Saldus pilsētas bibliotēka
Pasākumi un izstādes
šodien - 30.04.2016.
18.04.- 30.04.
Izstāde “Tikai ar cimdiem”
18.04.2016 - 30.04.2016
Izstādē būs apskatāmi bibliotēkas darbinieku mīļākie cimdiņi un ne tikai tie...
01.04.- 30.04.
Valda Krēgera izšūto gleznu izstāde
01.04.2016 - 30.04.2016
Interesentiem ir iespēja apskatīt Valda Krēgera krustdūrienā izšūtās gleznas
01.04.- 30.04.
Novadpētniecības izstāde “Novadnieku kalendārs: aprīlis”
01.04.2016 - 30.04.2016
Novadpētniecības materiālu izstāde klusajā lasītavā apskatāma līdz aprīļa beigām.
01.04.- 30.04.
Andras Gaigalas un Anitas Bergas pildspalvu privātkolekciju izstāde
01.04.2016 - 30.04.2016
18.04.- 14.05.
Fotokonkurss “SALDUS IELAS”
18.04.2016 - 14.05.2016
Ja esi skolēns līdz 9. klasei, Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrs aicina Tevi piedalīties fotokonkursā! Kas Tev jādar...
01.03.- 31.05.
Novadpētniecības izstāde “Saldus vēstures pētnieki”
01.03.2016 - 31.05.2016
Izstādes atklāšana 2.martā plkst. 14.00. Viesis- novadpētnieka Alberta Irbes dēls pianists JĀNIS IRBE “KONCERTS TĒTIM” &nbs...
Ziņas
Tikšanās ar Valdi Krēgeru 29.04.
Saldus pilsētas bibliotēkā  visa mēneša garumā varēja apskatīt krustdūriena tehnikā izšūtas dažādu sižetisku kompozīciju gleznas, kas pārsteidz ar savu toņu bagātību, smalkumu un rūpīgo roku darbu. Šis vaļasprieks apliecina ne vien lieliskas prasmes izšūšanā, bet arī ļoti lielu pacietību. Darbu autoram Valdim Krēgeram izšūšana krustdūrienā ir aizrautīga sava brīvā laika pavadīšana.
Foto galerija...


 

Jauno grāmatu dienas
29. - 30.aprīlī visi interesenti ir aicināti uz jauno grāmatu dienām. Šajās dienās bibliotēkā tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteikties rindā jaunāko grāmatu saņemšanai uz mājām.


 

28.04. Sadzirdēt dumpja pūtienu…
Bibliotēkā viesojas dabas pētniece, ornitoloģe Zigrīda Jansone.
Ornitoloģe Zigrīda Jansone: plecos mugursoma, rokās neiztrūkstošais tālskatis, acīs dzirkstošs optimisms… Tās ir garas gan vienatnē, gan kopā ar citiem interesentiem mežos pavadītas, purvos caurbristas un pļavās izstaigātas dienas, reizēm – arī naktis, kurās skaitīti putni, pētīta viņu uzvedība, meklētas ligzdas, organizēti aizsardzības pasākumi.
Sākumskolas skolotāja ar 40 gadu praksi, Latvijas Ornitoloģijas biedrības Goda biedre, Dunsdorfa prēmijas laureāte, eksperte reto putnu sugu noteikšanā un mikroliegumu veidošanā…
Foto galerija...

Dzejas ceļojums!
Šodien, 28.aprīlī Saldus pilsētas bibliotēkā SATIEKAS VAIRĀKAS VALODAS. Pie mums ciemojas somu dzejniece Heli Lāksonena un igauņu dzejniece Lēlo Tungala, lai kopā ar dzejnieci un izdevēju Inesi Zanderi un dzejnieku un atdzejotāju Guntaru Godiņu iepriecinātu savus mazos lasītājus.
Foto galerija...

 


 
Interaktīvs izglītojošs pasākums “Meži mostas” 26.04.
Saldus pamatskolas 1. b klases skolēni apskatīja CEMEX fonda un National Geographic foto izstādi “Putni Latvijā un pasaulē”, kā arī pārējās bibliotēkā izvietotās izstādes, klausījās pasaku par dzeni un radoši izpaudās gatavojot papīra pūcīti.
Foto galerija...
 


 
Laiks uzzināt, kas jauns grāmatu plauktā bērniem! 26.04.
Kā jau ierasts katru mēnesi bibliotekāre Zaiga Freiberga ar savu lielo somu, kurā ir daudz jauno grāmatu dodas uz skolām, lai bērnus iepazīstinātu ar jaunāko literatūru.


 

Tematiska  pēcpusdiena “Meži mostas”
25.aprīlī bibliotēkā viesojās Saldus 2.vidusskolas 2.b klases skolēni . Viņi apskatīja bibliotēkā esošās izstādes un piedalījās tematiskajā pēcpusdienā “Meži mostas”. Noslēgumā, bibliotekāres Ievas Adzereiko pavadībā izgatavoja katrs savu pūcīti.
Foto galerija... 

Fotokonkurss “SALDUS IELAS”
Ja esi skolēns līdz 9. klasei, Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrs aicina Tevi piedalīties fotokonkursā!
Kas Tev jādara, lai piedalītos?
Fotogrāfē  Saldus ielas un fotogrāfijas sūti uz e-pastu : līdz š.g.14.maijam
Katrs pretendents var iesniegt neierobežotu fotogrāfiju skaitu.
Ar konkursa nolikumu var iepazīties ŠEIT
 


 
Rīta stunda  mazajiem… “Gada putns- meža kalējs” 
Jau vairākas dienas  bibliotēkā čalo paši mazākie lasītāji.  Viņi ierodas lai apskatītu CEMEX fonda un National Geographic foto izstādi “Putni Latvijā un pasaulē” un iepazītu gada putnu kalēju – dzeni. Bibliotekāre Zaiga Freiberga bērniem sagatavojusi nodarbību par to, cik dažādi spārnaiņi apdzīvo Latvijas debesis, mežus un ūdeņus, un iepazīstina ar dzeni kuram ir ļoti gara un lipīga mēle.
Foto galerija…  12.04. PII Sienāzītis , 13.04. PII Īkstīte

No 11. -15.aprīļim norisinājās datorkursi senioriem.
Datorkursu laikā seniori apguva prasmes izmantot Internetu, lietot elektronisko pastu un ikdienā nepieciešamās programmas darbam vai saziņai.
Foto galerija... 


Rīta stunda mazajiem
11.aprīlī bibliotēku apmeklēja bērnudārza “Cerībiņa” bērni. Viņi apskatīja CEMEX fonda un National Geographic foto izstādi “Putni Latvijā un pasaulē”, iepazinās ar putnu dzīvi un radoši izpaudās krāsojot putnus.
Foto galerija...


 

2.aprīlī Saldus sporta skolā norisinājās izstāde "Ražots Saldū". Saldus pilsētas  bibliotēka piedalījās izstādē, informējot iedzīvotājus par bibliotēkā pieejamo plašo pakalpojumu klāstu daudzveidīgo piedāvājumu, informācijas meklēšanu Saldus un Brocēnu novadu kopkatalogā, abonētajās datu bāzēs un citiem pakalpojumiem.

Foto galerija... 


 
Bērnu literatūras centrs piedāvā izzinošas bibliotekārās stundas skolu audzēkņiem.
31.martā  Bērnu literatūras centru apciemoja  Zirņu pamatskolas  1.-4. kl. skolēni lai iepazītos ar plašo grāmatu pasauli. Bērni uzzināja kas bibliotēkā atrodams, kā to lietot, kā atrast nepieciešamo grāmatu  un apskatīja  bibliotēkā izvietotās izstādes. Foto galerija…

7.aprīlī bibliotēkā viesojās Lutriņu pamatskolas  1.-5.kl. skolēni.
Foto galerija…
 


 
Tikšanās ar novadpētnieku Jāni Rudzīti. 31.03.
Jānis Rudzītis Saldus novadpētniecībā ir atradis īpašu "nišu". Viņš pēta  personas, notikumus, kurus garām palaiduši citi novadpētnieki.  Izzina  saldenieku likteņus visā plašajā pasaulē, lai kur katrs būtu.
Foto galerija...
 

ESIP konkurss noslēdzies
Ir noslēdzies kārtējais ES informācijas punkta organizētais konkurss "iESkaties". 16. - 17.marta ESIP konkursa balvas saņem: skatīt šeit...
 

Noslēgusies „Bērnu / Jauniešu žūrija 2015”
Pavasaris ir klāt!  Noslēdzies lielo lasītāju un vērtētāju darba cēliens. 23. martā tika aicināti visi "Bērnu/Jauniešu Žūrijas 2015" lasīšanas eksperti uz  gada noslēguma pasākumu.

Foto galerija... 
"Kas es esmu"
22.martā  bibliotēkā viesojās eksprezidents Valdis Zatlers - grāmatu ‘’Kas es esmu’’ un ‘’Вот кто я!’’ autors.

Foto galerija...
 


17.03. Viesi no Jaunpils
Jaunpils bibliotēkas "Bērnu žūrijas" eksperti ieradušies lai iepazītos ar Saldus pilsētas bibliotēkas darbu.
Foto galerija... 

Literāra pēcpusdiena “Radīšana kā dzīvesveids”
 15.martā bibliotēkā viesojās rakstnieks un literatūrkritiķis Guntis Berelis. Viņš sarakstījis septiņas grāmatas, vairāk nekā 600 rakstus un esejas par literatūru, kā arī priekšvārdus un pēcvārdus daudzām grāmatām, piedalījies dokumentālā cikla “Rakstnieks tuvplānā” veidošanā. Interneta vietnē berelis.wordpress.com izveidots emuārs “Guntis Berelis vērtē: raksti par literatūru”, kurā ievietotas intervijas ar literātiem, raksti un recenzijas.
“Es neesmu atklājis, kas ir literatūra. Visticamāk, esmu atklājis, ka to nevar noskaidrot. Un tur jau ir tas āķis. Tur jau ir tas kaifs, kāpēc ar literatūru tik patīkami krāmēties,” tā  Guntis Berelis raksturo savu nodarbošanos.
Pasākuma gaitā tika sveikti konkursa “Grāmata, ko tu man izstāstīsi” uzvarētāji un bibliotēkas čaklākie lasītāji.      
Foto galerija...


 
„Spēles ar peli”
E- prasmju nedēļas ietvaros bibliotēkā viesojās PII "Zīlīte" mazie “Taurenīši”,  lai  iegūtu pamatiemaņas e-apmācībās bērniem. Viņi iepazinās ar datu bāzi „Mans draugs dators”.
Bērni ar lielu interesi ieklausījās bibliotekāres Anitas Bergas stāstītajā un paši aktīvi darbojās.
Foto galerija...


 
Datorkursi
E- prasmju nedēļas ietvaros notika  datorkursi pieaugušajiem. Datu bāzes- CERT.LV, DIVA.LV, HUGO.LV un Microsoft Word padziļināta apguve. Kursi notika divas dienas 9. un 11. martā.
Foto galerija... 

 


 
Literārs pasākums ”Laiks esi tu”
8.martā bibliotēkā norisinājās tikšanās ar rakstnieci un mākslas zinātnieci Gundegu Repši.   Gundega Repše ir pazīstama latviešu rakstniece  un žurnāliste, bet galvenokārt romānu, īso stāstu, eseju, literatūras un mākslas kritiku un publicistisku rakstu autore. Visiem klātesošajiem bija iespēja uzdot rakstniecei jautājumus par viņas daiļradi. Pasākumu vadīja lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Ilma Ābolte.
Foto galerija... 

"Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015"
5.martā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notiek LNB lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015" noslēguma pasākums - "Lielie lasīšanas svētki".
Foto galerija...

 

2.03. tika atklāta izstāde “Saldus vēstures pētnieki”, kura veltīta Saldus pilsētas vēstures novadpētniekiem. Pasākuma viesis - novadpētnieka Alberta Irbes dēls  pianists JĀNIS IRBE veltīja
koncertu savam tētim.
Foto galerija...
 

Bibliotēka apkopojusi 2015.gada lasītāko grāmatu
TOP 10   

Skatīt šeit...


 


 
Bibliotēka apkopojusi 2015.gada lasītākās periodikas  TOP 5.
 
Žurnālu  izsniegums
TOP 5
Privātā Dzīve 638
Ieva 532
Ievas Stāsti 470
Praktiskais Latvietis 403
Zintnieks 401
 
 
 
Centrālo un reģionālo laikrakstu izsniegums
TOP 5
Saldus Zeme 1706
Latvijas Avīze 621
Diena 501
Kurzemnieks 484
Neatkarīgā Rīta Avīze 412
 

"LIELĀ LASĪTĀJU BALVA - 2015"

Jau tradicionāli katru gadu Lauku bibliotēku atbalsta biedrība (LBAB) rīko konkursu "LIELĀ LASĪTĀJU BALVA - 2015".
Tas ir konkurss par Latvijas bibliotēkās lasītākajām grāmatām. Konkursā piedalās Latvijas pēdējo trīs gadu pirmizdevumi septiņās nominācijās.
Konkursa "LIELĀ LASĪTĀJU BALVA-2015" rezultāti skatāmi ŠEIT.

Lasītākās grāmatas Saldus un Brocēnu novadu bibliotēkās skatīt šeit.


 


 
Lūgums dāvināt!

Lūdzam Saldus novada iedzīvotāju palīdzību Saldus pilsētas bibliotēkai iegūt vērtīgu grāmatu, kas būtu nozīmīgs ieguvums bibliotēkas lasītājiem.
Korāns / no arābu valodas tulkojis Uldis Bērziņš ; komentāri: Jānis Ešots. - Rīga : Neputns, 2011. - 595 lpp., [4] lp. il. : il.
        ISBN 97899848075
 

Latvijas filmu DVD kolekcija
Saldus pilsētas bibliotēkas krājumi ir papildināti ar 25 latviešu filmu DVD, ko uzdāvinājis Nacionālais Kino centrs.
 
Atzīmējot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē 2015. gada pirmajā pusē, Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu ir īstenojis projektu “Latvijas filmu izlase” – apjomīgu filmu kolekciju DVD formātā (25 diski), kurā apkopotas Latvijas kinovēstures būtiskākās parādības un spilgti mūsdienu kinomākslas paraugi.
 Kolekcijas saturu veidoja piecu filmu nozares ekspertu grupa. Diskusiju rezultātā izlasē ievietotas 70 Latvijas filmas (10 spēlfilmas, 16 dokumentālās filmas un 44 animācijas filmas), grupētas divos hronoloģiskos periodos – klasiskais kino un mūsdienas. Izlases 25 DVD diskiem komplektā sagatavots arī izsmeļošs informatīvi izglītojošs bilingvāls katalogs (latviešu un angļu valodā) par visām filmām un to autoriem.
 
Latvijas filmu izlase - bagātīga informācija par Latvijas kinovēstures un mūsdienu kinoprocesa nozīmīgākajām tendencēm.


Ko nezināji par Latviju, atrodi digitālajā bibliotēkā!

Tūkstošiem grāmatu un žurnālu, vēsturiskās kartes un fotogrāfijas, kultūras maršruti ir daļa no e-pakalpojumiem jeb digitalizētā Latvijas kultūras mantojuma, kas internetā ir publiski pieejams ikvienam.
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
Darba laiks

Pirmdiena - Piektdiena
10.00-18.00

Sestdiena
10.00-16.00

Svētdiena
slēgta

Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.
Vasaras mēnešos (01.06. - 31.08.) bibliotēka sestdienās slēgta.

 
2016 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP