Saldus pilsētas bibliotēka
Pasākumi un izstādes
šodien - 27.08.2016.
01.08.- 31.08.
Mākslinieces Elgas Īles darbu izstāde
01.08.2016 - 31.08.2016
Tikšanās ar mākslinieci 30.augustā plkst.14:00 (bibliotēkas klusajā lasītavā). Māksliniece dzimusi 1941.gada 4.augustā Saldū. Mācījusie...
13.07.- 31.08.
Foto izstāde "Slīterei - 90"
13.07.2016 - 31.08.2016
Fotoizstādē apskatāmas dažādu autoru 90 fotogrāfijas, kas uzņemtas Slīteres Nacionālajā parkā. Tie ir labākie fotokonkursa Slīteres Naci...
03.08.- 31.08.
Elīzas Apriķes personālizstāde
03.08.2016 - 31.08.2016
Elīza Elizabete Apriķe dzimusi 1989. gada 8.maijā Rīgā. Tēvs Normunds Apriķis un māte Inguna Apriķe. Ģimenē ir 5 bērni – Jānis , L...
20.05.- 31.08.
Foto izstāde "Saldus ielas"
20.05.2016 - 31.08.2016
20.05. tika atklāta fotoizstāde "SALDUS IELAS". Nāc uz bibliotēku un nobalso par sev tīkamāko foto, jo fotokonkursa uzvarētāju...
Ziņas
Jauno grāmatu diena
26.augustā visi interesenti ir aicināti uz jauno grāmatu dienu. Šajā dienā bibliotēkā tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī
pieteikties rindā jaunāko grāmatu saņemšanai uz mājām.


 

Izsludināts trešais fantāzijas, fantastikas un šausmu stāstu konkurss!
Apgāds Zvaigzne ABC projekta “F&F grāmatas” ietvaros izsludina trešo latviešu fantāzijas, fantastikas un šausmu oriģinālstāstu konkursu “Sapņu laiks“!
Konkursa devīze: “Sapņo, un tu nebūsi mazs!” (Aleksandrs Čaks)
Labākie darbi tiks publicēti kopējā latviešu autoru fantāzijas, fantastikas un šausmu stāstu krājumā. Iepriekšējo divu konkursu uzvarētāju stāsti lasāmi krājumos “Purpura karaļa galmā” (2013) un “Zilie jūras vērši” (2015).
Trīs labāko stāstu autorus gaida arī balvas!
Konkursa noteikumi:
 


 
Starptautiskā Jāņa Baltvilka balva
Kas šogad būs Baltvilka balvas ieguvēji oriģinālliteratūrā un grāmatu mākslā, noskaidrosies balvas pasniegšanas ceremonijā 24. jūlijā, Jāņa Baltvilka 72. dzimšanas dienā.
Lasīt vairāk... 

Bibliotēkai velosipēds!
Saldus pilsētas bibliotēka, veicot kārtējo grāmatu pasūtījumu SIA "Latvijas grāmata", izmantoja iespēju piedalīties loterijā “Bibliotēku pavasara maratons”, kuras galvenā balva – velosipēds. Velosipēds ir vērtīgs ieguvums. Tas tiks izmantots, dodoties uz bērnudārziem un skolām ar jaunajiem grāmatu apskatiem.
Bibliotēka vēlreiz atgādina par savu piedāvājumu – grāmatu izsniegšanu mājās cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Bibliotekāri jaunajam transporta līdzeklim jau devuši vārdu Eņģelis , jo velosipēdu rotā uzraksts “Angel”.
Foto galerija..


 


 
26.05. Pasākumu cikls “Iepazīstam novada ļaudis!” 5. pasākums “Gaisma un atvērtas debesis”
Bibliotēkā viesojās Latvijā pazīstama  tekstilmāksliniece  Baiba Rītere.
Viņa dzīvo netālu no Saldus, kur atrodas arī viņas studija “Austrumi.
Mākslinieces iecienīti motīvi ir gan meži, gan birzis, gan koki un ziedi. Viņas darbi ir izstādīti 10 Eiropas valstīs, kā arī ASV, Kanādā un Japānā. Japānā viens no mākslinieces darbiem ticis izvēlēts japāņu dzejas krājuma pirmā vāka noformējumam.
Foto galerija...
 


 
Skolēni iepazīst bibliotēku
25.maijā  bibliotēku apmeklēja Cieceres internātpamatskolas 4. a klases skolēni, viņi apmeklēja bibliotēkmācības nodarbību. Šādas nodarbības veicina bērnu interesi par bibliotēku un par pašu grāmatu lasīšanu.
Foto galerija... 

20. maijā bibliotēkā bija ieradušies viesi no Tukuma pamatskolas, viņi tiekas ar mūsu novadnieci, rakstnieci un dzejnieci Ievu Samausku. Tukuma skolēni bija sagatavojuši nelielu priekšnesumu ar vairākiem Ievas Samauskas dzejoļiem. Pēc tam rakstniece pastāstīja par sevi un par to, kā top viņas grāmatas un kas ir to iedvesmas avots. Bērniem vajadzēja atbildēt uz vairākiem atjautības uzdevumiem, kas bija saistīti ar dzejnieces lasītajiem dzejoļiem.
Foto galerija...


 
20.05. tika atklāta fotoizstāde "SALDUS IELAS "
Nāc uz bibliotēku un nobalso par sev tīkamāko foto, jo fotokonkursa uzvarētājus nosaka izstādes apmeklētāji balsojot.
Konkursa nolikums ŠEIT
Foto galerija...

 

19.05. Bibliotēkā viesojās Jānis Vasarietis , viņš ir grāmatas
„Vasaras kalnā” līdzautors.

Grāmatas pamatā Latvijas liliju selekcionāra Jāņa Vasarieša autobiogrāfiskas atmiņas. Dzīve ir bijusi gara – nu jau vairāk nekā 90 gadu, – un piedzīvojumiem, notikumiem bagāta. Jāņa Vasarieša atmiņā ir pirmskara Latvija un Otrais pasaules karš, gūsts, studiju gadi, turklāt viss – arī dzīves grūtības – caur šķelmīga, sirsnīga humora prizmu. Bet Māra Svīre, Vasarieša krāšņo liliju iedvesmota, 13 no tām veltījusi savdabīgas esejas.
Foto galerija...

 


 
Mana nedēļa bibliotēkā
Tūlīt jau klāt ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks.
Ko darīt un kā aizpildīt laiku? Piedāvājam iespēju Jūnija trešajā nedēļā (13.- 17. Jūnijs) priekšpusdienā pāris stundas kopā ar bibliotekārēm lasīt grāmatas un radoši darboties. Nodarbības esam plānojuši  bērniem no 5 līdz 7 gadiem. Lūgums jau iepriekš pieteikt savus bērnus, jo vietu skaits ir ierobežots. Pieteikties līdz 3.jūnijam personīgi Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrā vai zvanot pa tālr.63824911


 

TRĪS i – informēt, izglītot, izklaidēt – tāds ir un paliek latviešu trimdas preses ilgdzīvotāja –laikraksta „Brīvā Latvija” pamatprincips.
Lasi laikrakstu "Brīvā Latvija" trīs mēnešus par bīvu! Aiciniet piebiedroties arī draugus, radus un paziņas, sūtot vārdu, uzvārdu no sava e-pasta uz adresi
Pirmo bezmaksas numuru varat  Skatīt šeit...
 
Grāmatas dodas pie lasītājiem
Lai piesaistītu jaunus lasītājus, bibliotekāri ar grāmatu somām dodas ārpus bibliotēkas telpām. Šodien, 11.05. tika apmeklēta Saldus invalīdu biedrība.
Foto galerija...


 

“ES un ceļojums laikā”
Atzīmējot Eiropas dienu – 9.maiju, Saldus pamatskolas 1.a klase ieradās bibliotēkā, lai dotos īpašā ceļojumā – pa Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Vispirms katrs skolēns pagatavoja ceļojuma brīvbiļeti, tad visi simboliskā ātrvilcienā devās uz Pasaku istabu, kur bibliotekāre Andra stāstīja par ES vēsturi, simboliem un dalībvalstīm. Bibliotekāre Zaiga lasīja stāstu par ceļošanu un tajā piedzīvotajiem notikumiem. Izmantojot oficiālo ES mājas lapu, skolēni iepazina tur esošās spēles bērniem – kā tiešsaistē izkrāsot zīmējumu un salikt puzli. Ceļojuma noslēgumā katrs saņēma krāsojamo grāmatiņu no ES mājas Rīgā „ES un draugi” un košas piespraudes.
                                 Foto galerija...
 


                                              
 
Grāmatas dodas pie pensionāriem…
6.05. bibliotēkas darbinieki ciemojās Saldus pilsētas pensionāru biedrībā ar jauno grāmatu apskatu, lai ieinteresētu un piesaistītu jaunus lasītājus. Šādi  grāmatu apskati turpmāk norisināsies reizi mēnesī.
Foto galerija...
 


 
Tikšanās ar Valdi Krēgeru 29.04.
Saldus pilsētas bibliotēkā  visa mēneša garumā varēja apskatīt krustdūriena tehnikā izšūtas dažādu sižetisku kompozīciju gleznas, kas pārsteidz ar savu toņu bagātību, smalkumu un rūpīgo roku darbu. Šis vaļasprieks apliecina ne vien lieliskas prasmes izšūšanā, bet arī ļoti lielu pacietību. Darbu autoram Valdim Krēgeram izšūšana krustdūrienā ir aizrautīga sava brīvā laika pavadīšana.
Foto galerija...


 
28.04. Sadzirdēt dumpja pūtienu…
Bibliotēkā viesojas dabas pētniece, ornitoloģe Zigrīda Jansone.
Ornitoloģe Zigrīda Jansone: plecos mugursoma, rokās neiztrūkstošais tālskatis, acīs dzirkstošs optimisms… Tās ir garas gan vienatnē, gan kopā ar citiem interesentiem mežos pavadītas, purvos caurbristas un pļavās izstaigātas dienas, reizēm – arī naktis, kurās skaitīti putni, pētīta viņu uzvedība, meklētas ligzdas, organizēti aizsardzības pasākumi.
Sākumskolas skolotāja ar 40 gadu praksi, Latvijas Ornitoloģijas biedrības Goda biedre, Dunsdorfa prēmijas laureāte, eksperte reto putnu sugu noteikšanā un mikroliegumu veidošanā…
Foto galerija...

Dzejas ceļojums!
Šodien, 28.aprīlī Saldus pilsētas bibliotēkā SATIEKAS VAIRĀKAS VALODAS. Pie mums ciemojas somu dzejniece Heli Lāksonena un igauņu dzejniece Lēlo Tungala, lai kopā ar dzejnieci un izdevēju Inesi Zanderi un dzejnieku un atdzejotāju Guntaru Godiņu iepriecinātu savus mazos lasītājus.
Foto galerija...

 


 
Interaktīvs izglītojošs pasākums “Meži mostas” 26.04.
Saldus pamatskolas 1. b klases skolēni apskatīja CEMEX fonda un National Geographic foto izstādi “Putni Latvijā un pasaulē”, kā arī pārējās bibliotēkā izvietotās izstādes, klausījās pasaku par dzeni un radoši izpaudās gatavojot papīra pūcīti.
Foto galerija...
 


 
Laiks uzzināt, kas jauns grāmatu plauktā bērniem! 26.04.
Kā jau ierasts katru mēnesi bibliotekāre Zaiga Freiberga ar savu lielo somu, kurā ir daudz jauno grāmatu dodas uz skolām, lai bērnus iepazīstinātu ar jaunāko literatūru.


 

Tematiska  pēcpusdiena “Meži mostas”
25.aprīlī bibliotēkā viesojās Saldus 2.vidusskolas 2.b klases skolēni . Viņi apskatīja bibliotēkā esošās izstādes un piedalījās tematiskajā pēcpusdienā “Meži mostas”. Noslēgumā, bibliotekāres Ievas Adzereiko pavadībā izgatavoja katrs savu pūcīti.
Foto galerija... 

Fotokonkurss “SALDUS IELAS”
Ja esi skolēns līdz 9. klasei, Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrs aicina Tevi piedalīties fotokonkursā!
Kas Tev jādara, lai piedalītos?
Fotogrāfē  Saldus ielas un fotogrāfijas sūti uz e-pastu : līdz š.g.14.maijam
Katrs pretendents var iesniegt neierobežotu fotogrāfiju skaitu.
Ar konkursa nolikumu var iepazīties ŠEIT
 


 
Rīta stunda  mazajiem… “Gada putns- meža kalējs” 
Jau vairākas dienas  bibliotēkā čalo paši mazākie lasītāji.  Viņi ierodas lai apskatītu CEMEX fonda un National Geographic foto izstādi “Putni Latvijā un pasaulē” un iepazītu gada putnu kalēju – dzeni. Bibliotekāre Zaiga Freiberga bērniem sagatavojusi nodarbību par to, cik dažādi spārnaiņi apdzīvo Latvijas debesis, mežus un ūdeņus, un iepazīstina ar dzeni kuram ir ļoti gara un lipīga mēle.
Foto galerija…  12.04. PII Sienāzītis , 13.04. PII Īkstīte

No 11. -15.aprīļim norisinājās datorkursi senioriem.
Datorkursu laikā seniori apguva prasmes izmantot Internetu, lietot elektronisko pastu un ikdienā nepieciešamās programmas darbam vai saziņai.
Foto galerija... 


Rīta stunda mazajiem
11.aprīlī bibliotēku apmeklēja bērnudārza “Cerībiņa” bērni. Viņi apskatīja CEMEX fonda un National Geographic foto izstādi “Putni Latvijā un pasaulē”, iepazinās ar putnu dzīvi un radoši izpaudās krāsojot putnus.
Foto galerija...


 

2.aprīlī Saldus sporta skolā norisinājās izstāde "Ražots Saldū". Saldus pilsētas  bibliotēka piedalījās izstādē, informējot iedzīvotājus par bibliotēkā pieejamo plašo pakalpojumu klāstu daudzveidīgo piedāvājumu, informācijas meklēšanu Saldus un Brocēnu novadu kopkatalogā, abonētajās datu bāzēs un citiem pakalpojumiem.

Foto galerija... 


 
Lūgums dāvināt!

Lūdzam Saldus novada iedzīvotāju palīdzību Saldus pilsētas bibliotēkai iegūt vērtīgu grāmatu, kas būtu nozīmīgs ieguvums bibliotēkas lasītājiem.
Korāns / no arābu valodas tulkojis Uldis Bērziņš ; komentāri: Jānis Ešots. - Rīga : Neputns, 2011. - 595 lpp., [4] lp. il. : il.
        ISBN 97899848075
 

Latvijas filmu DVD kolekcija
Saldus pilsētas bibliotēkas krājumi ir papildināti ar 25 latviešu filmu DVD, ko uzdāvinājis Nacionālais Kino centrs.
 
Atzīmējot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē 2015. gada pirmajā pusē, Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu ir īstenojis projektu “Latvijas filmu izlase” – apjomīgu filmu kolekciju DVD formātā (25 diski), kurā apkopotas Latvijas kinovēstures būtiskākās parādības un spilgti mūsdienu kinomākslas paraugi.
 Kolekcijas saturu veidoja piecu filmu nozares ekspertu grupa. Diskusiju rezultātā izlasē ievietotas 70 Latvijas filmas (10 spēlfilmas, 16 dokumentālās filmas un 44 animācijas filmas), grupētas divos hronoloģiskos periodos – klasiskais kino un mūsdienas. Izlases 25 DVD diskiem komplektā sagatavots arī izsmeļošs informatīvi izglītojošs bilingvāls katalogs (latviešu un angļu valodā) par visām filmām un to autoriem.
 
Latvijas filmu izlase - bagātīga informācija par Latvijas kinovēstures un mūsdienu kinoprocesa nozīmīgākajām tendencēm.


Ko nezināji par Latviju, atrodi digitālajā bibliotēkā!

Tūkstošiem grāmatu un žurnālu, vēsturiskās kartes un fotogrāfijas, kultūras maršruti ir daļa no e-pakalpojumiem jeb digitalizētā Latvijas kultūras mantojuma, kas internetā ir publiski pieejams ikvienam.
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
Uzmanību!

Trešdien, 31.augustā
- metodiskā diena.
Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

 
Darba laiks

Pirmdiena - Piektdiena
10.00-18.00

Sestdiena - Svētdiena
Slēgta


Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.
Vasaras mēnešos (01.06. - 31.08.) bibliotēka sestdienās slēgta.

 
2016 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP