Saldus pilsētas bibliotēka
Pasākumi un izstādes
šodien - 26.05.2016.
26.05.
Pasākumu cikls “Iepazīstam novada ļaudis!” 5. pasākums “Gaisma un atvērtas debesis”
26.05.2016 plkst. 14:00
Tikšanās ar tekstilmākslinieci Baibu Rīteri.        Skaistā vietā – meža ielokā, Saldus pievārtē te...
05.05.- 29.05.
Kurzemes mākslas dienu izstāde "KURZEMES KRĀSAS 2016"
05.05.2016 - 29.05.2016
Sestdien, 7.maijā, Saldū norisināsies Kurzemes mākslas dienas. Tās kādā no Kurzemes novadiem notiek katru otro gadu. Šogad pasākumu rīko...
01.03.- 31.05.
Novadpētniecības izstāde “Saldus vēstures pētnieki”
01.03.2016 - 31.05.2016
Izstādes atklāšana 2.martā plkst. 14.00. Viesis- novadpētnieka Alberta Irbes dēls pianists JĀNIS IRBE “KONCERTS TĒTIM” &nbs...
02.05.- 31.05.
Izstāde "Sirdslieta – diegu grafika"
02.05.2016 - 31.05.2016
No 2.maija, Bērnu literatūras centra skaļajā lasītavā skatāma izstāde "Sirdslieta – diegu grafika". Izstādes autore ir E...
18.04.- 31.05.
Fotoizstāde “ Esmu objektīvs”
18.04.2016 - 31.05.2016
Bibliotēkas darbinieku skats caur fotoobjektīvu.
02.05.- 31.05.
"Novadnieku kalendārs: "MAIJS"
02.05.2016 - 31.05.2016
Novadpētniecības materiālu izstāde Klusajā lasītavā apskatāma līdz maija beigām. 
Ziņas
Bibliotekāru seminārs
25.maijā bibliotēkā norisinās ikmēneša bibliotekāru seminārs.
Dalībniekiem ir iespēja noklausīties lekciju par  autortiesībām, uzzināt par Izglītības un profesionālās pilnveides aktualitātēm, par bērnu jauniešu darbu un citām aktualitātēm.
 

Skolēni iepazīst bibliotēku
25.maijā  bibliotēku apmeklēja Cieceres internātpamatskolas 4. a klases skolēni, viņi apmeklēja bibliotēkmācības nodarbību. Šādas nodarbības veicina bērnu interesi par bibliotēku un par pašu grāmatu lasīšanu.
Foto galerija... 

20. maijā bibliotēkā bija ieradušies viesi no Tukuma pamatskolas, viņi tiekas ar mūsu novadnieci, rakstnieci un dzejnieci Ievu Samausku. Tukuma skolēni bija sagatavojuši nelielu priekšnesumu ar vairākiem Ievas Samauskas dzejoļiem. Pēc tam rakstniece pastāstīja par sevi un par to, kā top viņas grāmatas un kas ir to iedvesmas avots. Bērniem vajadzēja atbildēt uz vairākiem atjautības uzdevumiem, kas bija saistīti ar dzejnieces lasītajiem dzejoļiem.
Foto galerija...


 
20.05. tika atklāta fotoizstāde "SALDUS IELAS "
Nāc uz bibliotēku un nobalso par sev tīkamāko foto, jo fotokonkursa uzvarētājus nosaka izstādes apmeklētāji balsojot.
Konkursa nolikums ŠEIT
Foto galerija...

 

BALSO UN PALĪDZI  Saldus PII "Zīlīte"  papildināt rotaļu laukumu inventāru ar drošiem, kvalitatīviem, estētiski pievilcīgiem rīkiem. Lūdzu, palīdziet piepildīt šīs vēlmes un atbalstiet projektu “Bērni droši un veseli svaigā gaisā!” jo kopā mēs varam!
Balsot šeit...

 

19.05. Bibliotēkā viesojās Jānis Vasarietis , viņš ir grāmatas
„Vasaras kalnā” līdzautors.

Grāmatas pamatā Latvijas liliju selekcionāra Jāņa Vasarieša autobiogrāfiskas atmiņas. Dzīve ir bijusi gara – nu jau vairāk nekā 90 gadu, – un piedzīvojumiem, notikumiem bagāta. Jāņa Vasarieša atmiņā ir pirmskara Latvija un Otrais pasaules karš, gūsts, studiju gadi, turklāt viss – arī dzīves grūtības – caur šķelmīga, sirsnīga humora prizmu. Bet Māra Svīre, Vasarieša krāšņo liliju iedvesmota, 13 no tām veltījusi savdabīgas esejas.
Foto galerija...

 


 
Mana nedēļa bibliotēkā
Tūlīt jau klāt ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks.
Ko darīt un kā aizpildīt laiku? Piedāvājam iespēju Jūnija trešajā nedēļā (13.- 17. Jūnijs) priekšpusdienā pāris stundas kopā ar bibliotekārēm lasīt grāmatas un radoši darboties. Nodarbības esam plānojuši  bērniem no 5 līdz 7 gadiem. Lūgums jau iepriekš pieteikt savus bērnus, jo vietu skaits ir ierobežots. Pieteikties līdz 3.jūnijam personīgi Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrā vai zvanot pa tālr.63824911


 

Lasīšanas stafete jaunajiem grāmatu lasītājiem!
Tev ir 7–16 gadi?
Tev patīk lasīt grāmatas?
Tu esi aktīvs sociālajos tīklos?
Mums Tev ir lieliska ziņa! Piedalies Apgāda Zvaigzne ABC grāmatu lasīšanas stafetē un laimē kruīza ceļojumu Rīga-Stokholma-Rīga, planšetdatoru, balvu no Stabilo vai žūrijas specbalvu no Apgāda Zvaigzne ABC. Konkurss norisinās no 10. maija līdz 31. jūlijam.

Lasīt vairāk...

 
 
Ir noslēdzies kārtējais ESIP konkurss "iESkaties". 11. un 12.maija ESIP konkursa „iESkaties” atbildes un nolikumu, skatīt šeit ... ATBILDES UN NOLIKUMS
Uz tikšanos nākamajos konkursos! 

TRĪS i – informēt, izglītot, izklaidēt – tāds ir un paliek latviešu trimdas preses ilgdzīvotāja –laikraksta „Brīvā Latvija” pamatprincips.
Lasi laikrakstu "Brīvā Latvija" trīs mēnešus par bīvu! Aiciniet piebiedroties arī draugus, radus un paziņas, sūtot vārdu, uzvārdu no sava e-pasta uz adresi
Pirmo bezmaksas numuru varat  Skatīt šeit...
 
Grāmatas dodas pie lasītājiem
Lai piesaistītu jaunus lasītājus, bibliotekāri ar grāmatu somām dodas ārpus bibliotēkas telpām. Šodien, 11.05. tika apmeklēta Saldus invalīdu biedrība.
Foto galerija...


 

“ES un ceļojums laikā”
Atzīmējot Eiropas dienu – 9.maiju, Saldus pamatskolas 1.a klase ieradās bibliotēkā, lai dotos īpašā ceļojumā – pa Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Vispirms katrs skolēns pagatavoja ceļojuma brīvbiļeti, tad visi simboliskā ātrvilcienā devās uz Pasaku istabu, kur bibliotekāre Andra stāstīja par ES vēsturi, simboliem un dalībvalstīm. Bibliotekāre Zaiga lasīja stāstu par ceļošanu un tajā piedzīvotajiem notikumiem. Izmantojot oficiālo ES mājas lapu, skolēni iepazina tur esošās spēles bērniem – kā tiešsaistē izkrāsot zīmējumu un salikt puzli. Ceļojuma noslēgumā katrs saņēma krāsojamo grāmatiņu no ES mājas Rīgā „ES un draugi” un košas piespraudes.
                                 Foto galerija...
 


                                              
 
Grāmatas dodas pie pensionāriem…
6.05. bibliotēkas darbinieki ciemojās Saldus pilsētas pensionāru biedrībā ar jauno grāmatu apskatu, lai ieinteresētu un piesaistītu jaunus lasītājus. Šādi  grāmatu apskati turpmāk norisināsies reizi mēnesī.
Foto galerija...
 


 
Tikšanās ar Valdi Krēgeru 29.04.
Saldus pilsētas bibliotēkā  visa mēneša garumā varēja apskatīt krustdūriena tehnikā izšūtas dažādu sižetisku kompozīciju gleznas, kas pārsteidz ar savu toņu bagātību, smalkumu un rūpīgo roku darbu. Šis vaļasprieks apliecina ne vien lieliskas prasmes izšūšanā, bet arī ļoti lielu pacietību. Darbu autoram Valdim Krēgeram izšūšana krustdūrienā ir aizrautīga sava brīvā laika pavadīšana.
Foto galerija...


 

Jauno grāmatu dienas
29. - 30.aprīlī visi interesenti ir aicināti uz jauno grāmatu dienām. Šajās dienās bibliotēkā tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteikties rindā jaunāko grāmatu saņemšanai uz mājām.


 

28.04. Sadzirdēt dumpja pūtienu…
Bibliotēkā viesojas dabas pētniece, ornitoloģe Zigrīda Jansone.
Ornitoloģe Zigrīda Jansone: plecos mugursoma, rokās neiztrūkstošais tālskatis, acīs dzirkstošs optimisms… Tās ir garas gan vienatnē, gan kopā ar citiem interesentiem mežos pavadītas, purvos caurbristas un pļavās izstaigātas dienas, reizēm – arī naktis, kurās skaitīti putni, pētīta viņu uzvedība, meklētas ligzdas, organizēti aizsardzības pasākumi.
Sākumskolas skolotāja ar 40 gadu praksi, Latvijas Ornitoloģijas biedrības Goda biedre, Dunsdorfa prēmijas laureāte, eksperte reto putnu sugu noteikšanā un mikroliegumu veidošanā…
Foto galerija...

Dzejas ceļojums!
Šodien, 28.aprīlī Saldus pilsētas bibliotēkā SATIEKAS VAIRĀKAS VALODAS. Pie mums ciemojas somu dzejniece Heli Lāksonena un igauņu dzejniece Lēlo Tungala, lai kopā ar dzejnieci un izdevēju Inesi Zanderi un dzejnieku un atdzejotāju Guntaru Godiņu iepriecinātu savus mazos lasītājus.
Foto galerija...

 


 
Interaktīvs izglītojošs pasākums “Meži mostas” 26.04.
Saldus pamatskolas 1. b klases skolēni apskatīja CEMEX fonda un National Geographic foto izstādi “Putni Latvijā un pasaulē”, kā arī pārējās bibliotēkā izvietotās izstādes, klausījās pasaku par dzeni un radoši izpaudās gatavojot papīra pūcīti.
Foto galerija...
 


 
Laiks uzzināt, kas jauns grāmatu plauktā bērniem! 26.04.
Kā jau ierasts katru mēnesi bibliotekāre Zaiga Freiberga ar savu lielo somu, kurā ir daudz jauno grāmatu dodas uz skolām, lai bērnus iepazīstinātu ar jaunāko literatūru.


 

Tematiska  pēcpusdiena “Meži mostas”
25.aprīlī bibliotēkā viesojās Saldus 2.vidusskolas 2.b klases skolēni . Viņi apskatīja bibliotēkā esošās izstādes un piedalījās tematiskajā pēcpusdienā “Meži mostas”. Noslēgumā, bibliotekāres Ievas Adzereiko pavadībā izgatavoja katrs savu pūcīti.
Foto galerija... 

Fotokonkurss “SALDUS IELAS”
Ja esi skolēns līdz 9. klasei, Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrs aicina Tevi piedalīties fotokonkursā!
Kas Tev jādara, lai piedalītos?
Fotogrāfē  Saldus ielas un fotogrāfijas sūti uz e-pastu : līdz š.g.14.maijam
Katrs pretendents var iesniegt neierobežotu fotogrāfiju skaitu.
Ar konkursa nolikumu var iepazīties ŠEIT
 


 
Rīta stunda  mazajiem… “Gada putns- meža kalējs” 
Jau vairākas dienas  bibliotēkā čalo paši mazākie lasītāji.  Viņi ierodas lai apskatītu CEMEX fonda un National Geographic foto izstādi “Putni Latvijā un pasaulē” un iepazītu gada putnu kalēju – dzeni. Bibliotekāre Zaiga Freiberga bērniem sagatavojusi nodarbību par to, cik dažādi spārnaiņi apdzīvo Latvijas debesis, mežus un ūdeņus, un iepazīstina ar dzeni kuram ir ļoti gara un lipīga mēle.
Foto galerija…  12.04. PII Sienāzītis , 13.04. PII Īkstīte

No 11. -15.aprīļim norisinājās datorkursi senioriem.
Datorkursu laikā seniori apguva prasmes izmantot Internetu, lietot elektronisko pastu un ikdienā nepieciešamās programmas darbam vai saziņai.
Foto galerija... 


Rīta stunda mazajiem
11.aprīlī bibliotēku apmeklēja bērnudārza “Cerībiņa” bērni. Viņi apskatīja CEMEX fonda un National Geographic foto izstādi “Putni Latvijā un pasaulē”, iepazinās ar putnu dzīvi un radoši izpaudās krāsojot putnus.
Foto galerija...


 

2.aprīlī Saldus sporta skolā norisinājās izstāde "Ražots Saldū". Saldus pilsētas  bibliotēka piedalījās izstādē, informējot iedzīvotājus par bibliotēkā pieejamo plašo pakalpojumu klāstu daudzveidīgo piedāvājumu, informācijas meklēšanu Saldus un Brocēnu novadu kopkatalogā, abonētajās datu bāzēs un citiem pakalpojumiem.

Foto galerija... 


 
Lūgums dāvināt!

Lūdzam Saldus novada iedzīvotāju palīdzību Saldus pilsētas bibliotēkai iegūt vērtīgu grāmatu, kas būtu nozīmīgs ieguvums bibliotēkas lasītājiem.
Korāns / no arābu valodas tulkojis Uldis Bērziņš ; komentāri: Jānis Ešots. - Rīga : Neputns, 2011. - 595 lpp., [4] lp. il. : il.
        ISBN 97899848075
 

Latvijas filmu DVD kolekcija
Saldus pilsētas bibliotēkas krājumi ir papildināti ar 25 latviešu filmu DVD, ko uzdāvinājis Nacionālais Kino centrs.
 
Atzīmējot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē 2015. gada pirmajā pusē, Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu ir īstenojis projektu “Latvijas filmu izlase” – apjomīgu filmu kolekciju DVD formātā (25 diski), kurā apkopotas Latvijas kinovēstures būtiskākās parādības un spilgti mūsdienu kinomākslas paraugi.
 Kolekcijas saturu veidoja piecu filmu nozares ekspertu grupa. Diskusiju rezultātā izlasē ievietotas 70 Latvijas filmas (10 spēlfilmas, 16 dokumentālās filmas un 44 animācijas filmas), grupētas divos hronoloģiskos periodos – klasiskais kino un mūsdienas. Izlases 25 DVD diskiem komplektā sagatavots arī izsmeļošs informatīvi izglītojošs bilingvāls katalogs (latviešu un angļu valodā) par visām filmām un to autoriem.
 
Latvijas filmu izlase - bagātīga informācija par Latvijas kinovēstures un mūsdienu kinoprocesa nozīmīgākajām tendencēm.


Ko nezināji par Latviju, atrodi digitālajā bibliotēkā!

Tūkstošiem grāmatu un žurnālu, vēsturiskās kartes un fotogrāfijas, kultūras maršruti ir daļa no e-pakalpojumiem jeb digitalizētā Latvijas kultūras mantojuma, kas internetā ir publiski pieejams ikvienam.
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
Uzmanību!


Vasaras mēnešos no 01.06. - 31.08.
bibliotēka sestdienās slēgta.


Atvainojamies par sagādātajām neērtībām. 
 
 
 
Darba laiks

Pirmdiena - Piektdiena
10.00-18.00

Sestdiena
10.00-16.00

Svētdiena
slēgta

Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.
Vasaras mēnešos (01.06. - 31.08.) bibliotēka sestdienās slēgta.

 
2016 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP