Saldus pilsētas bibliotēka
Pasākumi un izstādes
šodien - 05.12.2016.
14.12.- 15.12.
ESIP konkurss „iESkaties”
14.12.2016 - 15.12.2016
14. un 15.decembrī nāc uz bibliotēku vai meklē konkursa jautājumus sadaļā ESIP. Konkursa atbildes tiks pieņemtas elektroniski (e-pasts:...
01.12.- 30.12.
Novadpētniecības izstāde “Novadnieku kalendārs : Decembris”
01.12.2016 - 30.12.2016
Novadpētniecības materiālu izstāde Klusajā lasītavā apskatāma līdz decembra beigām. 
01.12.- 30.12.
Novadpētniecības konkursa “Rozentāls manā pagastā” materiālu izstāde
01.12.2016 - 30.12.2016
Par godu izcilā novadnieka, gleznotāja Jaņa Rozentāla 150 gadu jubilejai, Saldus pilsētas bibliotēka organizēja novadpētniecības konkurs...
05.12.- 31.12.
Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas audzēkņa Klāva Ozola darbu izstāde
05.12.2016 - 31.12.2016
25.11.- 09.01.
Foto izstāde “Ainavas pieradināšana”
25.11.2016 - 09.01.2017
  Ainavas žanra kolekcijas veidošanu rosināja centiens iegūt Latvijas fotogrāfijas nozares procesu pārskatu par laika periodu, kas...
Ziņas

22. novembrī bibliotēkā viesojās pārstāvji no წყალტუბო Gruzijas pilsētas Tskaltubo. Bibliotēkas vadītāja Aija Mežiņa viesus iepazīstināja ar  bibliotēkas darbu un atbildēja uz neskaitāmiem, viņus interesējošiem jautājumiem.
Foto galerija...

Datorkursi senioriem
No šodienas 21.11. sākas datorkursi senioriem, kuri turpināsies visas nedēļas garumā. Datorkursi ir ļoti pieprasīti. Pāris nedēļu laikā pēc informācijas publicēšanas, apmācībām pieteikušies jau vairāki desmiti mācīties gribētāju, kas liecina par milzīgu atsaucību un pieprasījumu pēc datorprasmēm un tehnoloģiju apgūšanas.
Foto galerija...

Ojāra Vācieša prēmiju dzejā piešķir Mārim Salējam
Dzejnieka Ojāra Vācieša ikgadējā prēmija dzejā šogad pasniegta dzejniekam Mārim Salējam par apgādā Pētergailis izdoto krājumu Kā pirms pērkona.
 

Lielā lasīšana...
Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas ietvaros, 14.novembrī norisinājās pasākums “Nākotne ziemeļos”.  Tas ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 20. reizi, Latvijā  - 19. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana.
Foto galerija...


 
Padziļināti datorkursi senioriem
14. un 15. novembrī  bibliotēka piedāvāja padziļinātus datorkursus senioriem. Kursu dalībnieki padziļināti apguva dažādas pārlūkprogrammas un uzzināja, kā kļūt par zinošu interneta lietotāju lai sevi aizsargātu esot globālā tīmekļa vietnē.
Foto galerija...
 

“Lēni, lēni Dieviņš gāja...”
27.oktobrī norisinājās pasākums “Lēni, lēni Dieviņš gāja”, kura viešņa bija Ieva Ančevska. Lektore un sistēmiskā konsultante, mācījusies un pabeigusi Helingera skolu Vācijā, vada dzimtas enerģijas izlīdzināšanas seminārus, bet Helingera metodi savā darbā savij kopā ar senajām latviešu tautas tradīcijām un zināšanām. Latviešu tautas tradīcijas pēta jau vairāk nekā divdesmit gadus. Savā meklējumu ceļā apguvusi dažādas meditāciju prakses, traumu dziedināšanu un regresijas terapiju, kā arī šamanisko dziedināšanu pie dažādiem skolotājiem Dānijā, Vācijā, Austrijā un Šveicē. Ieguvusi pirts meistara diplomu un dalās zināšanās par dziedināšanu pirtī.
Foto galerija...


 
Bērni iepazīst bibliotēku
19.oktobrī bibliotēkā viesojās pirmsskolas izglītības iestādes “Sienāzītis” grupiņas “Margrietiņa” audzēkņi.
Bibliotekāre Ieva Adzereiko bērniem pastāstīja kā izvēlēties sev tīkamāko grāmatiņu, iepazīstināja ar bibliotēkā esošā krājuma kārtību. Katrs varēja parādīt savu lasītprasmi. Nobeigumā visi kopīgi  izlasīja Bērnu un jauniešu žūrijas jaunākās vecuma grupas kolekcijas grāmatiņu  ”Kika Mika un lielā tumsa”.
Foto galerija...
 
Pasākumu cikls "Kādā krāsā ir Saldus?"
18.oktobrī aizsākās pasākumu cikls ,,Kādā krāsā ir Saldus?”, kas turpināsies arī nākamajā gadā. Pirmā pasākuma viešņa bija Brocēniece Ināra Šteinberga. Viņu pazīstam kā dzejnieci, lugu un pasaku autori. Ināra dzeju sākusi rakstīt desmit gadu vecumā, 3. klasē un pirmais dzejolis ir bijis par Ļeņinu. Dzejniece atklāj, ka arī viņas tēvs ir rakstījis dzeju.
Pašlaik izdotas 13 Ināras Šteinbergas grāmatas. Sarakstītas 40 bērnu lugas. Viņas otrā mīlestība ir ziedi. Dārzs viņu iedvesmo veidot fotopasakas. Dzejniece saka, ka katrai krāsai ir dvēsele.
Foto galerija...

Bibliotēka informē un piedāvā...
Skolēnus, pedagogus un citus interesentus aicinām izmantot bibliotēkā abonētās un brīvpieejas tiešsaistes datu bāzes. To lietošana pilnveido mācību procesu, paplašina informācijas izguves veidus, ir piemērota zinātniski pētniecisko darbu izstrādei, ļaujot atrast informāciju par interesējošo tematu. Lasīt vairāk...

Pastaiga pasaku pasaulē
Atzīmējot rakstnieces Annas Brigaderes 155. dzimšanas dienu, Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrs,  sadarbībā ar Saldus pamatskolu,  rīkoja  izbraukuma pasākumu Tērvetes  dabas parkā.  Pasākumā piedalījās  Saldus pamatskolas 2. a un 2. b klases audzēkņi.
Bērni pastaigas laikā apskatīja koka skulptūras, kas attēlo  varoņus no slavenās, latviešu rakstnieces, Annas Brigaderes pasakām. Pasākums izraisīja  īpašas sajūtas ikvienam .
Tērvetes dabas parkā dzīvo daudz iemītnieku, tāpēc te valda liela rosība. Raganas silā draiskojas īsta Sila raganiņa, bet kokos sasēdušies  sikspārņi un zirnekļi, Velna bērni – mazie nebēdņi – spēlē paslēpes. Par kārtību un mieru parkā rūpējas Meža ķēniņš – varenākais Pasaku meža tēls. Viņa galmā apmeklētāji var sastapt klīrīgo princesi Zeltīti un pielaikot zelta kurpīti.
Foto galerija...


 
Radošums un inovācija – mana nākotnes atslēga
No 10.-14. oktobrim Saldus skolās norisinās karjeras nedēļa  1. – 12. klašu skolēniem.
Karjeras nedēļas ietvaros, Saldus pamatskolas 2.b klases audzēkņi, ieradās uz radošu pasākumu, lai paustu savas spējas un talantus, veicinātu sevī motivāciju mācīties.
Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā skolēniem ir iespēja iepazīt un izplānot savu nākotnes nodarbošanos. Tiek sniegta iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Bērni var piedalīties aizraujošās radošās darbnīcās un konkursos.
Foto galerija...


 
Datorkursi senioriem
Ir atsākušies senioru iecienītie  datorkursi.  Šādu apmācību mērķis ir senioriem iemācīt Windows operētājsistēmas pamatus, iepazīstināt ar interneta pārlūkprogrammām, meklēšanas sistēmu pamatiem, elektronisko pastu. Kursu nobeigumā bankas darbinieki konsultēs   par internetbankas izmantošanu.
Šie kursi ir kļuvuši par pieprasītu pakalpojumu vecākā  gadagājuma cilvēku vidū.
Foto galerija...
 


 
Grāmatu apskats skolās
Sākoties jaunajam mācību gadam ir atsācies arī jauno grāmatu apskats skolēniem, ko piedāvā Saldus pilsētas  bibliotēkas Bērnu literatūras centrs.  Šādi grāmatu apskati veicina patstāvīgu un apzinātu lasīšanu.
Reizi mēnesī, bibliotekāre, Zaiga Freiberga dodas uz Saldus skolām lai iepazīstinātu bērnus ar jaunāko literatūru.
Foto galerija...
 


Grāmatas dodas pie lasītājiem…
6.oktobrī  bibliotēkas darbinieki ciemojās Saldus pilsētas pensionāru biedrībā ar jauno grāmatu apskatu, lai ieinteresētu un piesaistītu jaunus lasītājus. Šādi grāmatu apskati  tika uzsākti šī gada pavasarī un turpmāk tie norisināsies reizi mēnesī.
Foto galerija...


 


 
Kopā lasīšanas burvība…
Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrā atsākusies kopā lasīšanas burvība mazajiem. Lasīšanas rīti tiek veidoti ar mērķi radīt bērnos interesi par bibliotēku, grāmatām un lasīšanu jau no pirmsskolas vecuma. Parādot  bibliotēku ne tikai kā vietu, kur glabājas grāmatas, bet arī kā vietu, kur bērniem pavadīt savu brīvo laiku. Lasīt vairāk...
Foto galerija...


 
Datu bāzu izmantošanas apmācība
Saldus vidusskolas 11.a klases skolēni uzzināja par bibliotēkā pieejamajām abonētajām un brīvpieejas datu bāzēm. Apguva to meklēšanas specifiku.
Foto galerija...


 

"Saldus senos kinokadros" - tikšanās ar kinoamatieri Gunti Zakevicu
Guntis Zakevics vadījis Saldus rajona kinoamatieru biedrību, kinoamatieru kolektīvu „Brocēni” un Cieceres internātskolas kino-foto pulciņu.
29.septembrī visiem interesentiem tika dota iespēja tuvāk iepazīt kinoamatieri.
Pateicoties Gunta Zakevica kino entuziasmam  klātesošie varēja  noskatīties filmas par Saldus tirgu un Saldus pilsētu.
Foto galerija...
  
Makulatūras vākšanas akcija...
Saldus pilsētas bibliotēka sadarbībā ar SIA „Līgatnes papīrs”  aicina Jūsu iesaistīties makulatūras vākšanas akcijā. Aicinām iesaistīties ikvienu interesentu, kurš vēlas atbrīvoties no nevēlamās makulatūras. Tā palīdzot saudzēt vidi un nopelnīt papīru un vērtīgas balvas Saldus pilsētas bibliotēkai.
Kas Jums jādara: nododamo makulatūru sasieniet vai salieciet kastēs. Nogādājiet to uz Saldus pilsētas bibliotēku.
Jautājumu gadījumā zvaniet: 63824902
‍Akcija ilgs līdz 10. novembrim


ESIP konkurss "iESkaties" noslēdzies!
21. un 22.septembra ESIP konkursa „iESkaties” atbildes un nolikumu, skatīt šeit ... ATBILDES UN NOLIKUMS   Uz tikšanos nākamajos konkursos!

 


Aicinām lasīt e-grāmatas un žurnālus!
Līdz 15.novembrim Saldus pilsētas bibliotēkas lasītājiem bez maksas pieejamas vairāk nekā 40000 e-grāmatas un plašs žurnālu klāsts, kurus var lasīt gan datorā, gan mobilajās ierīcēs ārpus bibliotēkas. Lasīt vairāk...
Resursu pieeja: http://search.ebscohost.com

Dzejas interpretācija "Saldus saule"
16. septembrī Saldus pilsētas bibliotēkā uz Dzejas dienu pasākumu ieradās skolēni no četrām Saldus un Brocēnu novadu skolām, lai svinētu Dzejas dienu svētkus. Skolēni dzeju interpretēja dažādos veidos, tā atklājot savu māksliniecisko talantu. Kāds to izteica dzejā, cits - dziesmā, cits zīmējumā, bet, ja tas nāk no sirds, tas ir īpaši, jo bez sirds siltuma nekas nenotiek...
Foto galerija...
 


 
“Pagaidām iesāpas elpa
15.09. tikšanās ar  dzejnieku, tulkotāju Jāni Vādonu.
Dzejnieks atklāj, ka viņš nav pilsētas cilvēks, viņa pasaule ir lauki. Viņa bagātā dzejas valoda nāk arī no tulkotāja prakses.
"Kur tas teksts rodas, to nevar nodefinēt. Tas patiesībā nav svarīgākais. Svarīgākais, ka reizēm kaut ko izdodas uz papīra uzlikt," teic Jānis Vādons.
Foto galerija...
 


 
Tikšanās ar dzejnieku Jāni Rokpelnu
Jānis Rokpelnis ir latviešu dzejnieks. Sarakstījis daudzus scenārijus leļļu filmām, kā arī no krievu valodas atdzejojis vairāku ievērojumu autoru darbus. Karjeras laikā saņēmis vairākus apbalvojumus.
Foto galerija...

 


Dzeja ienāk pilsētā…
Otrdienas pievakarē Saldū, J. Rozentāla ielā, skanēja dzeja. Gleznās, ziedos, mūzikas skaņās un fotomirkļos tverama. Ar dzejas vārdiem uzrunāja Saldus un Brocēnu novadu  dzejnieki. Pasākuma noslēgumā visi vienojās kopīgā dziesmā.
Foto galerija...
 

Zīnu izstādes atklāšana
Otrā dzejas diena iesākas ar Saldus un Brocēnu novadu  literātu biedrības ’’Saldus saulesstīga’’ zīnu izstādes atklāšanu.
Nāc uz bibliotēku un balso par zīnu! Izvēlies vienu zīnu un atbalsti to ar savu balsojumu. 
Septembrī aicinām bibliotēkas Klusajā lasītavā iedvesmoties no J. Rozentāla darbu reprodukcijām. Savu jūtu domu dzirkstis varat fiksēt tūlīt, uz vietas, pierakstot. Varbūt varam izveidot vēl vienu kopīgu zīnu?
Foto galerija...
  
Dzejas dienas...12.09.
Septembris jau vairāk nekā 50 gadus ir dzejas mēnesi un šajā laikā visā Latvijā notiek "Dzejas dienas". Saldus pilsētas bibliotēkā "Dzejas dienas" notiek no 12. līdz 16. septembrim. Pirmā dzejas diena ir aizritējusi ar Knuta Skujenieka dzejas lasījumiem. Kuplais apmeklētāju skaits liecina par to, ka dzeja joprojām tiek mīlēta.
Foto galerija...
 


 
Fotoizstāde "SALDUS IELAS " noslēgusies
Trīs mēnešu garumā ik katrs interesents varēja balsot par sev tīkamāko foto. Fotokonkursa uzvarētājus noteica izstādes apmeklētāju balsojums. Visvairāk balsu ieguvēji saņēma balvas no Saldus pilsētas bibliotēkas ES informācijas punkta (ESIP) - Roberts Bergs, Katrīna Adzereiko un Elizabete Vilne.
Foto galerija...
 


 
Tikšanās ar mākslinieci Elgu Īli
Māksliniece Elga Īle ar mākslu nodarbojas kopš bērnības. Augusts Elgas kundzei  šogad ir īpašs, viņai apritēja 75 gadi. Par godu šim notikumam bibliotēkā bija apskatāma mākslinieces gleznu izstāde un tās noslēgumā - tikšanās ar gaviļnieci.
Foto galerija...
 

Pasākums „Ieskatīsimies kino pasaulē”
17.augustā bibliotēkā viesojās  viena no Latvijas kinokritiķēm, žurnāliste un Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma “Kinotēka” veidotāja Daira Āboliņa. Kultūras Ministrijas Filmu padomes locekle u.c. Starptautiskās Kinokritiķu asociācijas (FIPRESCI) Latvijas nodaļās vadītāja.
Foto galerija...
  

Personālizstāde "KOPSPĒKS"

3.augutā  ar maigām flautas skaņām  tika atklāta mākslinieces Elīzas Elizabete Apriķes personālizstāde. Izstādē bija apskatāmi Elīzas mīļākie darbi no dažādiem laika periodiem.
Elīza  - “Tā kā šogad ir Jaņa Rozentāla 150. jubilejas gads, bija iemesls saņemties personālizstādei. Kad tad, ja ne tagad.”
Foto galerija... 


Pieredzes apmaiņa
27.jūlijā saldus pilsētas bibliotēkas darbinieki devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Cēsu Centrālo bibliotēku. Ar bibliotēku mūs iepazīstināja Sociālo mediju speciāliste - Lāsma Vasmane, kas izsmeļoši un interesanti pastāstīja par bibliotēkas darbu.
Foto galerija...


 

Izsludināts trešais fantāzijas, fantastikas un šausmu stāstu konkurss!
Apgāds Zvaigzne ABC projekta “F&F grāmatas” ietvaros izsludina trešo latviešu fantāzijas, fantastikas un šausmu oriģinālstāstu konkursu “Sapņu laiks“!
Konkursa devīze: “Sapņo, un tu nebūsi mazs!” (Aleksandrs Čaks)
Labākie darbi tiks publicēti kopējā latviešu autoru fantāzijas, fantastikas un šausmu stāstu krājumā. Iepriekšējo divu konkursu uzvarētāju stāsti lasāmi krājumos “Purpura karaļa galmā” (2013) un “Zilie jūras vērši” (2015).
Trīs labāko stāstu autorus gaida arī balvas!
Konkursa noteikumi:
 


 
Bibliotēkā pieejams e–žurnāls „Pirmsskolā”
„Pirmsskolā” ir  specializēts, izglītības iestādēm piemērots elektroniskais žurnāls, kur ikviens pirmsskolas pedagogs var rast praktisku un noderīgu informāciju, uzzināt par aktuālāko, kas saistīts ar izglītību līdz skolas gaitu sākšanai, lasīt ieteikumus, diskusijas, speciālistu viedokļus, iepazīties ar Latvijas un ārvalstu kolēģu pieredzi. Žurnāls sniedz ieskatu par jaunākajām mācību metodēm, mācību materiāliem un spēlēm, piedāvā pasākumu scenārijus.
Elektroniski pieejami visi žurnāla jaunākie numuri un žurnālu arhīvs sākot no 2012. gada. Jebkuru žurnāla numuru var izprintēt pilnā apjomā vai arī tikai interesējošās rubrikas, piemēram, metodiskos materiālus.
http://www.skolasvards.lv/zurnals/pirmsskola
 


 
Lūgums dāvināt!

Lūdzam Saldus novada iedzīvotāju palīdzību Saldus pilsētas bibliotēkai iegūt vērtīgu grāmatu, kas būtu nozīmīgs ieguvums bibliotēkas lasītājiem.
Korāns / no arābu valodas tulkojis Uldis Bērziņš ; komentāri: Jānis Ešots. - Rīga : Neputns, 2011. - 595 lpp., [4] lp. il. : il.
        ISBN 97899848075
 

Ko nezināji par Latviju, atrodi digitālajā bibliotēkā!

Tūkstošiem grāmatu un žurnālu, vēsturiskās kartes un fotogrāfijas, kultūras maršruti ir daļa no e-pakalpojumiem jeb digitalizētā Latvijas kultūras mantojuma, kas internetā ir publiski pieejams ikvienam.
Jautā bibliotekāram
Tālrunis vai e-pasts*
Tavs jautājums*
Darba laiks

Pirmdiena - Piektdiena
10.00-18.00

Sestdiena
10.00-16.00

Svētdiena - slēgta


Katra mēneša pēdējā trešdiena - metodiskā diena. Bibliotēka apmeklētājiem slēgta.
Vasaras mēnešos (01.06. - 31.08.) bibliotēka sestdienās slēgta.
 
2016 (c) Saldus pilsētas bibliotēka
izstrādāja DSP