saldus un Brocēnu novadu  literātu biedrības ’’Saldus saulesstīga’’ zīnu izstādes atklāšanu.
Nāc uz bibliotēku un balso par zīnu! Izvēlies vienu zīnu un atbalsti to ar savu balsojumu. 
Septembrī aicinām bibliotēkas Klusajā lasītavā iedvesmoties no J. Rozentāla darbu reprodukcijām. Savu jūtu domu dzirkstis varat fiksēt tūlīt, uz vietas, pierakstot. Varbūt varam izveidot vēl vienu kopīgu zīnu?
  
Dzejas dienas...12.09.
Septembris jau vairāk nekā 50 gadus ir dzejas mēnesi un šajā laikā visā Latvijā notiek "Dzejas dienas". Saldus pilsētas bibliotēkā "Dzejas dienas" notiek no 12. līdz 16. septembrim. Pirmā dzejas diena ir aizritējusi ar Knuta Skujenieka dzejas lasījumiem. Kuplais apmeklētāju skaits liecina par to, ka dzeja joprojām tiek mīlēta.
 


 
Rotari klubs aicina atbalstīt Māra Čaklā piemiņai veltītu skulpturālu pilsētvides objekta izveidošanu
Rotari klubs aicina Saldus novada iedzīvotājus un uzņēmējus finansiāli atbalstīt Saldus Rotari kluba projektu. No 12. līdz 23. septembrim skulptūras makets ir apskatāms Saldus pilsētas bibliotēkas telpās.


 

 
Fotoizstāde "SALDUS IELAS " noslēgusies
Trīs mēnešu garumā ik katrs interesents varēja balsot par sev tīkamāko foto. Fotokonkursa uzvarētājus noteica izstādes apmeklētāju balsojums. Visvairāk balsu ieguvēji saņēma balvas no Saldus pilsētas bibliotēkas ES informācijas punkta (ESIP) - Roberts Bergs, Katrīna Adzereiko un Elizabete Vilne.
Foto galerija...
 


 
Tikšanās ar mākslinieci Elgu Īli
Māksliniece Elga Īle ar mākslu nodarbojas kopš bērnības. Augusts Elgas kundzei  šogad ir īpašs, viņai apritēja 75 gadi. Par godu šim notikumam bibliotēkā bija apskatāma mākslinieces gleznu izstāde un tās noslēgumā - tikšanās ar gaviļnieci.
 

Pasākums „Ieskatīsimies kino pasaulē”
17.augustā bibliotēkā viesojās  viena no Latvijas kinokritiķēm, žurnāliste un Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma “Kinotēka” veidotāja Daira Āboliņa. Kultūras Ministrijas Filmu padomes locekle u.c. Starptautiskās Kinokritiķu asociācijas (FIPRESCI) Latvijas nodaļās vadītāja.
  

Personālizstāde "KOPSPĒKS"

3.augutā  ar maigām flautas skaņām  tika atklāta mākslinieces Elīzas Elizabete Apriķes personālizstāde. Izstādē bija apskatāmi Elīzas mīļākie darbi no dažādiem laika periodiem.
Elīza  - “Tā kā šogad ir Jaņa Rozentāla 150. jubilejas gads, bija iemesls saņemties personālizstādei. Kad tad, ja ne tagad” 


Pieredzes apmaiņa
27.jūlijā saldus pilsētas bibliotēkas darbinieki devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Cēsu Centrālo bibliotēku. Ar bibliotēku mūs iepazīstināja Sociālo mediju speciāliste - Lāsma Vasmane, kas izsmeļoši un interesanti pastāstīja par bibliotēkas darbu.


 

Izsludināts trešais fantāzijas, fantastikas un šausmu stāstu konkurss!
Apgāds Zvaigzne ABC projekta “F&F grāmatas” ietvaros izsludina trešo latviešu fantāzijas, fantastikas un šausmu oriģinālstāstu konkursu “Sapņu laiks“!
Konkursa devīze: “Sapņo, un tu nebūsi mazs!” (Aleksandrs Čaks)
Labākie darbi tiks publicēti kopējā latviešu autoru fantāzijas, fantastikas un šausmu stāstu krājumā. Iepriekšējo divu konkursu uzvarētāju stāsti lasāmi krājumos “Purpura karaļa galmā” (2013) un “Zilie jūras vērši” (2015).
Trīs labāko stāstu autorus gaida arī balvas!
Konkursa noteikumi:
 


 
Lūgums dāvināt!

Lūdzam Saldus novada iedzīvotāju palīdzību Saldus pilsētas bibliotēkai iegūt vērtīgu grāmatu, kas būtu nozīmīgs ieguvums bibliotēkas lasītājiem.
Korāns / no arābu valodas tulkojis Uldis Bērziņš ; komentāri: Jānis Ešots. - Rīga : Neputns, 2011. - 595 lpp., [4] lp. il. : il.
        ISBN 97899848075
 

Ko nezināji par Latviju, atrodi digitālajā bibliotēkā!

Tūkstošiem grāmatu un žurnālu, vēsturiskās kartes un fotogrāfijas, kultūras maršruti ir daļa no e-pakalpojumiem jeb digitalizētā Latvijas kultūras mantojuma, kas internetā ir publiski pieejams ikvienam.
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
Darba laiks

Pirmdiena - Piektdiena
10.00-18.00

Sestdiena
10.00-16.00

Svētdiena - slēgta


Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.
Vasaras mēnešos (01.06. - 31.08.) bibliotēka sestdienās slēgta.
 
2016 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP